Kytičky aneb zelené prsty...

01. února 2015 13:31
Offline Renusatko
Avatar
11684 příspěvků moje polička 13. srpna 2023 15:56

Mha Mečíkový výstava je . Pak bych chtěla všechny na zahradu. Dřív to pěstovala babička, měla taky spoustu barev.

Offline Janulik03
Avatar
20122 příspěvků moje polička 13. srpna 2023 19:39

My sme cely vikend robili zahradu u mladych. Dom kde je v blizkosti pole, ulica sa teprv buduje, je vyzva. No ukazuje sa to uz teraz ovela lepšie. Cez týždeň bude travnik, chodniky, s domček sa presťahuje na svoje miesto. Ušli už kus cesty. Ale byva sa tam úžasne, krásne výhľady, ticho, srnky,.....

Offline Kan
Avatar
9637 příspěvků moje polička 14. srpna 2023 10:57

Můj len. 

Foto odstraněno.

Offline černá káva
Avatar
2114 příspěvků moje polička 14. srpna 2023 11:49

Kan Je úžasný

Offline eM
Avatar
1740 příspěvků moje polička 14. srpna 2023 11:50

Kan Hezky! Budou z něho kalhoty s kapsami? :)

Offline Kan
Avatar
9637 příspěvků moje polička 14. srpna 2023 11:52

černá káva eM Díky! No pustila jsem si krtečka, hned jak začal kvést. :D

Offline Kan
Avatar
9637 příspěvků moje polička 14. srpna 2023 15:51

Chilli a s ním můžu teda na trh, protože tohle je začátek a je ho tam ještě hodně.

Foto odstraněno

Offline Pinot Noir
Avatar
29745 příspěvků moje polička 20. srpna 2023 15:32

Začínáme sklízet fíky. Je jich letos moc a jsou strašně krásný a dobrý. To je náplast za nula meruněk a broskví. 

Offline Jos
Avatar
příspěvků moje polička 20. srpna 2023 15:55

Pinot Noir Uzasne. Tchyne ma dva fikovniky a za cca deset let snad ani plod. Nevim, cim to je. Kere jsou velike, strihaji je. Podnebi cca jako u tebe v Praze...

Offline moora
Avatar
8667 příspěvků moje polička 20. srpna 2023 16:10

Pinot Noir ty jsou fakt paradni

Offline brrr
Avatar
12298 příspěvků moje polička 20. srpna 2023 16:21

Pinot Noir Je, krásné. Můj fíkovník nepřežil zimu, chudák.

Offline EDITH4B
Avatar
2128 příspěvků moje polička 20. srpna 2023 17:27

Pinot Noir Brno letos taky hlásí super fíky.Už máme tedy sklizeno.A taky jsem říkala, že to byla náhrada za meruňky a broskve.Ani švestky letos mít nebudeme .

Offline Pinot Noir
Avatar
29745 příspěvků moje polička 22. srpna 2023 09:10

Včerejší sklizeň a dnes budou další. Budu muset dělat marmeládu!

Offline Pinot Noir
Avatar
29745 příspěvků moje polička 22. srpna 2023 09:11

EDITH4B to jde, mít sklizeno? Ten můj fíkovník rodí pořád dál, jsou na něm plody všech velikostí, takže dozrávají pořád další.

Offline Pinot Noir
Avatar
29745 příspěvků moje polička 22. srpna 2023 09:12

Jos to je zvláštní. Nemůže to být tím stříháním?

Offline Pinot Noir
Avatar
29745 příspěvků moje polička 22. srpna 2023 09:14

brrr už vůbec neobživnul? Jeden rok jsem taky myslela, že je po něm, ale někdy koncem dubna najednou vyhodil zelený proutek... Ale začínal teda znovu úplně od nuly, plody ten rok neměl.

Offline baltik
Avatar
4963 příspěvků moje polička 22. srpna 2023 09:14

Pinot Noir ted me tady kolegyne poucovala, ze ty dalsi a dalsi male fiky se maji vylamovat, aby mel fikovnik co nejvic sily na ty hlavni, a ma teda obrovskou urodu a obrovske fiky

Offline Pinot Noir
Avatar
29745 příspěvků moje polička 22. srpna 2023 09:29

baltik já obrovskou úrodu nepotřebuju a kdyby byl delší slunečný podzim, taky ty, co jsou teď zelené, můžou ještě dozrát. Asi mi víc vyhovuje občas si utrhnout plod, než mít deset kilo během pár dní. Navíc u nás spolehlivě dozrají jen ty, které keř založil už na podzim, z té jarní násady toho dozraje minimum, takže veškeré stříhání a redukce jsou podle mě na škodu. A taky mi pocitově vadí, jak po utržení nezralého plodů prýští z rostliny latex. Kdybych teď měla otrhat zelené plody, bude jich třeba 100? To už vyteče slušné množství. 

Offline baltik
Avatar
4963 příspěvků moje polička 22. srpna 2023 09:46

Pinot Noir jo, ona taky rikala, ze uz si asi vypestovala alergii na ten latex, ale pokud jsem to dobre pochopila, otrhavaji se ty nove jarni pomalu hned, jak je ten strom vytvori, ne az ted, aby ty z predhcoziho roku mely vice prostoru a sily

my nemame vlastni fik, jen tu vetev od sousedu, takze s tim nedelame nic, soused to teda na podzim vzycky oreze a na jare je to zase stejne obri ker s vetvi u nas, takze orezavani si myslim, ze na prodeni nema zadny vliv 

kazdopadne letos, jak bylo chladneji na jare, tak to dlouho to vypadalo, ze nedozrajou fiky zadne, ze to uz do podzimu nestihnou, takze me prekvapilo, ze kolegyne prisla s obrim kosikem a obrimi fiky, proto jsme spolu o tom mluvily. Ty sousedovy zacaly teprve ted dozravat, jinak je tam hromada malinkatych zelenych. 

Offline EDITH4B
Avatar
2128 příspěvků moje polička 22. srpna 2023 09:48

Pinot Noir mám fíkovník dovezený z Toskánska(tam rodina sklízí třikrát ročně),zasazený před pěti lety a v mých podmínkách (obrovský strom u sousedů, takže dost stínu)plodí jednou za sezónu.Sklízím na jaře nasazené plody.Začali jsme sklízet v červenci a teď už máme sklizeno komplet.