Mha Mečíkový výstava je
. Pak bych chtěla všechny na zahradu. Dřív to pěstovala babička, měla taky spoustu barev.
Kytičky aneb zelené prsty...
My sme cely vikend robili zahradu u mladych. Dom kde je v blizkosti pole, ulica sa teprv buduje, je vyzva. No ukazuje sa to uz teraz ovela lepšie. Cez týždeň bude travnik, chodniky, s domček sa presťahuje na svoje miesto. Ušli už kus cesty. Ale byva sa tam úžasne, krásne výhľady, ticho, srnky,.....

Můj len.
Foto odstraněno.
Kan Je úžasný ![]()
Kan Hezky! Budou z něho kalhoty s kapsami? :)
černá káva eM Díky! No pustila jsem si krtečka, hned jak začal kvést. :D
Chilli a s ním můžu teda na trh, protože tohle je začátek a je ho tam ještě hodně.
Foto odstraněno
Začínáme sklízet fíky. Je jich letos moc a jsou strašně krásný a dobrý. To je náplast za nula meruněk a broskví.



Pinot Noir Uzasne. Tchyne ma dva fikovniky a za cca deset let snad ani plod. Nevim, cim to je. Kere jsou velike, strihaji je. Podnebi cca jako u tebe v Praze...
Pinot Noir ty jsou fakt paradni
Pinot Noir Je, krásné. Můj fíkovník nepřežil zimu, chudák.
Pinot Noir Brno letos taky hlásí super fíky.Už máme tedy sklizeno.A taky jsem říkala, že to byla náhrada za meruňky a broskve.Ani švestky letos mít nebudeme
.
Včerejší sklizeň a dnes budou další. Budu muset dělat marmeládu!

EDITH4B to jde, mít sklizeno? Ten můj fíkovník rodí pořád dál, jsou na něm plody všech velikostí, takže dozrávají pořád další.
Jos to je zvláštní. Nemůže to být tím stříháním? ![]()
brrr už vůbec neobživnul? Jeden rok jsem taky myslela, že je po něm, ale někdy koncem dubna najednou vyhodil zelený proutek... Ale začínal teda znovu úplně od nuly, plody ten rok neměl.
Pinot Noir ted me tady kolegyne poucovala, ze ty dalsi a dalsi male fiky se maji vylamovat, aby mel fikovnik co nejvic sily na ty hlavni, a ma teda obrovskou urodu a obrovske fiky
baltik já obrovskou úrodu nepotřebuju a kdyby byl delší slunečný podzim, taky ty, co jsou teď zelené, můžou ještě dozrát. Asi mi víc vyhovuje občas si utrhnout plod, než mít deset kilo během pár dní. Navíc u nás spolehlivě dozrají jen ty, které keř založil už na podzim, z té jarní násady toho dozraje minimum, takže veškeré stříhání a redukce jsou podle mě na škodu. A taky mi pocitově vadí, jak po utržení nezralého plodů prýští z rostliny latex. Kdybych teď měla otrhat zelené plody, bude jich třeba 100? To už vyteče slušné množství.
Pinot Noir jo, ona taky rikala, ze uz si asi vypestovala alergii na ten latex, ale pokud jsem to dobre pochopila, otrhavaji se ty nove jarni pomalu hned, jak je ten strom vytvori, ne az ted, aby ty z predhcoziho roku mely vice prostoru a sily
my nemame vlastni fik, jen tu vetev od sousedu, takze s tim nedelame nic, soused to teda na podzim vzycky oreze a na jare je to zase stejne obri ker s vetvi u nas, takze orezavani si myslim, ze na prodeni nema zadny vliv
kazdopadne letos, jak bylo chladneji na jare, tak to dlouho to vypadalo, ze nedozrajou fiky zadne, ze to uz do podzimu nestihnou, takze me prekvapilo, ze kolegyne prisla s obrim kosikem a obrimi fiky, proto jsme spolu o tom mluvily. Ty sousedovy zacaly teprve ted dozravat, jinak je tam hromada malinkatych zelenych.
Pinot Noir mám fíkovník dovezený z Toskánska(tam rodina sklízí třikrát ročně),zasazený před pěti lety a v mých podmínkách (obrovský strom u sousedů, takže dost stínu)plodí jednou za sezónu.Sklízím na jaře nasazené plody.Začali jsme sklízet v červenci a teď už máme sklizeno komplet.
Nejnovější komentáře k vůním
Nejnovější články
Esxence 2026: Podruhé. Teda pokračování.
Esxence 2026: Poprvé. Doslova.
Guerlain Masterclass a my
