Kytičky aneb zelené prsty...

01. února 2015 13:31
Offline Pinot Noir
Avatar
29745 příspěvků moje polička 22. srpna 2023 09:48

baltik ta hromada malinkých zelených je podle mě právě tím řezem, připravil se o podzimní násadu. 

Offline Pinot Noir
Avatar
29745 příspěvků moje polička 22. srpna 2023 09:56

EDITH4B fíha, tak to je rychlík, když ty jarní uzrají tak brzy! Nám ho taky stíní strom od sousedů. Resp. ten strom nám postupně zastínil většinu zahrady a na co nestačí on, to dorazily jejich pitomé smrky.

Offline EDITH4B
Avatar
2128 příspěvků moje polička 22. srpna 2023 09:59

Pinot Noir naše neštěstí je sousedův smrk větší než naše domy, stíní nám tři čtvrtě zahrady .

Offline Pinot Noir
Avatar
29745 příspěvků moje polička 22. srpna 2023 10:05

EDITH4B ten sousedův obr je vrba, taky je vyšší než náš dům, je z ní vlečka listí a neustále plná zahrada těch kudrnatých větví. Ale to se pořád dá, ty jehličnany jsou teda horší, kromě stínu i úplně degradují půdu kolem. Nám ty sousedovy proměnily kout s nejlepší zeminou na kyselé mechoviště.

Offline EDITH4B
Avatar
2128 příspěvků moje polička 22. srpna 2023 10:07

Pinot Noir no právě...se vším tady kvůli té půdě hrozně bojuju.A binec je z toho taky.Šišky, větvičky, smůla.Achjo.

Offline SunEclipse
Avatar
3463 příspěvků moje polička 22. srpna 2023 11:43

Pinot Noir tak by se tam líbilo kanadským borůvkám, nebo rododendronu?

Offline Pinot Noir
Avatar
29745 příspěvků moje polička 22. srpna 2023 11:51

SunEclipse na borůvky je to moc zastíněné a rododendrony mi nějak nepřirostly k srdci. Mám tam hosty, kapradiny, kakosty. A mech. A slimáky.

Ale býval to úrodný záhon s jahodami a zeleninou. I hadovky jsem tam vypěstovala! 

Offline baltik
Avatar
4963 příspěvků moje polička 22. srpna 2023 18:09

Pinot Noir aha, to mas asi pravdu

Offline Janulik03
Avatar
20122 příspěvků moje polička 22. srpna 2023 18:16

Ono tie stromy čo presahujú k susedom nie sú vzdy dobré. Vlastne sme zavrhli aj okrasne ateomy v záhrade kvôli tomu. A tiež sme chceli nechať porast dom pavinicom, ale ten opad listia na jeseň ma prinútil totk zavrhnúť. Nerada by som narušila vzťahy.

Pinot Noir ty nas tie figy krásne, ze vždy zvažujem ich výsadbu, ale zatiaľ sa obávam nezdaru. Býva tu hodne zima.

Offline Myrtila
Avatar
5255 příspěvků moje polička 22. srpna 2023 18:51

Pinot Noir Takže ten fík nestříháte vůbec? Myslela jsem, že se stříhá, dělá to tak tchýně, ale je pravda, že jí nikdy fíky nedozrály. U nich je teda i celkem chladno, tak to asi bude kombinace víc faktorů. 
My máme zatím takového prcka od jara, jak byla pořád zima, vypadalo to, že snad ani nepřežil převoz ze zahradnictví, ale nakonec se vzpamatoval.

Offline Pinot Noir
Avatar
29745 příspěvků moje polička 24. srpna 2023 09:03

Myrtila uříznu, co překáží nám, jiným rostlinám, nebo sekačce, a taky po zimě očividně omrzlé černé části. Ale žádný pravidelný ani tvarovací řez nedělám.

Offline Myrtila
Avatar
5255 příspěvků moje polička 24. srpna 2023 16:44

Pinot Noir Tak to taky zkusíme bez řezu. Teď jsem někde našla, že se snad ani borůvky nemají řezat, nebo aspoň ne prvních docela dost let (snad 5?), ty bych teda jinak taky asi ostříhala. 

Offline Janulik03
Avatar
20122 příspěvků moje polička 24. srpna 2023 16:51

Ked xitam o tom rezani, tak my mame morušu bielu. Ma asi 5 rokov a minimum plodov. Tak neviem či robim dobre kedju reziem aby nebola veľká. Asi to skusim bez nožníc chvíľu. 

Offline brrr
Avatar
12298 příspěvků moje polička 25. srpna 2023 08:57

Janulik03 My máme černou a stříháme málo. Plody neměla pořádně žádné běkolik let, tak pět?, letos se teda rozjela. Ale mám.pocit, že předtím dost pomrzly, než aby nebyly vůbec.

Offline Janulik03
Avatar
20122 příspěvků moje polička 25. srpna 2023 11:42

brrr ked my sme tento rok aj maličké plody videli, ale zrazu nikde nič. Tak buď vtáci alebo neviem. Sieťku sme mali. Sused nam priniesol krasne veľké plody. Tak nebudem strihať a uvidíme. 

Offline Pinot Noir
Avatar
29745 příspěvků moje polička 25. srpna 2023 13:39

Pár fotek z letos založeného záhonu. První fotka je z 29. března. 

Offline notna
Avatar
9358 příspěvků moje polička 25. srpna 2023 14:00

Pinot NoirÚžasný !

Offline Pinot Noir
Avatar
29745 příspěvků moje polička 25. srpna 2023 14:10

notna díky! I když je to už několikátý záhon, stejně vždycky na jaře nevěřím, že to ještě tentýž rok bude nějak vypadat. Když člověk sází ty párcentimetrové pahýlky a v některých případech i "prázdné" květináče, kde fakt bylo v hlíně jen pár kořínků...

Offline notna
Avatar
9358 příspěvků moje polička 25. srpna 2023 14:27

Pinot Noir Je to tak. A nejhorší je udržovat správné rozestupy při sázení. Se mi to zdá moc od sebe, tak to trochu nahustím, abych tam neměla díry a nebylo to holý, že jo? Jak by to vypadalo? A pak se divím a na další rok musím přesadit

Offline Janulik03
Avatar
20122 příspěvků moje polička 25. srpna 2023 15:00

Pinot Noirčistá krása. Milujem verbeny. A všetko je to úžasné