Kytičky aneb zelené prsty...

01. února 2015 13:31
Offline Tak Betty
Avatar
6079 příspěvků moje polička 25. srpna 2023 23:19

Pinot Noir jestli ty nemáš zelený palce. Moc pěkné. 

Offline Pinot Noir
Avatar
29745 příspěvků moje polička 25. srpna 2023 23:36

notna to mám stejně. Jdu do toho vždycky s předsevzetím, že tentokrát to nepřehustím, a zatím...

Offline Pinot Noir
Avatar
29745 příspěvků moje polička 25. srpna 2023 23:36
Offline Sweet Potato
Avatar
40096 příspěvků moje polička 26. srpna 2023 23:18

Pinot Noir Krása.

Offline Janulik03
Avatar
20122 příspěvků moje polička 27. srpna 2023 17:51

A kvitne mi Linonka, škoda, ze tu krásnu modrú moj telefón nevie zachytiť. 

Offline Kan
Avatar
9637 příspěvků moje polička 27. srpna 2023 18:00

Janulik03 Krásná statice, usuš si ji.

Offline Janulik03
Avatar
20122 příspěvků moje polička 27. srpna 2023 19:50

Kan susim ju každý rok a stale mam len túto jednu. Všetky pokusy o dopestovanie ďalších su len jednoročné. 

Offline Kan
Avatar
9637 příspěvků moje polička 27. srpna 2023 20:19

@Janulik03 Já ji mám taky, ale menší, tak 20 cm, víc nedá s k řezu to moc není, jen usušit. Na fotce je kupovaná z velkoskladu.

Foto smazáno.

Offline Janulik03
Avatar
20122 příspěvků moje polička 27. srpna 2023 20:47

Kan máš tam pekný výber kvetín 

Offline Kan
Avatar
9637 příspěvků moje polička 27. srpna 2023 22:03

Janulik03 Díky, to byly vázičky na objednávku a rozkaz zněl jasně: musí to být hodně pestré.

Offline Stará existence
Avatar
286 příspěvků moje polička 28. srpna 2023 12:59

Pinot Noir Prosím tě, ty sis kdysi kupovala takovou tu zahradní lavičku s vestavěným stoleckem z tchiba, že? Jak jsi s ní spokojená? Uvažuju totiž, že ji koupíme příbuzným, tak by mě zajímalo, jestli je dobrá.

Offline Pinot Noir
Avatar
29745 příspěvků moje polička 28. srpna 2023 13:14

Stará existence je dobrá, pevná, zatím jsme jí nemuseli ani dotahovat šrouby, ten sklápěcí stolek taky funguje bezvadně. Ale není pod střechou, takže trpí lak, vypadá tak jako ošoupaně, ne že by se přímo loupal, ale jako by na ní seděly už stovky zadků. Tak pokud na ni bude pršet jako nám, tak počítat časem s natíráním, a nebo rovnou ošetřit předem něčím trvanlivým. 

Offline Magda
Avatar
255 příspěvků moje polička 28. srpna 2023 13:15

Pinot Noir 

Máš to krásné!

Offline Pinot Noir
Avatar
29745 příspěvků moje polička 28. srpna 2023 13:18

Sweet Potato Magda děkuju.

Offline Pinot Noir
Avatar
29745 příspěvků moje polička 28. srpna 2023 13:22

Sweet Potato viděla jsem na IG, kolik máš muškátů, tak jsem se chtěla zeptat, jestli je přezimováváš doma. Na FB teď někdo tvrdil, že muškáty klidně přezimují i v úplné tmě. Myslíš, že je to možné? Všude se k přezimování kytek píše "chladná, světlá místnost", což my nemáme. Chladnou, ale úplně temnou bez oken bychom ovšem měli. Má to cenu zkoušet?

Offline continuity
Avatar
42638 příspěvků moje polička 28. srpna 2023 14:17

Pinot Noir nikdy jsem to nezkoušela, ale možné to je, protože muškáty se u nás před zazimováním ostříhaly na pár cm a žádné listy, ve kterých by mohla probíhat fotosyntéza, ty pahylky stejně neměly. Takže pokud to někdo dělá takto, může být.

Já teda zimují na zasklené logii. pokud nejsou velke mrazy a teplota tam neklesne pod nulu, zvládnou to. Ale ty moc nestříhám, pak na jaře kvetou dříve. 

Offline Sweet Potato
Avatar
40096 příspěvků moje polička 28. srpna 2023 14:52

Pinot Noir Přezimovávám různě, kam se vejdou. V úplné tmě jsem nikdy nezkoušela, čtu to poprvé. V málo světle vytahují a vypadají žalostně, ale nic, co by nespravily nůžky. 
Nikdy mi zimu nepřežije všechno, ale i tak mi to za to stojí.

Offline Stará existence
Avatar
286 příspěvků moje polička 28. srpna 2023 16:30

Pinot Noir Díky za recenzi. Viděla jsem ještě podobný na stránkách Lidlu, je tam asi o tisícovku levnější, ale čert ví, jak je to s kvalitou.

Offline Pinot Noir
Avatar
29745 příspěvků moje polička 28. srpna 2023 18:32

Stará existence pokud to má Lidl v nabídce delší dobu, tak by tam už měly být recenze. Připadá mi, že zveřejňují i ty negativní, takže se tím celkem řídím.

Offline Stará existence
Avatar
286 příspěvků moje polička 28. srpna 2023 19:09

Pinot Noir Fajn, díky, podívám se na to.