Kytičky aneb zelené prsty...

01. února 2015 13:31
Offline andulka01
Avatar
12780 příspěvků moje polička 23. října 2023 16:23

V pátek jsme přijeli na chalupu a tam proběhly nějaké mrazy (prej že jih) a všechno šlo do kelu. Ani jsem nestihla vyfotit jiřiny Jowey Morris, měly květy velké jak mé dvě pěsti. Divoký rajčata, paprika, rozkvetlé růže, všechno na bahno. 

No nic, bylo nádherně, všechny záhony jsme přeryli, zakompostovali, pohnojili a začneme tak trochu znova a snad líp. Na poslední chvíli jsme ještě přikoupili růžovou hortenzii a klematis. A růže. A pryskyřník.

A od kolegů jsem dostala poukaz na 2000 do zahradnictví Spomyšl... Mám plný košík a nevim kam to všechno sázet

Offline Pinot Noir
Avatar
29745 příspěvků moje polička 23. října 2023 16:47

Tak chilli papričky nebyly poslední sklizeň - ještě sklízíme maracuju!

Mučenku jsem teda zkusila pěstovat jen kvůli těmto květům, takže 4 zralé plody jsou nečekaný bonus. A povzbuzení.  Jsem si vědoma chyb, takže mám plán jako andulka01 - začnu s nimi znovu a lépe.  

Online Kokoska
Avatar
34634 příspěvků moje polička 23. října 2023 17:42

Mne ted kvetou hlediky lip nez v lete a dve mraziva rana jim neublila. Ale zdechly okrasne koprivy, mela jsem je ve velikem kvetinaci a byly krasne, zelenocervene, nektere vic do vinova, nektere zelenejsi. Zrovna jsem nejak par dni predtim premyslela, jestli je mam dat prezimovat do garaze nebo nekam domu, a vyresilo se to samo, byly na prach. Pak ze koprivu mraz nespali!

Offline Pinot Noir
Avatar
29745 příspěvků moje polička 23. října 2023 17:45

Kokoska tak těm stačí fakt málo, ty vždycky zajdou jako první. Ale kopřivy na okně žijí, tu jednu mrazivou noc odnesly jen ty v zemi. Mrazíky jsou opravdu zatím přízemní. 

Online Kokoska
Avatar
34634 příspěvků moje polička 23. října 2023 18:02

Pinot Noir no prave byly na dlazbe na dvore, takze zima jim asi byla. Bylo fakt na nule asi v 8, k ranu mohlo byt jeste min. Ale kupovala jsem je jako tri malicke asi za 40 kc/kus, tak to neni takova skoda, muzu pristi rok koupit zas.

Offline brrr
Avatar
12298 příspěvků moje polička 23. října 2023 18:23

andulka01 Mi jiřiny taky zmrzly a zrovna začínaly nakvétat ty velkokvěté

Offline milacka
Avatar
5881 příspěvků moje polička 23. října 2023 20:43

Kan krásny tvorivý HO

Online Garfie
Avatar
28417 příspěvků moje polička 24. října 2023 08:59

andulka01 Mrazy?  

Moje nejnovější ikebana....

Offline andulka01
Avatar
12780 příspěvků moje polička 24. října 2023 10:28

Pinot Noir Maracuju? Že ty nás houpeš a bydlíš někde v Chorvatsku

Offline andulka01
Avatar
12780 příspěvků moje polička 24. října 2023 10:34

Garfie Jo, prý je tam nějaký zimavý pruh, takže tam mrzne brzy a pořádně. Já měla Jindřichohradecko za teplé kraje, ale až tak úplně to není, chalupa je v 500 mnm. Tak jsem teď vybrala nějaké mrazuvzdorné trvalky a uvidím, no.

Ikebana není můj šálek (japonského) čaje, ale ta bílozelená kombinace je moc fajn.

Offline milacka
Avatar
5881 příspěvků moje polička 24. října 2023 12:12

Garfie krásna

Offline milacka
Avatar
5881 příspěvků moje polička 24. října 2023 12:14

Pinot Noir pri tebe sa nestačím diviť, čo všetko máš v záhrade, nádherné fotky

Offline Rhaenys
Avatar
350 příspěvků moje polička 25. října 2023 08:32

Prosím o pomoc s identifikací rostlin, sebraných na místním veřejném kompostu 

Offline chia
Avatar
příspěvků moje polička 25. října 2023 09:38

Rhaenys to prvé je orchidea a to posledné ficus benjamina. To v strede neviem.

Offline Kan
Avatar
9637 příspěvků moje polička 25. října 2023 09:56

Rhaenys Prostřední je Plectranthus - Molice brvitá a moc ti ji závidím.

Offline Kan
Avatar
9637 příspěvků moje polička 25. října 2023 09:59

Rhaenys A to Dendrobium teda nevypadá vůbec zdravě, aby sis nezavlekla domů škůdce.

Offline Rhaenys
Avatar
350 příspěvků moje polička 25. října 2023 10:35

Kan Jo, tu dám asi na kompost. Ta molice krásně voní, myslíte, že to můžu víc ostříhat?

Offline Kan
Avatar
9637 příspěvků moje polička 25. října 2023 11:12

Rhaenys 100% a co ostříháš, dej do vody zákořenit.

Offline Biely kvet
Avatar
4145 příspěvků moje polička 25. října 2023 12:22
Reakce na Kan:

Rhaenys Prostřední je Plectranthus - Molice brvitá a moc ti ji závidím.

​Ja ho mávam v lete na balkóne, myslela som si, že je to letnička, dá sa aj prezimovať vo vnútri? Asi pri nejakej nižšej teplote?  

Offline Kan
Avatar
9637 příspěvků moje polička 25. října 2023 12:35

Biely kvet Jenom při nižší bych řekla, je to jak muškát, akorát to neopadá.