Kytičky aneb zelené prsty...

01. února 2015 13:31
Offline Garfie
Avatar
28417 příspěvků moje polička 01. listopadu 2023 02:19

A opět trocha kvetoucí Jokohamy, z jiného konce...:-) Je to takové hezky podzimní...

A krásná růže!!!

Online continuity
Avatar
42642 příspěvků moje polička 01. listopadu 2023 07:51

Garfie to je nádhera

Offline Kokoska
Avatar
34634 příspěvků moje polička 02. listopadu 2023 13:31

Pinot Noir krasa, ty chrysantemy. Takhle v zahone to vypada moc nezky. Co s nima delas pres zimu? 

Offline Kokoska
Avatar
34634 příspěvků moje polička 02. listopadu 2023 13:36

Garfie taky moc krasne zahony.

Ad gerbery - myslis, ze Japonci by dratky na vyztuzovani kytek do ikebany nekdy pouzivali? Zdalo se mi, ze vazba je to sice vyumelkovana, ale materialy ryze prirodni, ze se vyuziva tvaru tech kvetu, vetvicek  travin atd. Draty snad pri tvarovani bonsaji, tam se to asi dela.

Offline Pinot Noir
Avatar
29745 příspěvků moje polička 02. listopadu 2023 14:03

Kokoska díky, nic. Jsou to zahradní chryzantémy,  mrazuvzdorné. Nadzemní část odumře a na jaře vyraší ze země znovu.

Offline Kokoska
Avatar
34634 příspěvků moje polička 02. listopadu 2023 14:16

Pinot Noir ptám se proto, že segra pěstuje nějaké vysoké, které musí dávat na zimu do skleníku.

Offline Pinot Noir
Avatar
29745 příspěvků moje polička 02. listopadu 2023 14:20

Kokoska tyhle jsou taky vysoké, mají přes metr. Slyšela jsem o nějakých, co se na zimu schovávají. Nic takového ale na mou zahradu nesmí.

Offline Kokoska
Avatar
34634 příspěvků moje polička 02. listopadu 2023 14:46

Pinot Noir já tomu houby rozumím, třeba kdyby je nechala ostříhané a přikryla, taky by přežily. Ale to víš, drsná Vysočina!

Offline Edge
Avatar
1739 příspěvků moje polička 03. listopadu 2023 12:53

Pinot Noir máš krásnou zahradu. Kde jsi koupila to pítko?

Offline Pinot Noir
Avatar
29745 příspěvků moje polička 03. listopadu 2023 13:09

Edge díky, je z eshopu Velký košík. Ale je to taková fórová, rezivějící věcička, moc nedoporučuju. Ptáka jsem tam viděla, jen dokud bývala voda čistá, jak to začalo rezivět a voda smrdí rzí, tak už se jim to asi nelíbí. 

Offline Pinot Noir
Avatar
29745 příspěvků moje polička 03. listopadu 2023 13:15

Ještě začínají kvést chryzantémy v polostínu, krásenky všude, rozkvetl vilec a muškáty a mandevilla jsou teď snad úplně nejkrásnější.

Offline Pinot Noir
Avatar
29745 příspěvků moje polička 03. listopadu 2023 13:16

Garfie kvetoucí Jokohama je teda úžasná! Taková změť barev, to je přesně můj styl.

Offline tv
Avatar
4193 příspěvků moje polička 03. listopadu 2023 18:33

Pestuju na balkoně chilli papričky manzano red. Úžasná rostila, dvakrát mi spadla z parapetu, když hrozně foukalo, ani list se nezlomil.  Dnes dělám Sweet chilli omáčku, dala jsem tam tři papričky a docela dost mě pálí ruka po krájení.

Offline Edge
Avatar
1739 příspěvků moje polička 03. listopadu 2023 20:15

Pinot Noir to je škoda, je moc krásný 

Offline Edge
Avatar
1739 příspěvků moje polička 03. listopadu 2023 20:18

Garfie to je nádhera

Offline andulka01
Avatar
12780 příspěvků moje polička 04. listopadu 2023 09:01
Offline Janulik03
Avatar
20124 příspěvků moje polička 04. listopadu 2023 10:08

Pinot Noir máš tu zahradu vymazlenu

Offline černá káva
Avatar
2114 příspěvků moje polička 04. listopadu 2023 10:58

Pinot Noir Máš muj obdiv. Dvě malé děti, náročnou práci a ještě máš čas na budování, údržbu a zalévání.

Online continuity
Avatar
42642 příspěvků moje polička 04. listopadu 2023 11:26

Pinot Noirmáš tu zahradu neuvěřitelnou.

Online continuity
Avatar
42642 příspěvků moje polička 04. listopadu 2023 11:29

Já jsem začla sobotní úklid po nemoci v květinářství

Prodávali tam svazky protey za cenu víc než lidovou, potřebovala bych tak jeden a pul. Musím příště vyfotit před a po. Ta chryzantéma je ještě z minulého pátku, bylo mi líto ji vyhodit a do kytice jsem to úplně zapravovat nechtěla.