Kytičky aneb zelené prsty...

01. února 2015 13:31
Online Janulik03
Avatar
20123 příspěvků moje polička 05. listopadu 2023 16:34

Sweet Potato už to th čítam viackrát, ale divoké rajčiny neviem aké sú. Tie tvoje špicaté su super.

Online Janulik03
Avatar
20123 příspěvků moje polička 05. listopadu 2023 16:36

A tiež mi začínajú kvitnúť kaktusy. Najkrajší je tento biely s ružovým nádychom. 

Offline Sweet Potato
Avatar
40101 příspěvků moje polička 05. listopadu 2023 16:47

Janulik03

Plody jsou úplně malinké, ale chutné. Samozřejmě, výnosnost oproti klasickým malá. K růstu nepotřebují oporu, jsou velmi vzrůstné a hlavně neplesniví. Pokud máš permasemínka (jiná se asi ani nekoupí), rostou další roky celkem plevelně bez jakýchkoli nároků.

Online Janulik03
Avatar
20123 příspěvků moje polička 05. listopadu 2023 16:49

Sweet Potato to ma celkom láka, asi sa pozerám po tych semienkach.

Online RoSa
Avatar
10088 příspěvků moje polička 05. listopadu 2023 19:29

z toho, co jsem našla na zahradě...

Offline Sweet Potato
Avatar
40101 příspěvků moje polička 05. listopadu 2023 19:40

RoSa Moc hezký! Vázalas na drát nebo na slámu?

Online Janulik03
Avatar
20123 příspěvků moje polička 05. listopadu 2023 19:48

RoSa ooooo ten je krásny 

Online RoSa
Avatar
10088 příspěvků moje polička 05. listopadu 2023 20:13

Sweet Potato dík! umotala jsem korpus z větví révy - ty kudrlinky vyčuhujou... pak jsem to do toho nastrkala a ještě fixovala silnou černou nití, kvůli rzi, kdybych ho třeba dávala na hrob... ale spíš půjde k mamce na dveře, já už jeden na dveřích mám od včerejška

Offline continuity
Avatar
42640 příspěvků moje polička 05. listopadu 2023 20:35

RoSa to je krása, to je mi vždy líto, že nemám zahradu. 

Offline Kan
Avatar
9637 příspěvků moje polička 05. listopadu 2023 20:55

RoSa Pěkné a super dveře. 

Online RoSa
Avatar
10088 příspěvků moje polička 05. listopadu 2023 21:16

continuity neni v tom nic světobornýho: břečťan, přísavník, psí víno, šípky, mišpule, túje, jalovec, mahon, bobkovišeň ... ještě tu mám i tis - strom smrti, ten je sice krásnej, ale do baráku si ho netahám, jsem pověrčivá...

hele v podstatě všechno, co můžeš najít v lese na procházce - my máme takovou přírodní zahradu

Online RoSa
Avatar
10088 příspěvků moje polička 05. listopadu 2023 21:17

Janulik03 Kan dík, od vás dvou chvála obzvlášť potěší!

Offline continuity
Avatar
42640 příspěvků moje polička 05. listopadu 2023 21:34

RoSakdyž u nás to roste spíš lidem u dvorku, mahonie ani bobkovisen tady volně není nikde, alespoň o nich nevim a mě je to zinantni ocesavat lidem ploty. 

Online RoSa
Avatar
10088 příspěvků moje polička 05. listopadu 2023 21:46

continuity já tohle neřešim: co přečuhuje přes náš plot, je veřejný a každej ať si ulomí dle libosti... i hrozny vína máme do ulice a nečešu je - to je pro kolemjdoucí...

ti klidně nacvakám do tašky, jestli chceš, ono to těm keřum dělá dobře! jo a mahonie je šílenej plevel!

Offline continuity
Avatar
42640 příspěvků moje polička 05. listopadu 2023 22:08

RoSa mahonie buď roste jak plevel nebo vůbec. Třikrát jsem donesla odkopek mámě na chatu a nic. Chata, z které jsem to nosila, tím byla zamořená. 

Offline Pinot Noir
Avatar
29745 příspěvků moje polička 05. listopadu 2023 22:24

Janulik03 taky máš krásné kaktusy. Já si ten svůj jediný letos při letnění zabila, už je na kompostu.

Offline Pinot Noir
Avatar
29745 příspěvků moje polička 05. listopadu 2023 22:25

RoSa krásné to máš, jsi šikovná. 

Online Janulik03
Avatar
20123 příspěvků moje polička 05. listopadu 2023 22:26

Pinot Noir teraz som videla kaktusy v Lidli. Take mensie, plne pukov, rozne farby

Online RoSa
Avatar
10088 příspěvků moje polička 05. listopadu 2023 22:33
Reakce na Kan:

RoSa Pěkné a super dveře. 

​rondokubismus - dveře už jsou replika, se zachováním původních kovových prvků

Offline Karja
Avatar
44423 příspěvků moje polička 05. listopadu 2023 23:00

Janulik03 zrovna ty kaktusy ze supermarketů tu někdo hodně haněl, že jsou ofouknuté a hned to doma opadá ty květy. Snad si to nepletu s jinou květinou.