Kytičky aneb zelené prsty...

01. února 2015 13:31
Offline Kan
Avatar
9637 příspěvků moje polička 24. listopadu 2023 11:12

andulka01 Nesmí ti přeschnout a zmrznout kořenový bal, v zemi sice taky mrzne, ale jinak. Je to seřízlé, že? Já vloni dovezla plato odpisů těch mini růžiček, nepřežily z osmi dvě. Celou zimu u kompostu, jelikož nebyla síla to z koflíku vyklepnout. 

Offline andulka01
Avatar
12780 příspěvků moje polička 24. listopadu 2023 11:29

Kan bude to prostokořenná sazenice, zasadila bych teda normálně do provizorního záhonu, zazimovala a na jaře přesadila?

Offline Kan
Avatar
9637 příspěvků moje polička 24. listopadu 2023 11:38

andulka01 Tak to bych raději řešila tím vsazením do prostorného květináče, který by byl v nevytápěné garáži a ještě bych teda udělala z jutového pytle límec a spodek zabalila. V záhonu to už nezakoření si myslím. Hlavně zalít a vršek nechat odkrytý, ať ti to nesplesnivý.

Offline andulka01
Avatar
12780 příspěvků moje polička 24. listopadu 2023 11:45

Kan díky! Koupím ji a snad to přežije.

Offline Kan
Avatar
9637 příspěvků moje polička 24. listopadu 2023 11:51

andulka01Třeba ti poradí ještě někdo něco, já mám zkušenost jen s přezimováním řízku v půdě, ale ten kořenil od září.

Offline Estara
Avatar
506 příspěvků moje polička 24. listopadu 2023 13:40

andulka01 Vydrží obojí, jednodušší mi přijde prostě zarýt do země a trochu přihrnout.

edit: a neřezat, až na jaře po výsadbě.

Offline andulka01
Avatar
12780 příspěvků moje polička 24. listopadu 2023 15:54

Estara díky, ano, to je plán :-)

Offline MP Meri
Avatar
5672 příspěvků moje polička 25. listopadu 2023 08:35
Reakce na Garfie:

Moje dnešní ikebana

​Docitam stopadesat let. Krásný, asi taky budu muset na kurz!

Kan Gerbera v kenzanu vydrží v pohodě, ale musí mít kratkej stonek, jinak to neutáhne.

Offline brrr
Avatar
12298 příspěvků moje polička 26. listopadu 2023 16:28

Ehm, před chvíli jsem si vzpomněla, že mi v pondělí přišel balíček s tulipány a narcisy. Tak jsem ještě teď rychle narvala čtyřicet sazeniček do země. Snad přežijou.

Offline Sweet Potato
Avatar
40104 příspěvků moje polička 26. listopadu 2023 22:59

brrr Určitě! 

Offline RoSa
Avatar
10088 příspěvků moje polička 27. listopadu 2023 09:38

taky mám ještě ve sklepě sáček s cibulema narcisů...

myslíte, že by se daly nasázet i do truhlíků?

Offline RoSa
Avatar
10088 příspěvků moje polička 30. listopadu 2023 14:19

poslední růže ze zahrady letos... ráno na nich byl sníh, když jsem je střihala

Offline Ronna
Avatar
1088 příspěvků moje polička 30. listopadu 2023 18:42
Reakce na RoSa:

taky mám ještě ve sklepě sáček s cibulema narcisů...

myslíte, že by se daly nasázet i do truhlíků?

​To zkus, ale narcis potřebuje být dost hluboko.

Offline Ronna
Avatar
1088 příspěvků moje polička 30. listopadu 2023 18:50

Pinot Noir Krásně ti to kvete. Vilec mám taky, štve mě, že tak dlouho trvá než vykvete a pak zmrzne. Ale modrý a bílý, oba jsou tak krásné.

Offline Ronna
Avatar
1088 příspěvků moje polička 30. listopadu 2023 18:52
Reakce na Mha:

Sweet Potato Pinot Noir

Pomalu se blíží doba, kdy budeme mít zimu jako v Anglii.

Ale kdy si pak zahradníci odpočinou, ptám se!?

(protože v lednu už mám nutkání probírat se katalogy semen)

A máte moc krásné rostlinky, něco neznám, ale čili a hvozdíky ano

​To já mám už teď. Semínka rajčat už mám nachystané.

Offline Janulik03
Avatar
20124 příspěvků moje polička 01. prosince 2023 03:28

RoSa jeeej, to mi pripomenulo, ze by som tiež mala ostrihať posledné ruže. 

Narcisy som dala na skúšku do truhlika, ale nič z toho nebolo. Fakt potrebuju hlbšie a hlavne asi aj mokro prilis, keďže neboli pod strechou. 

Offline Pinot Noir
Avatar
29745 příspěvků moje polička 01. prosince 2023 07:00

Fotky ze středy. Dnes už jsou fuchsie hnědé. Byly krásné do posledního okamžiku.

Offline Mha
Avatar
příspěvků moje polička 01. prosince 2023 07:01

Ronna

Já jsem včera teprve doryla zahradu a vypustila sudy s vodou..

Ty rajčata už chystáš na vysetí? Jaké máš druhy? 

Offline andulka01
Avatar
12780 příspěvků moje polička 01. prosince 2023 08:47

Mha sudy s vodou jsme teď v panice a na poslední chvíli po příjezdu z práce taky zrušili, ovšem už teda byly pěkné zamrzlý. Loni mi to nedocvaklo, tak jsem na jaře kupovala novej sud

Offline Pinot Noir
Avatar
29745 příspěvků moje polička 01. prosince 2023 10:29

Ronna jů, tak to jdu na výzvědy, když máš zkušenosti s vilcem! Letos jsem dostala sazenici, pozdě, už měla být dávno venku, nepočítala jsem s ní, takže nebylo, kam s ní... Náhodně jsem ho někam píchla a zapomněla na něj, kvést začal až v říjnu.

Příští rok si ho předpěstuju sama. Chtěla bych ho nejspíš do nádob. Pěstuješ ho tak? Potřebuje hodně prostorný květináč? A můžu jich mít víc v jednom květináči? Potřebuje hodně vody? A jakou polohu? Mám různá místa, kam s ním, plné slunce, polostín, ranní slunce, odpolední slunce... Co je pro něj nejlepší?

Nebo mu bude líp v zemi? Tam se mu teda dařilo dobře, na plném slunci. 

Kvete pozdě, ale mně se líbí i samotná rostlina, má hezké listy a ty fialové stonky, tak mi nevadí, že je to většinu sezóny jen zeleň.