Kytičky aneb zelené prsty...

01. února 2015 13:31
Offline Sweet Potato
Avatar
40110 příspěvků moje polička 05. prosince 2023 11:14

RoSa K neuvěření. 

Offline Garfie
Avatar
28425 příspěvků moje polička 05. prosince 2023 13:10

Ty růže jsou úplně neuvěřitelný!!! 

Já dnes ikebana ve vánočním duchu...

Offline Tak Betty
Avatar
6080 příspěvků moje polička 09. prosince 2023 22:26

Pravidelně začne kvést 14 dní před vánoci. 

Offline Ronna
Avatar
1088 příspěvků moje polička 10. prosince 2023 16:43

Tak Betty Jak se jmenuje?

Offline Sweet Potato
Avatar
40110 příspěvků moje polička 10. prosince 2023 17:08

Tak Betty Vánoční pepřinec?

Offline SunEclipse
Avatar
3463 příspěvků moje polička 10. prosince 2023 17:12

Sweet Potato nene to je Ludisie

Jestli chceš, přinesu ti oddenek

Offline andulka01
Avatar
12781 příspěvků moje polička 10. prosince 2023 17:20

V rámci překopání všeho v rámci neúspěšného hledání vánočních světýlek jsme našli tři nastartované cibule hyacintů. Tak dostaly skleněné pelechy a k mokré hlíně i trochu vody, byly dost vyschlé. Jako moc naděje si nedělám, i listy mě potěší, při mé pěstební úspěšnosti. Mám dvě možnosti jak je nechat 1/ v teple, ale nic moc světlo 2/ chladno, se světlem púl dne lepší. Kam je mam dát?

Online continuity
Avatar
42660 příspěvků moje polička 10. prosince 2023 17:28

andulka01 chladno. Vydrží ti kvest i měsíc. 

Offline andulka01
Avatar
12781 příspěvků moje polička 10. prosince 2023 17:30

continuity děkuji teda pokud vůbec vykvetou :-)

Online continuity
Avatar
42660 příspěvků moje polička 10. prosince 2023 17:35

andulka01uvidíš, kde se ti rozjely, někde ve sklepě?

Já kupuji v zahradnictví ty přirychlene a mám je v tomto počasí na zasklenem balkone. Ohromně jim to svědčí, kvetou fakt dlouho, akorát po čase už tolik nevoní. 

Offline andulka01
Avatar
12781 příspěvků moje polička 10. prosince 2023 17:40

continuity jj, zapomenuté v garáži, asi taky z minulých Vánoc, všechno ostatní dáváme do záhonů. Dám jim šanci, dlužím jim to.

A samozřejmě, mě to postrčilo tomu, že nutně potřebuju rozkvetlý hyacinty, hodně a hned teď. To zas bude majlant... 

Offline Tak Betty
Avatar
6080 příspěvků moje polička 10. prosince 2023 18:45

Ronna Sweet Potato Je to jak píše SunEclipse  Ludisie.

Offline Sweet Potato
Avatar
40110 příspěvků moje polička 10. prosince 2023 19:05

SunEclipse Tak Betty 

Ooo, orchidejka! 

Offline Tak Betty
Avatar
6080 příspěvků moje polička 10. prosince 2023 19:27

Sweet Potato ano, já ji tak důvěrně říkám. 

Offline andulka01
Avatar
12781 příspěvků moje polička 11. prosince 2023 18:47

Před měsícem a kus jsme na lesní zahradě sklidili zelená rajčata a dle příkladu Sweet Potato dali k jablkám. Tak dnes konečně šly do omáčky. Mňam.

Online continuity
Avatar
42660 příspěvků moje polička 21. prosince 2023 10:48

Zalila jsem ficus zbytkem magnosolvu.

Mám to nejak řešit?

Offline RoSa
Avatar
10089 příspěvků moje polička 21. prosince 2023 10:56

continuity tak hořčík je hnojivo, ne?

Offline černá káva
Avatar
2114 příspěvků moje polička 21. prosince 2023 11:01

continuity Prolila bych to vodou.

Offline letolet
Avatar
742 příspěvků moje polička 06. ledna 2024 09:25

Prosím vás, co teď udělat s odkvetlym hyacintem z vánoc? Nechat cibule v květináči i s listím a květem samovolně zavadnout nebo ustrihnout? Cibule nechat v hlíně nebo vytáhnout? Mám to ted na balkoně. A znovu s tím zase zacit něco delat kdy? Kdy je muzu přemístit do venkovního zahonku? Loni jsem cibule vytáhla z hlíny a přes léto uschly na prach...

Offline Mha
Avatar
příspěvků moje polička 06. ledna 2024 19:36

letolet

JJá bych byla pesimista a vyhodila. Těmhle rostlinkam rychle dojde ta životní energie.

Nebo ustřihnout a na jaře zasadit do hlíny (pohřbít, říkají děti)