Kytičky aneb zelené prsty...

01. února 2015 13:31
Offline Pinot Noir
Avatar
29746 příspěvků moje polička 03. prosince 2023 10:14

Ronna ok, díky za info. Tak já pro jistotu dám i nějaké do země a s květináči budu pokusničit. 

Offline Tak Betty
Avatar
6080 příspěvků moje polička 03. prosince 2023 10:35

Pinot Noir Janulik03 A vy motylovnik nezastrihujete?

Offline Vilemina
Avatar
2360 příspěvků moje polička 03. prosince 2023 10:47

Tak Bettystriham motýlovník až na jaře , úplně brutálně  a stejně  naroste tak tři  metry a výš. 

Offline Pinot Noir
Avatar
29746 příspěvků moje polička 03. prosince 2023 10:49

Tak Betty na jaře, po mrazech se odřezává kousek nad zemí. 

Offline Tak Betty
Avatar
6080 příspěvků moje polička 03. prosince 2023 11:09

Vím, že na jaře,  ale já ho vždycky zastřihnu o jednu třetinu před zimou. 

Offline Janulik03
Avatar
20126 příspěvků moje polička 03. prosince 2023 11:33

Tak Betty nic nestriham pred zimou, okrem rezu na ružiach a levandule. Všetko az na jar

Offline Pinot Noir
Avatar
29746 příspěvků moje polička 03. prosince 2023 11:45

Tak Betty tak já se snažím, pokud mi to kapacitní, časové a prostorové možnosti dovolují, zacházet s rostlinami tak, jak se správně má. Všude se o komuli píše řezat brzo na jaře, tak to tak dělám. Zrovna tohle je teda jak plevel a snese asi všechno, i to rozlomení v mrazu, snad.

Offline Kan
Avatar
9637 příspěvků moje polička 03. prosince 2023 12:19

Tak Betty Já seřezávám taky  na podzim, protože množím z řízků a mám zkušenost, že se mi toho víc ujme právě po podzimním řezu. Nevím proč, ale všichni chtějí bílou barvu, přítom po odkvětu jde do rezava a není nic moc, už bych si ji nedala.

Offline Janulik03
Avatar
20126 příspěvků moje polička 03. prosince 2023 12:21

Pinot Noir no to je pravda, je to nezmar. 

Mnd sa zas páčia v zime rastliny ked je na nich srieň, kvety s kopcekmi snehu. Vyzerá to krásne a trochu neusporiadane, čo je v mojom pripade cieľom. Divoká zmes. 

Offline Mha
Avatar
příspěvků moje polička 03. prosince 2023 13:13

Ronna

Děkuji za inspiraci

Napiš, až budeš na jaře vysevat, abych nezaspala

A teď jdu zahradnicky lenošit a kochat se zimními zasnezenymi zahradami (a péct vánoční dinosaury) 

Offline Ronna
Avatar
1088 příspěvků moje polička 03. prosince 2023 16:52

Janulik03 Co je to za růžovou růži?

Offline Ronna
Avatar
1088 příspěvků moje polička 03. prosince 2023 16:55

Mha

Rajčata seju vždy 11.3. Je to rituál, seju do vaničky po zmrzlině Carte d'or, takže se musí koupit a sníst. :-)

Offline Ronna
Avatar
1088 příspěvků moje polička 03. prosince 2023 16:58

Pěstujete někdo podražec velkolistý? Chtěla bych ho dát na severní stranu. Moc se mi líbí. Viděla jsem ho v jedné zahradě ve stínu, ale na Spomyšlu píšou slunné stanoviště.

Offline Ronna
Avatar
1088 příspěvků moje polička 03. prosince 2023 16:59

Pinot Noir To jsem zvědavá na ten květináč.

Offline Janulik03
Avatar
20126 příspěvků moje polička 03. prosince 2023 17:02

Ronna taka drobnokveta tahava ruža. Dostala som kytičku od znamej a skusila zakorenit. A ona sa rozhodla ze bude veľká.

Offline Mha
Avatar
příspěvků moje polička 03. prosince 2023 17:29

Ronna

Tak to je krásná tradice. 

Offline Ronna
Avatar
1088 příspěvků moje polička 04. prosince 2023 18:18

Janulik03 Možná je to Fairy.

Offline Janulik03
Avatar
20126 příspěvků moje polička 04. prosince 2023 19:50

Ronna veri asi máš pravdu

Offline RoSa
Avatar
10089 příspěvků moje polička 04. prosince 2023 21:11

ty růže zachráněný zpod sněhu se mi takhle krásně odměnily

Offline černá káva
Avatar
2114 příspěvků moje polička 05. prosince 2023 09:01

RoSa To je krása.