Kytičky aneb zelené prsty...

01. února 2015 13:31
Offline andulka01
Avatar
12786 příspěvků moje polička 10. května 2024 15:25

Zu a já si říkala, copak mi to zaplavuje ten záhon, co je tak trochu ladem... ok, ochutnám a uvidím. Z ostatních záhonů se mi daří celkem vytlačovat. Jako úpornější plevel se zatím tváří orsej, kterému jsem likvidací pýru zcela uvolnila cestu do růží, jsem netušila jak rychlý kolonizátor to je!

Offline notna
Avatar
9377 příspěvků moje polička 10. května 2024 15:36

Zu Bršlici si záměrně na kousku zahrady nechávám. Dávám ji do nádivky nebo do salátu. Ale vždycky jen mladé listy a míchám to s jinými zelenými listy.

Offline Zu
Avatar
2768 příspěvků moje polička 10. května 2024 17:59

Tak mám ještě jeden dotaz. Město při dělání silnice silnici zúžilo a nově vyrobili pár čůrpruhů. Na které ovšem trávu nevyseli a zarůstá to plevelem. Mě se to hrozně nelíbí, na kousek vysázím nějaké kytkové přebytky, ale co ten zbytek? Navíc ta hlína je příšerná. 
Dá se ten plevel zarýpat, půdu trochu pohnojit a vysít trávu? Se mi nechce celej ten pruh plít

Offline Kan
Avatar
9637 příspěvků moje polička 10. května 2024 18:25

Zu Osobně bych prvně zašla na OU, určitě to má na starosti městská zeleň a nějaký krajinář za to berte prachy. Pokud to tedy je obecní pozemek. Pokud je to vaše, zvolila bych půdopokryvný jehličnan, zelený a stříbrný jalovec se osvědčil mně. 

Offline andulka01
Avatar
12786 příspěvků moje polička 10. května 2024 19:06

Zustejně jak výše, zeptat se jaké s tím mají plány. Abys tam nenechala hodiny práce, hektolitry vody, kytky a pak to někdo z obce nepřejel sekačkou na centimetr.

Offline Zu
Avatar
2768 příspěvků moje polička 10. května 2024 20:43

andulka01 Kanvyzvídala jsem u sousedů a prý když to dodělali, posypali to travními semínkami. Jak byla ta horka v dubnu

to neměla nejmenší šanci bez zalití vzejít... 

Offline Kan
Avatar
9637 příspěvků moje polička 10. května 2024 21:19

Zu A kolaudace už byla? Nevíš? Já bych zašla na úřad se zeptat, třeba na to maj vypsany výběrko, nebo čekají na tu kolaudaci, těch důvodů může být hafo a za zeptání nic nedáš.

Offline Pinot Noir
Avatar
29760 příspěvků moje polička 11. května 2024 00:11

Lupiny to rozjely.

Bylinná pivoňka už taky kvete. Bohužel už mám jen jednu, druhá se po této zimě už neprobrala.

Záhony se pomalu zaplňují, já tyhle chaosy miluju.

A po letech jsem se vrátila k pěstování zeleniny. Jen v symbolickém množství. Ale už jsme dnes sklízeli: špenát a jarní cibulku na těstoviny.

Offline Janulik03
Avatar
20154 příspěvků moje polička 11. května 2024 05:41

Pinot Noir teeda máš to krásne 

Tie Lupiny su a celý ten chaos je super

Offline moora
Avatar
8667 příspěvků moje polička 11. května 2024 07:32

Pinot Noir zahon vypada moc pekne a ty opory pro splhavky jsem uz obslehla na insta paradni, dam taky a k tomu hrasek

Offline brrr
Avatar
12302 příspěvků moje polička 11. května 2024 16:18

Jupí, i já jsem se konečně dočkala.

Offline berush
Avatar
460 příspěvků moje polička 11. května 2024 16:51

Dnes jsem mohla mít první zralé jahody .., mohla, dokud na ně kosáci nepodnikli nálet. Si chodili na záhon jak do bufetu. Čekala jsem, kdy si řeknou o šlehačku. Takže v noci slimáci, ve dne kosáci. 

Offline Janulik03
Avatar
20154 příspěvků moje polička 11. května 2024 17:29

brrr nádherná 

Offline Janulik03
Avatar
20154 příspěvků moje polička 11. května 2024 17:29

berush no teda to je drzosť. Potvory

Offline brrr
Avatar
12302 příspěvků moje polička 11. května 2024 18:37

Janulik03 Děkuju. Mám ji čtvrtým rokem a teprve teď pořádně kvete (párkrát ji otec posekal a tak).

Offline Zu
Avatar
2768 příspěvků moje polička 11. května 2024 19:55

Kan obávám se, že ještě ne, po týdnu od položení tu silnici zase rozvrtali. Kdybych hýřila časem, tak na radnici zajdu, ale zkusím ještě vyčkat teda

A obecně- dá se plevel zarýpat? Ona ta "půda" je stejně na pytel, veškerá voda po ní steče pryč, nic nevsakuje, asi bychom tam museli podniknout víc věcí. 

Offline Makara
Avatar
3612 příspěvků moje polička 11. května 2024 20:03

Zu jestli chceš udělat něco rychle, s malým úsilím a nevelkými náklady, tak bych to trochu "rozrýpala" a zasedla tam "zelené hnojení" - třeba taková svazenka je efektní a hmyz ji miluje.  Nebo jakákoliv směska - jeteliny, obilí, hořčice, ředkev. Budoucí řádné výsadbě to leda prospěje. 

Offline baltik
Avatar
4963 příspěvků moje polička 11. května 2024 20:13

Zu muzes to poryt a ty nejvetsi kusy plevele vybrat svpak zase urovnat a pohrabat

Napad na svazenku neni spatny

Offline Kan
Avatar
9637 příspěvků moje polička 11. května 2024 20:14

Zu Jj, klasické zrytí, tzn. Otočit plevel dolů. 

Offline milacka
Avatar
5881 příspěvků moje polička 13. května 2024 10:38

U syna