Kytičky aneb zelené prsty...

01. února 2015 13:31
Offline Kan
Avatar
9637 příspěvků moje polička 13. května 2024 11:25

milacka To je krása.

Offline Garfie
Avatar
28428 příspěvků moje polička 13. května 2024 11:36

milacka No wau! 

Offline milacka
Avatar
5881 příspěvků moje polička 13. května 2024 12:19

Kan Garfie celú okrasnú záhradu má peknú, veľa roboty, ale ešte sú mladí, sily majú dosť, ja už na moju nestačím.

Offline Tak Betty
Avatar
6089 příspěvků moje polička 13. května 2024 12:19

milacka tak to je velká nádhera. 

Offline Janulik03
Avatar
20154 příspěvků moje polička 13. května 2024 12:24

milacka vám už kvitnú lekna? Nádhera 

Offline Pinot Noir
Avatar
29760 příspěvků moje polička 13. května 2024 13:02

milacka krásné

Offline MPLee
Avatar
3033 příspěvků moje polička 13. května 2024 13:45

Nepoznáte prosím někdo

rostlinu z fotek? Koupili jsme ji s chalupou, prorůstá to celou tou zdí. Připomíná mi to nějaký bambus, ale má to veliké listy. 



Offline notna
Avatar
9377 příspěvků moje polička 13. května 2024 13:51

MPLee Křídlatka japonská, invazivní rostlina, které je těžké se zbavit. Taky jsem koupili zahradu s ní. Po 10 letech, odvozu 1m zeminy na výšku, stále je tu s námi Sice jen sem tam se objeví, ale nechápu to.

Offline notna
Avatar
9377 příspěvků moje polička 13. května 2024 13:54

Pinot Noir Ta tvoje zahrada je moc krásná. A taková úhledná. To mi nejde, já ji mám takovou rozvrkočenou.

brrr Krásná!

milacka Jsou nádherné. Snad se jednou leknínů taky dočkám.

Offline Pinot Noir
Avatar
29760 příspěvků moje polička 13. května 2024 13:55

MPLee ajaj, křídlatka

Offline MPLee
Avatar
3033 příspěvků moje polička 13. května 2024 14:09

notna Pinot Noir děkuju! Předchozí majitelka si jí hroznem chválila, já jí nesnáším a rádi bychom místo ní dali třeba smrkový živý plot. Tak jdu googlit, jestli je nějaká možnost se ji zbavit. 

Offline Pinot Noir
Avatar
29760 příspěvků moje polička 13. května 2024 14:13

MPLee takové pěkné kombo tam máš, bršlice + křídlatka, už chybí jen břečťan

Offline Pinot Noir
Avatar
29760 příspěvků moje polička 13. května 2024 14:15

notna děkuju. Na zahradě velikosti většího kapesníku jde ta úhlednost snadno.

Offline MPLee
Avatar
3033 příspěvků moje polička 13. května 2024 14:19

Pinot Noir loni jsme začali jezdit na chalupu v srpnu, tak se letos snažím zjistit co a jak a nějak to zkultivovat... takže hodně Roundapu?

Offline Tak Betty
Avatar
6089 příspěvků moje polička 13. května 2024 14:49

Je možný, že se v kompostéru dělá mraveniště, nebo je to jen větší výskyt mravenců? Co si s tím počít?

Offline Pinot Noir
Avatar
29760 příspěvků moje polička 13. května 2024 14:51

Tak Betty a čemu v kompostéru vadí? 

Offline Pinot Noir
Avatar
29760 příspěvků moje polička 13. května 2024 14:52

MPLee nevím, naštěstí s tím nemám zkušenost. Ale asi bych v tomto případě po herbicidu sáhla.

Offline Jos
Avatar
příspěvků moje polička 13. května 2024 15:03

MPLee Smrkovy plot si nedavej. Nekdy ti vyfotim nas na hranici se sousedem. Ty smrky musis porad porad rezat, jinak budou mit za chvili dvacet metru (nekecam) a nic pod nimi neroste. Uplne mrtve jehlici. Tady v okoli to bylo odhadem pred 20lety oblibene reseni a nektere domy uz davno zmizely za smrkovou hradbou v mrtvych zahradach. 

Offline MPLee
Avatar
3033 příspěvků moje polička 13. května 2024 15:07

Jos v okoli chalupy je maji vsichni prave... visco, v nejhorsim, kdyz to neuhlidame je pak porazime a bude drevo do kamen Nebo mas lepsi jehlicnatou  variantu? No kazdopadne letos asi budeme jeste likvidovat tuhle potvoru...

Offline Liesel
Avatar
1660 příspěvků moje polička 13. května 2024 15:12

MPLeenení herbicid jako herbicid, je třeba vybírat, Roundup uz nekupuju, dají se pořídit jiné, levnější. A je třeba se dívat, jestli nejsou už naředěné a případně jak moc se ředí, u vás bych to viděla na větší množství přípravku