Kytičky aneb zelené prsty...

01. února 2015 13:31
Offline Liesel
Avatar
1660 příspěvků moje polička 14. května 2024 08:13

MPLee ještě bych zkusila dotaz na nějaké zahradníky nebo firmy, které se tím zabývají, určitě ti poradí nebo třeba prodají příslušnou chemii, které se nedá běžně koupit

Offline andulka01
Avatar
12786 příspěvků moje polička 14. května 2024 10:32

Janulik03 Ach všechno!
Mně to asi taky kvete - chrpy, pivoňky, lupiny... ale nejsem tam

Offline Magráta
Avatar
8114 příspěvků moje polička 14. května 2024 12:21

Janulik03 ta pilea Já ji mám už pár let a připadá mi pořád stejně malá. Je to už asi moje třetí pilea a zřejmě nejsem ta správná majitelka, protože se jim u mě prostě nedaří :-D

Offline Sweet Potato
Avatar
40130 příspěvků moje polička 14. května 2024 21:56

Pinot Noir Chaosy jsou nejlepší.

Pivoň.

Offline andulka01
Avatar
12786 příspěvků moje polička 14. května 2024 22:22

Mám radost. Pražské růže kvetou a budou kvést, i nová popínavka. Teda pokud to nesežerou mšice.

Offline andulka01
Avatar
12786 příspěvků moje polička 14. května 2024 22:23

Sweet Potato ta je

Offline Pinot Noir
Avatar
29760 příspěvků moje polička 14. května 2024 22:40

Sweet Potato ty brďo, ta je! To je fakt pivoň! 

Offline Pinot Noir
Avatar
29760 příspěvků moje polička 14. května 2024 23:45

Janulik03 to je krása, jezírko upřímně závidím

Offline Pinot Noir
Avatar
29760 příspěvků moje polička 14. května 2024 23:49

Moje kosatce, rozkvétaly spořádaně každý den jedna barva.

Ty květy jsou úžasné, ale jinak mě ty rostliny spíš štvou, nic mezi těmi hlízami neroste a po většinu roku je to jen nijak zvlášť pohledné listí.

Offline Ginger
Avatar
1216 příspěvků moje polička 15. května 2024 01:09

MPLee likvidaci kridlatky se zabyva i Krnap. Zde mas odkaz jak na to. Asi bych se na ne obratila, jaky prostredek zvolit. Roundup na bazi glyfosfatu se uz myslim neprodava. To co je v obchodech dnes je na bazi octa nebo neceho podobneho a je to neucinne.

http://invazky.krnap.cz/

Offline Sweet Potato
Avatar
40130 příspěvků moje polička 15. května 2024 07:51

Tak Betty U těch mravenců v kompostu jedině hrozí, že si je pak přestěhuješ někam do záhonu.

Offline Tak Betty
Avatar
6089 příspěvků moje polička 15. května 2024 08:52

Sweet Potato 

Už jsem do kompostéru nasypat tohle. 

Offline moora
Avatar
8667 příspěvků moje polička 15. května 2024 09:00

Tak Betty mravenci nemaj radi vlhko, prolejvej to vodou. Ostatne to kompostu jen svedci

Offline moora
Avatar
8667 příspěvků moje polička 15. května 2024 09:09

Pinot Noir kosatcum jsem az doposud vzdorovala, ale letos jsem naka nalomena. Asi jich par doporidim :)

a mam objednamo toto (drin kanadsky, pudokryvka do stinu)

Offline Liesel
Avatar
1660 příspěvků moje polička 15. května 2024 09:25

Mám dotaz, kde nejdraději objednáváte kytky a spol? Výlety do zahradnictví mě baví, ale teď jsem bez auta a potřebuju doplnit záhony

Offline Pinot Noir
Avatar
29760 příspěvků moje polička 15. května 2024 09:53

Liesel kupuju pravidelně online ve Spomyšli, u Flose a Havliše (Safro).

Spomyšl - jsou nejlevnější, kvalita je proměnlivá. Keře bývají hezké (v těch větších kontejnerech), trvalky jak kdy, někdy přijdou celkem pomuchlané, ale poslední dobou to balí velmi důkladně. Vždycky se všechno uchytilo, ale často to ze začátku není vizuálně nic moc. 

Flos - kvalita stabilnější, ale taky se jim občas povede kiks. Posledně nějak zapomněli na mou objednávku, trochu jsem si stěžovala a poté přišly tak krásné rostliny, fakt nádhera. 

Havliš - nejhezčí, nejzdravější, vitální rostliny, ale taky za odpovídající cenu. Odtud mám spíš keře a nějaké raritnější rostliny, nemají takové možnosti dopravy a způsobu platby, to doručení není tak hladké jako u těch dalších dvou, ty jsou prostě regulérní eshopy se vším všudy. 

Offline baltik
Avatar
4963 příspěvků moje polička 15. května 2024 10:14

Liesel podobne jako Pinot, flos mi to zatim posilal nejrychleji, spomysl mi dokonce za jednu kytku vratila penize, kdyz jsem jim posalal fotku, ze ten pahylek vubec neobrostl, jestli mi s dalsi muzou poslat novou a uz je nemeli. A varuju pred onlinezahradnictvi, uz tam mam objednavku 2 mesice a nic.

Offline milacka
Avatar
5881 příspěvků moje polička 15. května 2024 10:40

moora krásna, do tieňa chcem ešte niečo nakúpiť, inšpirovala si ma.

Offline Janulik03
Avatar
20154 příspěvků moje polička 15. května 2024 10:45

moora to je plazivka? Poznam len drien japonský, krik, uz pokukujem dlhšie, ale váham kam s ním. 

Offline Liesel
Avatar
1660 příspěvků moje polička 15. května 2024 11:01

Pinot Noir baltik Děkuji moc. Havlis a Flos zatím beru jako zdroj informací a inspirace, Spomysl přidám na seznam a vyzkouším. Díky