Kytičky aneb zelené prsty...

01. února 2015 13:31
Offline tv
Avatar
4193 příspěvků moje polička 08. června 2024 11:59

Janulik03 Mha 

Děkuji. Přidám ještě foto chilli papriček z parapetu.

Offline Janulik03
Avatar
20155 příspěvků moje polička 08. června 2024 12:01

tv to bude papričiek 

Offline Mha
Avatar
příspěvků moje polička 08. června 2024 12:02

tv

Mají výhled

Já myslím, že tyhle mini zahrady jsou často mnohem náročnější nez běžné zavedené, hlavně to vymyslet, aby se tam všechno vešlo, nestinilo, nepnulo jedno po druhém... 

Online Ounz
Avatar
20474 příspěvků moje polička 08. června 2024 12:15

Můžu vyletnit monsteru na jihovýchodním balkonu nebo ji tim ublížím, máte zkušenosti? Zatím tam mám jen tlustice

Offline tv
Avatar
4193 příspěvků moje polička 08. června 2024 12:27

Janulik03snad bude!je to takový pokus, vše ze semínek pestovano.

Offline tv
Avatar
4193 příspěvků moje polička 08. června 2024 12:34

Mhamají výhled na Radhošť.

Já to klasicky trochu přehnala, pěstuji ze semínek a pak je mi líto těch rostlin..takže na balkoně chodím bokem, abych to vůbec zalila.

Offline Mha
Avatar
příspěvků moje polička 08. června 2024 13:14

tv

Cha, jsme na tom stejně, nedokážu je zahubit, když je pestuju od semínka. A pak i na větší zahradě chodím bokem

Na Radhošť jezdím skoro každý rok, tak až budu nahoře, budu mávat do údolí tvým paprikam. 

Offline Mrs.Robinson
Avatar
591 příspěvků moje polička 08. června 2024 16:28

Ounz Byla bych opatrná, záleží, jestli tam je nějaký stín nebo tam svítí pořád. Mám severovýchodní balkón a i tak má monstera spálené listy. Naštěstí staré listy, které nebyly nic moc a když se jich zbaví, budu jen ráda  - je to zakořeněný řízek/pokusný králíček. Počítám, že nové listy už budou v pohodě a doufám, že celkově ji to prospěje. 

Online Ounz
Avatar
20474 příspěvků moje polička 08. června 2024 17:50

Mrs.Robinson díky, no právě tam stím nemám a bojim se..

Online Zuzuli
Avatar
3731 příspěvků moje polička 08. června 2024 18:51

Ounz asi zalezi, jak moc je zvykla na slunce. Moje byvala na jiznim okne, svitilo na ni denne slunce. Takze kdyz jsem ji ted vysoupla na zapadni balkon, nic se s ni nestalo. 

Offline moora
Avatar
8667 příspěvků moje polička 08. června 2024 18:57

barbucha hlídám :)

Offline Biely kvet
Avatar
4145 příspěvků moje polička 08. června 2024 19:50
Reakce na tv:

​Super, to máš asi južne orientovaný balkón....

Online Ounz
Avatar
20474 příspěvků moje polička 08. června 2024 20:33

Zuzuli no stojí u balkonovejch dveří..no tak teď jsem na vážkách

Offline barbucha blogger
Avatar
35633 příspěvků moje polička 08. června 2024 20:45
Reakce na moora:

barbucha hlídám :)

​Něco mi uniklo? Novej přírůstek? Nebo se ti rojej sůvičky?

Offline barbucha blogger
Avatar
35633 příspěvků moje polička 08. června 2024 20:51

Ounz 

Já bych tam monsteru nedávala - a taky že nedávám... ta zrovna moc letnit nepotřebuje bych řekla. Mám dvě, jednu v obýváku (kam v létě sluníčko nedosáhne, i tak je prakticky za závěsem) a druhou v ložnici na sever (nebo severozápad maximálně, a za tlustou záclonou), a prosperujou. Jsou to rostliny zvyklý na stín v pralese...

Offline barbucha blogger
Avatar
35633 příspěvků moje polička 08. června 2024 21:00

tv 

Prosimtě kolik těch rajčat tam sklidíš? Tady v okolí vídám na balkonech taky takový pokusy (ovšem většinou v děsnejch nádobách od barvy na malování ), a tak jsem někdy předloni podlehla a šla jsem aspoň do těch minirajčat, v truhlíkách... výsledek byl asi půl kila nejdražších rajčat ve střední Evropě - o dekorativním efektu ani nemluvě

Offline continuity
Avatar
42706 příspěvků moje polička 08. června 2024 21:25

Ounzjá bych teda monsteru na přímé slunce nedávala. Obecně by se měly rostliny při letnění na UV záření přivykat postupně. Proč ji potřebuješ letnit?

Já vím, že je to tady populární, ale ja pokojovky ven téměř nedávám. Přijde mi, že si člověk koleduje akorát o problémy a nějaké škůdce, navíc se rostlina 2x ročně vystaví dost velkému šoku ze změny prostředí (já jsem teda dost opatrná i při stěhování rostlin v rámci bytu). Mám některé rostliny už několik desítek let (25+) a nic jim neschází. 

Offline continuity
Avatar
42706 příspěvků moje polička 08. června 2024 21:27

barbucha jj rajčatové pokusy už mám za sebou a bez valného výsledku - ani moc plodů a chuť taky nic moc, moje máti má na balkoně rajčata lepší, ale jihozápadní zeď na terase a ne balkóně a celý den ji tam na ně svítí slunce. 

Offline barbucha blogger
Avatar
35633 příspěvků moje polička 08. června 2024 21:52

continuity

Mně na balkón svítí sluníčko celej boží den, ale to úsilí a vynaložené prostředky rozhodně neodpovídaly mizernému výsledku. Holt nemůžu mít všechno...  třeba na chalupě, u jižní kamenný zdi, mi jely rajčata jak vzteklý a úroda byla nádherná, ale to prostě nemůžu od balkónu očekávat. Jsem to vzdala a jedou jen kytky.

Offline tv
Avatar
4193 příspěvků moje polička 08. června 2024 22:01
Reakce na Biely kvet:

​Super, to máš asi južne orientovaný balkón....

​Je na západ. Odpoledne tam svítí hodně.