Kytičky aneb zelené prsty...

01. února 2015 13:31
Online Janulik03
Avatar
20155 příspěvků moje polička 25. července 2024 23:53

Pinot Noir a ja som na ne tento rok zabudla, tak ide presne jedna z minuleho roku. Ešte nekvitne

Offline Pinot Noir
Avatar
29770 příspěvků moje polička 26. července 2024 00:03

Janulik03 mě loni naštvaly, měla jsem ty s velkými květy a bílými okraji, jak má i Sweet Potato na fotce. Měly málo květů, ten květ byl hezký jen chvíli, a celá rostlina byla plná těch zavadlých odkvetlých květů... Bylo to vyloženě škaredé. Tak jsem řekla, že už je nechci. A mám je zas.

Můj nákup semínek a předpěstování letniček byl letos jeden velký průser, tak jsem ještě vděčně vlítla do místní drogerie a vzala jistotu - směs obyčejných povíjnic, těch modrých, růžových a žíhaných, ty jsou nejlepší. 

Online Janulik03
Avatar
20155 příspěvků moje polička 26. července 2024 07:41

Pinot Noir ja som ich predtym kúpila až po tvojich fotkách. Tento rok som zabudla a letničky som tiež vysievala priamo do záhonu. A vzišlo ich málo, mam presne dve krasenky. Tanze zas budem siať v marci radšej.

A sťažujem sa, ze polovica uhoriek je horká. Mame ich v skleníku a asi je to na ne príliš teplo. 

Offline Adina
Avatar
215 příspěvků moje polička 26. července 2024 18:23

vanilka za me hortenzie

presazena sasanka se vzchopila

Offline Sweet Potato
Avatar
40135 příspěvků moje polička 26. července 2024 18:26

Adina Príma. Ale voní podzimem.

Offline Adina
Avatar
215 příspěvků moje polička 26. července 2024 19:18

Sweet Potato nestraš, ještě nechci

Offline Sweet Potato
Avatar
40135 příspěvků moje polička 26. července 2024 20:04
Offline bublifuk
Avatar
příspěvků moje polička 27. července 2024 11:47

Má někdo nějaké zkušenosti s péstováním eukalyptu v květináči?

Offline continuity
Avatar
42716 příspěvků moje polička 27. července 2024 12:20

bublifuk jen ty špatné

Zkoušela jsem to několikrát a vždy chcipnul. 

Offline Victoria
Avatar
1414 příspěvků moje polička 27. července 2024 14:10

bublifuk Já ano, i si je pěstuju ze semínek a daří se mi je i přezimovat. Co potřebujete vědět?

Offline bublifuk
Avatar
příspěvků moje polička 27. července 2024 14:14

continuity právě vypadá, že spěje ke stejnému konci...

Offline bublifuk
Avatar
příspěvků moje polička 27. července 2024 14:14

Victoria hlavně co mu dopřát, aby přežil... vypadá, že míří k zániku.

Offline Victoria
Avatar
1414 příspěvků moje polička 27. července 2024 14:29

bublifuk Moje zkušenost je taková, že hodně teplo, hodně světla, hodně vody a hodně živin. Problém je přezimování, ale o to teď nejde. A co je tomu vašemu? Vidím, že ty koncové lístky jsou uvadlé, ale ne všechny, není po přesazení? 

Offline Sweet Potato
Avatar
40135 příspěvků moje polička 27. července 2024 14:32

Radost. (Ehm, ten míček si tam odložila netopýrka, sotva jsem to položila na zem. Má tak jistotu, že ho nepřehlédnu )

A žalost.

Offline Jos
Avatar
příspěvků moje polička 27. července 2024 14:42

Sweet Potato

nam letos ve skleniku prosperuji hlavne dve roubovana, fantasticka chut

Offline bublifuk
Avatar
příspěvků moje polička 27. července 2024 15:58

Victoria přesazené to je, ale ne úplně čerstvě. Pak tomu vyrostly malé větvičky, ale teď ty větší lístky usichají. Světlo, teplo má, tak zkusím kontrolovat zalití.

Offline andulka01
Avatar
12786 příspěvků moje polička 27. července 2024 16:04

Sweet Potato hezkypěkně. No a to druhý... naprosto stejně máme žlutá Tom's, ale většina plodů zatím celkem dozrává.

Offline Sweet Potato
Avatar
40135 příspěvků moje polička 27. července 2024 17:27

andulka01 Dozrávají, většina v té míse je z nich, ale další už asi nebudou. Je zajímavé, že to chytla tahle balkónová, která by měla být odolnější. Tyčková (roubovaná) zatím dobrý, ťuk ťuk ťuk

Offline Sweet Potato
Avatar
40135 příspěvků moje polička 27. července 2024 17:28

Jos Ta jsou!

Offline Victoria
Avatar
1414 příspěvků moje polička 27. července 2024 17:46

bublifuk Nedokážu to z fotky poznat, ale co je moje zkušenost a je to docela důležité ... ty eukalypty rychle a velmi "sežerou" ten substrát, prostě jak rychle rostou, tak velmi rychle prokoření květináč, v kterém vlastně pak není skoro žádná půda. Rostliny pak rychle vysychají a jsou bez výživy, takže buď znovu přesadit anebo hodně zalívat a hnojit. U toho vašeho se mi to ale nezdá, že by to byla tato situace, květináč se zdá celkem velký na rostlinu téhle velikosti. 

Možná bych zkusila ty konce zastřihnout, mohlo by to tu rostlinu trochu "nakopnout", pokud všechno ostatní je ok. Ale je to s nimi docela "voser", nejsou to spolupracující rostliny:-)