Aktuální česká politická situace

29. října 2014 09:07
Offline stes
Avatar
9114 příspěvků moje polička 08. zaří 2022 17:05

Aranel to je magor

Offline continuity
Avatar
42716 příspěvků moje polička 09. zaří 2022 18:08

Z UA fronty jdou samé dobré zprávy. Neuvěřitelné.

Jsou to borci. 

Offline Candance
Avatar
5633 příspěvků moje polička 09. zaří 2022 18:09

@continuityted jeste ta elektrarna

Offline continuity
Avatar
42716 příspěvků moje polička 09. zaří 2022 18:29

Candance to je úplně jiný úsek fronty. 

Jako do Vánoc to hotovo nebude, počítá se spíš na jaře, když to půjde dobře, ale toto je mega průlom a veledůležitý postup. 

Offline Candance
Avatar
5633 příspěvků moje polička 09. zaří 2022 18:42

continuity ano, ja vim, ja to blbe odeslala, aby to i tam dobre dopadlo

Offline prďola
Avatar
4456 příspěvků moje polička 09. zaří 2022 18:56

continuity Ráda bych věřila tomu, že do vánoc hotovo naopak bude

Nechce se mi věřit tomu, že by se rusové radši nechali porazit na hlavu, než že by šli cestou "odvolání Putina + hledání schůdného kompromisu", aby z toho nevyšli jako naprostí lůzři a všem pro smích.

Offline continuity
Avatar
42716 příspěvků moje polička 09. zaří 2022 19:28

prďola no odhady, i ty konzervativní jsou na jaře, válčit tam půjde ještě pár týdnů, pak začne pršet a ty pole budou neprostupná. Uspěchechat to celé by je mohlo stát hodně mrtvých. 

Jestli se Russaci vzdají, toť otázka, spoléhat na to nejde a ty nejsilnější russke jednotky jsou u Chersonu. UA vyhraje, ale nebude to hned 

A budou potřebovat další techniku a zbraně. 

Offline prďola
Avatar
4456 příspěvků moje polička 09. zaří 2022 19:52

continuity Já právě věřím a doufám, že to není všechno jen otázka zdrojů a přírodních podmínek, ale hlavně toho, do jak velkých sra.ek se nechá celé Rusko zatáhnout. A myslím si, že i kolem Putina je stále dost lidí, kteří tu hranici mají nastavenou úplně jinde než vůdce.

Offline continuity
Avatar
42716 příspěvků moje polička 09. zaří 2022 20:05
Offline continuity
Avatar
42716 příspěvků moje polička 09. zaří 2022 20:06

prďola upřímně, toto přenášení západní mentality na Rusko se už víckrát nevyplatilo. Já doufám, že Ukrajině pomůže Bůh, ale úplně si nemyslím, že by bylo fajn Rusko rehabilitovat příliš brzy. 

Offline prďola
Avatar
4456 příspěvků moje polička 09. zaří 2022 20:20

continuity Rozhodně nemám na mysli rehabilitaci, jen neupírám Putinovu okolí schopnost nahlížet na situaci racionálně

Offline RoSa
Avatar
10095 příspěvků moje polička 09. zaří 2022 20:32

prďola přeceňuješ je - oni jsou fakt jinej živočišnej druh... bohužel pro jejich okolí... ta paralela se Severní Koreou na ně sedí

Offline prďola
Avatar
4456 příspěvků moje polička 09. zaří 2022 20:41

RoSa Je to možnéJen vycházím z toho, že i ti Němci jakkoliv byli zfanatizovaní a poslušní, tak pud sebezáchovy nakonec vítězil i u nich.

Offline Sweet Potato
Avatar
40135 příspěvků moje polička 09. zaří 2022 21:05

continuity Co techniku. Ale lidské ztráty taky musí mít obrovské.

Offline continuity
Avatar
42716 příspěvků moje polička 09. zaří 2022 22:54

Sweet Potato s technikou jim můžeme pomoct, proto to sem píšu. 

Offline razorblade
Avatar
8457 příspěvků moje polička 10. zaří 2022 10:05

prďola tak Nemci nebyli zvykli zit po cely generace pod bejcakem. Kdyz srovname stredovek a novovek v Nemecku s ruskem, tak je to nebe a dudy. V rusku je ten narod zvyklej bejt nevolnikem po generace :/

Offline prďola
Avatar
4456 příspěvků moje polička 10. zaří 2022 10:36

razorblade No to sice ano, ale já mám opravdu na mysli pud sebezáchovy, ne nevolnickou poslušnost vůči báťuškovi.

Přece mi nikdo nebudete tvrdit, že v Rusku žije 140 mil. lumíků, kteří na rozkaz velkého Vovky naskáčou do jámy a ještě na sebe nahrnou hlínu. A nebavím se o pudu sebezáchovy obyčejných vojclů, ale věrchušky, která jediná má páky na to, něco v Rusku změnit. Jejich pud sebezáchovy je určitě jinde, než u těch vojclů.

Toto jsou důvody, proč si myslím, že by do vánoc mohla horká fáze skončit, i když následující jednání UK - RU se mohou táhnout další rok. Ale samozřejmě je to jen můj dojem/názor a můžu být úplně mimo

Offline Sweet Potato
Avatar
40135 příspěvků moje polička 10. zaří 2022 13:47

 Zajímavý dokument o macronovi (od pár dnů před začátkem války do cca návštěvy Kyjeva (včetne reálných záznamů hovorů se Zel. a Putinem). 

https://youtu.be/lSMxGlqx5Gk

Offline barbucha blogger
Avatar
35634 příspěvků moje polička 10. zaří 2022 15:26

 ale česko není jen praha  což ovšem jak víme pražáci nějak neberou na vědomí

​Zvláštní názor při skutečnosti, že téměř většina poslanecký sněmovny i vlády (včetně premiéra) přišla z Moravy Že by vaši rodáci zapomněli, odkud pocházejí? Smutné! 

Offline barbucha blogger
Avatar
35634 příspěvků moje polička 10. zaří 2022 15:30
Reakce na razorblade:

prďola tak Nemci nebyli zvykli zit po cely generace pod bejcakem. Kdyz srovname stredovek a novovek v Nemecku s ruskem, tak je to nebe a dudy. V rusku je ten narod zvyklej bejt nevolnikem po generace :/

​Tam novověk hlavně ještě nedorazil.

https://twitter.com/Igor_from_Kyiv_/status/1564808801408221184