My máme spotřebu 75 kubíků teplé a 100 kubíků studené . Tříčlenná rodina. Nemám srovnání, ale asi to bude dost.
Přiznání
MP Meri my máme strašně malou spotřebu vody, jsme tady 4 dospělí. Jenže spotřebiče ty nejúspornější, pračka na 9 kg prádla. Do toho všichni pořád sportujeme a sprchujeme se neustále mimo domov a rozbitý záchod, který máme co tady bydlím, tak to je základ
. Musí se po spláchnutí ručně zamáčknout, takže neproteče ani celé množství. A to jsem zjistila, že ušetří strašně moc.
Mimoto k ostatnímu, kdy kluci neměli v zimě v pokoji zapnuté topení a my v ložnici taky ne. V kuchyni málo a jediné jelo v obýváku. V Brně byla extra teplá zima...za mě.
U nás je společná kotelna a společně ta voda, taky k nahlédnutí. Takže čekám každoroční akci dotazů.![]()
DruIPlný balkon květin zalejvam já a my jsme ti se 79
Fakt mi to hlava nebere.
MP Meri Plná vana každý den pro každého člena domácnosti? Znám takovou pětičlennou rodinu, to jsem si tehdy říkala, že jejich vyúčtování bych chtěla vidět.
Renusatko my jsme letos netopili prakticky vůbec. Topení bylo v obyvaku puštěné dvě hodině kvůli odvzdušnení + občas si na jedničku zatopily děti. A to už od inveze, takže téměř celý rok.
A jsme na topeni šul nul. Vůbec nechápu jaké nedoplatky musí mít lidi, co furt topí jako dřív
MP Meri Hele on to fakt může být nějaký kiks typu toho protékajícího záchoda, ono se to nezdá, ale když se to nechá, tak to spotřebuje. Ale můžeš k nim zajít osobně a prozkoumat, jak tu vodu spotřebovávají, že by nás to tady na parfumanii zajímalo, kde ten nepoměr vznikl ;o)
MP Meri já myslím, že klidně. Už jen sprcha/vana, myčka/ruční mytí, někdo si myje vlasy jednou denně někdo ne,...
continuity my taky netopili, ale v baráku si lidi stěžují, že se snaží topit a mají 17 stupňů. My měli po celou zimu 22,5.
Myrtila naše děti se koupou spolu, ale tu vanu taky každý den naplní, já taky bohužel, jediný úsporný je muž.
MP Meri Statisticky je průměrná spotřeba 35 kubíků na osobu.
Evaeva S dětma se zrovna vodou šetří špatně, no
My jsme letos měli pro nás překvapivě velký nedoplatek na vodu, až z vyúčtování jsme zjistili, že během roku zvedli vodné na dvojnásobek.
continuity my taky netopili, ale v baráku si lidi stěžují, že se snaží topit a mají 17 stupňů. My měli po celou zimu 22,5.
No přesně..to je tak u nás. A my jsme ještě byt, kde pod náma jsou garáže, chodby a nebo otevřený vstupní prostor u dveří. Tak nechápu, že u nás bylo pořád teplo, když jelo topení v jedné místnosti a jestě víceméně zapínalo až večer. A teď už tak od února je vypnuté úplně.
continuity přesně, taky si říkám, jaký nedoplatky mají lidi, co i v teplé zimě jako byla tato, denně topí, my ve vyúčtování měřáky topení ve všech místnostech na nule, přesto ze záloh cca 10000,-Kč odečteno cca 9800 jako náklady, díky tomu skvělýmu nápadu rozpočítávat spotřebu mezi všechny byty bez ohledu na faktický stav protopenosti. No tak jsme někoho zasponzorovali...
MP Meri S tou vodou, když si vzpomenu na svoje zoufalé bušení na zamknuté dveře koupelny, kde byla zamknutá pubertální dcera, a už dvě hodiny hrčela sprcha..![]()
Renusatko u nás to celkem spolehlivě vytopí stoupačky, ale některé jsou asi zanešené či co. Ty teda dost lituju, vytočené topení na max a těleso studené.
Evaeva Tak stupačky máme v koupelně a tu zavíráme kvůli kočkám, protože kocour umí pouštět vodu a neumí ji zastavit. A ani v té koupelně extra teplo nebylo. Přišlo mi, že u nás stačí to slunko, okna na východ. Nakonec jsme ani tou klimatizací netopili. No a taky tady skoro nikdy nikdo není
. Možná sedět tady celý den, nemoct se třeba moc hýbat, tak mi zima taky bude. Ale ty rozdíly teplot a stížnosti, ve stejných bytech, moc právě nechápu..
Renusatko já to chápu, u nás je ta stoupačka teplá, tam je prý na omak studená, něco je tam špatně, no. Ale když máte jen jednu stoupačku, tak máte trubky v podlaze, ne? Tím to taky trochu vytopíš. Když zasvítí slunce, poznám to hned, ještě jak máme zasklený jižní balkon.
Evaeva V podlaze ne, a ve chvíli, kdy zastavíš to topení, tak jsou studený všechny trubky. Netuším, co je tady za systém. Stavěli to svépomocí a v každém bytě je to jinak. Někde ještě něco je v pokojích, ale to zrovna u nás ne.
Jsem strašně šťastná. Včera a dnes. Třeba budu ještě zítra. Tak, jak jsem už ani nevěřila, že ještě někdy budu. Neumím to popsat, vypisovat ty nádherné chvilky, zážitky a lidi. Tak strašně šťastná, že skoro brečím. Ale štěstím, čistým. Nemá tožádné ale. Třeba už se to nikdy nezopakuje. Musím si to zapamatovat.
Živote, postůj,
tohle je jistě ta chvíle chvil...
Nejnovější komentáře k vůním
Nejnovější články
Guerlain Masterclass a my
Jak voní rekonstruovaný parfém?
Ztráty a nálezy 2025

