VIP zjevy

14. srpna 2014 20:26
Offline 999
Avatar
19690 příspěvků moje polička 19. ledna 2020 08:11

Moje kamarádka je ve finančních věcech taková Božena Němcová - ta taky sla dětem pro chleba a koupila si růže :-). A vzala si chlapa, který chtěl, aby každý večer vyplňovali knihu výdajů, pěkně položku po položce...

Offline Pavlena
Avatar
6905 příspěvků moje polička 19. ledna 2020 08:14

999 Ehm. A jeste spolu jsou..?

Offline 999
Avatar
19690 příspěvků moje polička 19. ledna 2020 08:16

Pavlena Jasně že ne :-)

Offline Peggy
Avatar
77 příspěvků moje polička 19. ledna 2020 09:58

U nás už se to trochu setřepalo, myslím to napětí kolem financí. Manže je člověk praktický  a nad veškerými výdaji přemýšlí a spekuluje, čeká, až "budou v akci" atp. Koupě každé nové věci ho téměř bolela. U něho převládal ten pocit, že si to může koupit, že na to má, ale největší potěšení bylo si to odepřít. Tenhle zvyk si přinesl od rodičů. Oni v podstatě celý život rekonstruovali jeden dům, další pak stavěli, na zbytečné výdaje (hezké oblečení, věci ) nebylo. Já na tohle nebyla zvyklá. Já se ráda pěkně oblékám a např. boty mám ráda kvalitní a to něco stojí. Teď jsme ve fázi, kdy mu nové věci moc neprezentuji, ale prostě je začnu nosit. On si někdy všimne, někdy ne. 

Offline Sweet Potato
Avatar
40110 příspěvků moje polička 19. ledna 2020 10:14

Takhle prý kdysi láteřil tchán, že žena moc utrácí. Vzal to do svých rukou, pořídil notýsek a vedl účetnictví. Záhy se zjistilo, že zdaleka největší položkou je jeho kuřivo. Notýsek se ztratil...

Offline Černá kočka
Avatar
1750 příspěvků moje polička 19. ledna 2020 10:27

Mám jednu známou, u které vedou velmi podrobné domácí účetnictví. Říkala, že když příjde domu tak si s manželem sednou a rozepisují účtenky ze supermarketu, kolik dali za zeleninu, kolik za pečivo, atd. Potom dají účtenky dětem a ty je podle jakýchsi kódů někam naklikají a jednou za měsíc můžou vyhrát nějaké peníze. Beru to jako, že je to její věc jak kdo tráví čas.

Dárky si s manželem kupují tak, že si ze společné pokladny vezme každý předem určenou částku, koupí tomu druhému dárek, pod stromečkem je překvapení, no a potom si sednou, vyndají účtenky k dárkům a zapíšou to do účetnictví.

Offline continuity
Avatar
42660 příspěvků moje polička 19. ledna 2020 10:28

Černá kočka to bude ta Babišova účtenková loterie

Offline razorblade
Avatar
8457 příspěvků moje polička 19. ledna 2020 10:36

999 Veceni vyplnovani knihy vydaju? To je takova pekna manzelska erotika i kdyz ja jsem druhej extrem, ja vubec nemam predstavu o svych vydajich

Offline Lamicka
Avatar
14161 příspěvků moje polička 19. ledna 2020 10:44

continuity muj muz ji hraje taky nevim, co ho to popadlo... vyhral 100 Kc a byl to muj ucet z COS .

Offline 999
Avatar
19690 příspěvků moje polička 19. ledna 2020 10:57

razorblade Ona byla ta Božena Němcová se vším všudy... Takže odešla za tou erotikou :-).

Offline nolita
Avatar
6513 příspěvků moje polička 19. ledna 2020 11:41
Reakce na razorblade:

999 Veceni vyplnovani knihy vydaju? To je takova pekna manzelska erotika i kdyz ja jsem druhej extrem, ja vubec nemam predstavu o svych vydajich

​To je ale porad ta lepsi varianta...

Offline barbucha blogger
Avatar
35599 příspěvků moje polička 19. ledna 2020 12:45
Reakce na MP Marge:

​Ja se priznam, ze me nikdy v zivote nenapadlo, ze bych pred jakymkoliv sambem, od byvalych po toho soucasneho, mela ukryvat to, ze jsem si neco koupila

Naopak, chlubim se nakupem a chci vedet, jak mi to slusi

​Přesně tak teda až na to, že nechci vědět jestli mi to sluší (beztak bych se dozvěděla nějakou drzost ).

Ale kdybych s tím nemávala dotyčnýmu před nosem, tak si nikdo ani nevšimne - a to by byla věčná škoda... vzhledem k námaze, kterou jsem s nákupem musela vynaložit!

U nás je to samej ignorant, typicky boty, který nosím už pátou sezónu: Hele dobrý křusky, to máš nový? Nebo naopak fungl nový šaty: Ty si pamatuju úplně přesně, mělas je loni v... 

Tak se tomu holt musí pomoct!

Offline barbucha blogger
Avatar
35599 příspěvků moje polička 19. ledna 2020 13:00

Zrovna včera jsem vyčlenila šest krabic vod bot, připravila je do předsíně k vyhození.

"Takovejch krabic! Kde máš všechny ty boty?!"

V mrazáku neasi! A celej rok chodim bosa! 

Offline Lama_z_Lana
Avatar
6726 příspěvků moje polička 19. ledna 2020 13:12

No..jako ja mam rada vecech poradek, ale tohle je i na me extrem. Ja si teda pisu, kolik utratim +/-, ale to je spis tim, ze mam na tejden nejakej rozpocet, pres kterej to nejde. Neresit to, tak si to asi fakt taky nepisu

Offline Myrtila
Avatar
5262 příspěvků moje polička 19. ledna 2020 13:18

MP Marge barbucha Tyjo, ja se taky doma s kazdou veci pochlubim a vylozene ocekavam pochvalu  Cenu nebo mnozstvi doma nikdy nikdo nekomentoval, uz jsem velka holka, tohle si dovedu zvazit sama. 

Offline continuity
Avatar
42660 příspěvků moje polička 19. ledna 2020 13:26

Lama_z_Lana no já si ty útraty psala vždy když jsem byla v nové situaci, takže jsem neměla tušení, jak to vyjde nove třeba s dovolenou nebo většimi vydaji (a taky ve chvílích, kdyz jsem měla rozpočet víc napnutý). Podle mne je to stále lepší než nevyjít nebo se dostat do problémů. 

 Nemit tušení, kolik me stojí měsíčně domácnost nepovažuji za nic hodně chvály. S hypotékou a nějakým potomkem na krku uz spíš za vražedné.

Dokonce si ani nemyslím, že v páru to musi mít oba stejne. Můj muž je ten velkorysy, peníze moc neřeší ( zas je potřeba poctivě přiznat se na sebe nějak extrémně neutraci), ale kde vzít peníze na dovolenou vyřeším spíš já ( on by ale klidně jel zadarmo ke kamarádovi na chalupu).

Zas kdyby s kamarády vtipkoval na téma mého finančního řízení, příliš příjemné mi to nebude.

Btw: Vedení finančního účetnictví v sesitu považuji v době, kdy ty analýzy už umí každý internet banking za poměrně nešikovne a zastaralé. 

Offline Mirka
Avatar
4003 příspěvků moje polička 19. ledna 2020 13:52

Jak to tu tak čtu, tak bych se měla mrknout na účet, jak moc utrácím.

Offline razorblade
Avatar
8457 příspěvků moje polička 19. ledna 2020 13:56

Lama_z_Lana Ja si uz tolik let rikam, ze si budu delat ten plus minus prehled, abych vedela zhruba co utratim, ale ja na to proste nemam moral.

Offline barbucha blogger
Avatar
35599 příspěvků moje polička 19. ledna 2020 13:59

razorblade 

To ti právě řekne ten účet... i ti to pěkně rozdělí na typy útraty. Smutnej pohled, kterýho se vždycky snažím vyvarovat

Offline pecka
Avatar
6168 příspěvků moje polička 19. ledna 2020 15:44

razorblade bud v pohode, som na tom rovnako odkedy bývam sama, chystám sa na to, no vždy to po prvom zápise zlyhá, lebo zabudnem. Na stav účtu sa občas bojím pozrieť