VIP zjevy

14. srpna 2014 20:26
Offline stes
Avatar
9105 příspěvků moje polička 29. ledna 2020 20:19

Ac deti mam, dotaz na to, proc někdo ne, povazuju za jeden z nejhorších a nejneomalenejsich. 

Online viktorka_od splavu
Avatar
49181 příspěvků moje polička 29. ledna 2020 20:20
Offline MP Meri
Avatar
5672 příspěvků moje polička 29. ledna 2020 20:58

Nikomu do toho teda nemluvím, to chraň bůh, ale u těch bezdětných (žen/mužů) si občas pomyslím, jestli jim to pak třeba nebude jednou líto, nebo třeba že je to škoda, že by byli fajn rodiče . Nic z toho teda neventiluju nahlas, třeba bude líto, třeba nebude. Já taky třeba některejch věcí zpětně lituju a už s tím nic nenadělám, to je život. 

Offline Dadoo
Avatar
11615 příspěvků moje polička 29. ledna 2020 21:18

Zajímavé téma!

Mám dvě dcery, cca 35 a 36 a obě bezdětné a nejsíš to tak už i zůstane.

nejspíš.. protože nevím, protože se raději víc neptám.(teda jasně, že víceméně vím, ale absolutně to nekomentuju a nerejpu a neobtěžuju a neprudím)

Offline Vilemina
Avatar
2360 příspěvků moje polička 29. ledna 2020 21:23

Dadoo u nás je to stejný, starší bude 34, ale v životě by mě nenapadlo se ptát kdy a zda vůbec z nás udělá prarodiče. Je to přece její život.

Offline dynda
Avatar
7291 příspěvků moje polička 29. ledna 2020 21:35

Dadoo Vilemina 

Času dost, u nás už taky nikdo nedoufal a stihli jsme dva kusy Druhý porod ve 40...

Offline Aranel
Avatar
6545 příspěvků moje polička 29. ledna 2020 21:40

MP Meri No já myslím, že to, že to někoho napadne, není ten problém. Tomu se dá zabránit spíš blbě. Ale neříct to je pravý umění a vychování.

Offline LadyMary
Avatar
1130 příspěvků moje polička 29. ledna 2020 21:53

Ups....ta boule na zadku není hezká

Offline notna
Avatar
9366 příspěvků moje polička 29. ledna 2020 21:56

0zero7 Ptát se na děti myslíš dotaz, jestli máš děti? 

Offline 0zero7
Avatar
11724 příspěvků moje polička 29. ledna 2020 22:10

notna Jestli myslis tu znamou od kamaradky, tak mela blby kecy ve stylu a tynemas deti? a proc? uz mas vek ne? a to se nebojis? a podobne... samo okoreneny nehynouci moudrosti typu no ono dokud nemas tak nevis vo co go a podobne, protoze prece bejt matka je nejvic. 

Osobne nezavrhuju pro sebe ani jedno, kdyz je nekdy budu mit tak budu, kdyz ne tak ne, jiny veci me zajimaji vic. Ale kdyzme nekdo takhle prudi tak to fakt rostu.

Jinak dotaz "mas deti?" povazuju za normalni, v situaci kde je to adekvatni, k temtu apod. Tady je spousta situaci, kdy to povazujou za nemistny. 

Offline notna
Avatar
9366 příspěvků moje polička 29. ledna 2020 22:15

0zero7 Tak to jasně, já to pochopila tak, že vadí dotaz, zda máš děti.

Offline 0zero7
Avatar
11724 příspěvků moje polička 29. ledna 2020 22:31

notna nene, to vubec, jsem to asi blbe napsala! Vadi mi pristup ala ta slipka, coz by asi vadilo vetsine lidi, jak to tady ctu. Tady to nestesti nehrozi! Jsem si i odvykla velmi, tak o to vic me to prasti pres nos pak nekde. 

Offline letfenixa
Avatar
10841 příspěvků moje polička 29. ledna 2020 23:20

Ja som teda stále počúvala od mojej mamy, kedy bude babkou, dokázala sa k tejto otázke dostať v akejkoľvek téme, dospelo to tak ďaleko, ze som skladala telefón, keď sa to spýtala. A myslela som si, že inak sa ma nevypytoval nikto, ale spomenula som si, ako sa ma raz začala pýtať spolužiačka z gymnázia v rade k pokladni v Lidli, stretli sme sa po mnohých rokoch a počas školy sme neboli žiadne veľké kamarátky. A presne, a co ty, máš deti? Nie? A prečo? A priateľa máš? Nie? A prečo? 

Offline Janamarie
Avatar
39 příspěvků moje polička 30. ledna 2020 08:56

Na to, že bezdětný nemají nárok na důchod odpovím, že důchod vlastně nikdo nepotřebuje. Bezdětní si mohli našetřit a o dětný se přece "postarají děti". Vždycky přijde vyděšený výraz...

Offline stes
Avatar
9105 příspěvků moje polička 30. ledna 2020 09:06

LadyMary to je hodne fuj, kdo je to? 

Offline barbucha blogger
Avatar
35621 příspěvků moje polička 30. ledna 2020 09:16
Reakce na Sweet Potato:

Ale jediný, kdo do mne kdy vyrypoval, jako že kdy konečně, byla moje máma, a to mi přijde celkem nepřekvapivé.

​To by mě ve snu nenapadlo, nikdy jsem se na to neptala - ještě abych to přivolala a musela hlídat, muhehe!

Ale obecně, tyhlety řeči... spousta lidí, spíš teda tetin, není spokojená s ničím, i kdyby se člověk na hlavu postavil. Buď jedna děti nemá (a pak je sobecká kariéristka která neví co roupama a trajdá po drahejch dovolenejch a kupuje si často nový boty a tím pádem vede venkoncem zbytečnej život), nebo - a pak je vyžírkovská socka, na jejíž haranty se pracující lid musí skládat ze svejch těžce vydřenejch daní (anžto my jsme neměli žádný přídavky a taky jsme žili! a dneska pobíraj statisíce!)

To si nevyberete. Osobně naštěstí takový lidi (lépe řečeno domovnice) neznám resp. s takovejma nekamarádím, ale na těch internetech nebo v mhd apod. toho člověk vyslechne...

Offline razorblade
Avatar
8457 příspěvků moje polička 30. ledna 2020 09:23

Černá kočka tak to je dost hnusna podpasovka, delas dobre, ze si ji drzis od tela.

A me by docela zajimalo, co si o me mysli okoli, jestli jsem spis karieristka nebo spis tlusta a hnusna a nebo spis lesba :D do oci mi ale nikdo nic nerika a jestli si to rikaj za mejma zadama nebo delaj nejaky naznaky, tak se to ke me nedonese, protoze jsem totalni ignorant na ruzna naznacovani. :D

Offline ice
Avatar
1933 příspěvků moje polička 30. ledna 2020 09:30

Já za bezdětna taky slýchala, kdy teda už a jestli vůbec, když už jsem teda vdaná, a proč jsem se vdávala, když ty děti nemáme :D, moc jsem se nevyjadřovala, ale ani mi to nějak nesralo. Já celkem chápu, že jsou děti tak nějak běžnou součástí života a že to lidi zajímá, ale nikdo nevysíral, to zase by si asi nedovolili. 

Teď máme jedno dítě, další nebude z našich čistě sobeckejch důvodů, se kterýma se netajíme. Stačilo je říct jednou každýmu kdo se ptal na druhý a už nikdy dotaz nezopakoval. 

Jedna moje známá na rovinu na fb napsala, aby se jí už nikdo na děti neptal, že její rodiče byli svině a ona nehodlá dál šířit jejich geny.  Má od tý doby klid. 

Myslím, že občas nezaškodí být upřímný a důvod veřejně přiznat, než kolem toho dělat nějaký tanečky a vykrucovačky. 

Offline Gatita
Avatar
8591 příspěvků moje polička 30. ledna 2020 09:39

jinx ted se uplne bojim zeptat, cim se "placky" vyznacuji

Jinak ja se nikoho na nic neptam a byla jsem stastna, ze me se nikdo taky na nic moc neptal, zejmena vlastni rodice. Tam nikdy nepadlo ani slovo o svatbe, detech...

Je fakt, ze obcas mi u nekterych konkretnich znamych projede hlavou, proc nemaji deti, ale neptam se. Spis mi to prijde trochu skoda, protoze by z nich byli skveli rodice a meli by nejspis chytre a krasne deti, materialni podminky taky maji vyresene. Ale kazdeho vec. Byla jsem se svym zivotem naprosto spokojena a naplnena jako bezdetna, ted jsem spokojena s tema detma...

Offline nellielovett
Avatar
5488 příspěvků moje polička 30. ledna 2020 09:54

ice My jsme spolu 8 let, rodině jsem cca před 3 lety řekla, ať se mě na děti neptají, že až to přijde, tak se to určitě dozví. Tak ti se neptaj ani teď po svatbě. Ale u některých lidí svatba teda spustila lavinu podivných dotazů, doporučení atd..