Co jste si dnes koupili/y?

09. srpna 2014 12:36
Offline barbucha blogger
Avatar
35632 příspěvků moje polička 23. zaří 2021 09:54
Reakce na RoSa:

pecka

a co ty hrnce/pánve od Fabini? vypadá to dobře, má s tim někdo zkušenost?

​Vypadaj moc hezky, ale za dva hrnce 4 a půl litru?

Offline RoSa
Avatar
10094 příspěvků moje polička 23. zaří 2021 10:10

barbucha tak třeba je to nádobí, který se dědí z generace na generaci

... a čtyřiapůl za bundu Ti moc nepřipadá, co?

Offline Kokoska
Avatar
34644 příspěvků moje polička 23. zaří 2021 10:12

RoSa bunda je radost, hrnce jsou opruz a povinnost

Offline Mohučanka
Avatar
7350 příspěvků moje polička 23. zaří 2021 10:13

pecka já taky pro tento účel (měla jsem o hrncích stejnou představu) můžu doporučit Tescomu...nějakou "lepší" řadu. Mám dobrou pánev a relativně kvalitní wok, ale hrnce "na polívku" mám dva, malý a velký, Tescomu Vision a nemůžu proti nim říct ani popel.

Offline barbucha blogger
Avatar
35632 příspěvků moje polička 23. zaří 2021 10:20

RoSa 

Přesně tenhle argument jsem čekala!

Kokoska odpověděla zcela výstižně

Offline barbucha blogger
Avatar
35632 příspěvků moje polička 23. zaří 2021 10:28

RoSa 

Hele já mam nějakou nerez sadu už dvacet let, pět hrnců, rendlik a pánev... nemohlo to stát víc jak ty dva hrnce... kupovala to matka ani nevim kde. Držej furt, nepřipalujou a dobře se mejou... taky maj nějak upravený ucha, že je můžeš vzít rovnou ze sporáku holou rukou, zůstávaj studený... hlavně jsem tehdy trvala na tom že chci skleněný poklice anžto mě těší pohled na bublající pokrm a tyhle nový průhledný poklice většinou nemaj... 

Ovšem úplně nejlíp se mi vaří ve zděděnejch litinovejch se smaltem

Online Tabea
Avatar
8028 příspěvků moje polička 23. zaří 2021 10:49

Judith11 přidávám se. Mám od wmf function 4 hrnce a za tu cenu bych si představovala lepší kvalitu...

Offline Gatita
Avatar
8592 příspěvků moje polička 23. zaří 2021 11:03

pecka ja mam par hrncu od tescomy a prijdou mi dobre. Jeden jsem dokonce zdedila po babicce, tak asi i vydrzi. Maji ruzne rady, je to nejaka ta lepsi. 

Offline andulka01
Avatar
12786 příspěvků moje polička 23. zaří 2021 11:05

RoSa Litinové a měděné hrnce mě 100% přežijou, bude dědit neteř, počítám. Ty Fabini mi přijdou taky několikagenerační.
Mám směs nádobí co jsem za život vyzkoušela a probrala se k tomu, co nejvíc využiju. Třeba ze sady od Tescomy bych používala tak třetinu. Mám i úplně obyčejný plechový smaltovaný hrnec z Tesca, na vaření brambor úplně super (a ještě v něm ta bramborová kaše skvěle vypadá). Měděný zas jediný dokáže přežít tvorbu kdoulového želé a může na dlouho do trouby. 

Offline Pavlena
Avatar
6908 příspěvků moje polička 23. zaří 2021 11:26
Reakce na Kokoska:

RoSa bunda je radost, hrnce jsou opruz a povinnost

​No a mě čeká nákup žehlícího prkna a to jsem taky koukala, kolik takový heblo nenáviděný stojí..!

Offline tina
Avatar
6288 příspěvků moje polička 23. zaří 2021 11:35

pecka taky můžu doporučit tescomu Vision řadu

Offline continuity
Avatar
42702 příspěvků moje polička 23. zaří 2021 11:42

barbucha

Skleněné poklice jsou nutné a taky litina je na dlouhé dušení super. 

andulka01 já na dlouho do trouby dávám smaltovanou litinu. Bývaly to takové ty modro černé hrnce, tak ty jsou absolutně nezničitelné. 

Offline andulka01
Avatar
12786 příspěvků moje polička 23. zaří 2021 11:48

continuity Jo, ty modročerné, nesmrtelné hrnce Belis, kuchyně mého dětství. Ostatně, tem oválný největší, na kuře, mám v plánu pořídit (jsem ho omylem nechala v ex-domě). 

Offline buble
Avatar
44 příspěvků moje polička 23. zaří 2021 11:50

Fabini doporucuje Kucharka pro dceru - https://www.kucharkaprodceru.cz/jak-vybrat-nadobi/ - ale clanek je obecne dobre voditko. 

Offline Vilemina
Avatar
2360 příspěvků moje polička 23. zaří 2021 12:11

continuity jo, ty modrocerny mám od svatby, tj. skoro 36 let a držej, někdy v nich peču chleba, nebo dělám guláš v troubě, jsou super.

Offline JankaM
Avatar
3079 příspěvků moje polička 23. zaří 2021 12:37

Tak další pokus s Martenama Pascal asi opět nevyšel, jsou mi úzký a dost tlačí na nártu, tam jak je přišitý jazyk. Povolí to??? Větší velikost, tedy 42 bych asi měla už dost velkou na délku  

Offline Makara
Avatar
3612 příspěvků moje polička 23. zaří 2021 13:02

JankaM nešla bych do bot, které tlačí shora. Nárt je hodně citlivý. Teda já už neakceptuju žádné "je to kůže, to povolí". proto taky můj nákup viz výše. Do Martenů se nevejdu, takže Birkeny, i když nevypadají tak stylově.

Offline betsey
Avatar
4257 příspěvků moje polička 23. zaří 2021 13:13

pecka tiež som spokojná s tescomou. Ja mam teda od nich aj nože a s tými som tiež veľmi spokojná 

Offline pecka
Avatar
6170 příspěvků moje polička 23. zaří 2021 13:22

Ešte raz všetkým ďakujem za tipy, rady, skúsenosti. 

A kúpte si už niektorá niečo, nech tu nie sú len moje hrnce :) ja ešte posledný prehrešok- mikinu, ako bolestné po návšteve zubára. A nie je čierna :)

Offline nellielovett
Avatar
5488 příspěvků moje polička 23. zaří 2021 16:23

Taky jsem doplnila čtení a pak lněné kimono na příští léto.-)