"Blbé" dotazy / Co nutně potřebujete vědět

10. srpna 2014 15:10
Offline Kokoska
Avatar
35019 příspěvků moje polička 28. února 2019 14:27

Bledule Kéž by! 

Offline Dadoo
Avatar
11692 příspěvků moje polička 28. února 2019 19:59

Už to tady proběhlo, ale jak to člověk nepotřebuje, zapomene.

Co byste poradily na co nejlepší hojení jizev?? Kolegyně podstoupila to samé, co Angelina. Vše je OK, jen ty hrozné jizvy. Co na ně, kromě mazání a masírování sádlem?

Offline megisek
Avatar
55 příspěvků moje polička 28. února 2019 20:18

Dadoo Šípkový olej a vit.E-vymáčknout z tobolky a střídavě nanášet na jizvu.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
49372 příspěvků moje polička 28. února 2019 20:25

Dadoo toto https://www.drmax.cz/contractubex-drm-gel-1x20g a koukám že mají i nějaké náplasti. popřípadě se používají silikonové plátky s tlakovým obvazem, ale to nevím jestli by šlo, to už je na konzultaci s odborníkem

Offline SunEclipse
Avatar
3489 příspěvků moje polička 28. února 2019 20:27

Dadoo arganový olej

Offline continuity
Avatar
43187 příspěvků moje polička 28. února 2019 20:30

Sweet Potato Dan ma dost specificky humor, ja ho ctu rada, moje matka ho nemuze vystat a to cte detektivky opravdu rada. zrovna slovo krpaty ma fakt v oblibe, je tam i jedna postava, ktere rikaji podobne a ruznyma odvozeninama, ale ma ji rad, tak to vlastne nevadi.

ja ted ctu Kroky vraha od Klevisovej a ten skolni sloh zas nemuzu vystat ja :) uz to nejak dotrapim, v metru lepsi nez cumet z okna, ale nic dalsiho si jiste nekoupim. 

Offline Sweet Potato
Avatar
40480 příspěvků moje polička 28. února 2019 21:04

continuity Tak že by to byla narážka na tu postavu, že to tu dotyčnou tak pobavilo?

Offline continuity
Avatar
43187 příspěvků moje polička 28. února 2019 21:14

Sweet Potato nene, mam to jako ebook a kvuli tobe jsem to pohledala a je to takova spis situace, me to nijak treskute vtipne nepripada. ale dotycna psala v recenzi, ze ji to vyloudilo usmev na tvari, to neni zadnej velkech smich, spis takova ticha radost. na mne ty Danovy prupovidky taky tak obcas pusobi - tato konkretne ne, ale nekdy se jednou vetou opravdu bavim cely den. ne vzdy to je objektivne vtipne, ale proste mne to potrefilo ve spravny cas na spravnem miste. 

Offline Sweet Potato
Avatar
40480 příspěvků moje polička 28. února 2019 21:16

continuity No pokud si stím výrazem hrává i jinde (nic víc jsem nečetla), dávalo by to smysl, že ho propašoval hned na začátek, to by mne asi taky pobavilo.

Resuscitace mouchy byla dobrá

Online Karja
Avatar
44748 příspěvků moje polička 28. února 2019 21:25

Dadoo Jak postuje viktorka ten contractubexgel, tak ten j fakt pomohl, ale mela jsem jizvu po spalenine a nejak jsem si zafixovala, ze to je jen na popaleniny. Ale fakt mi pomohl;-)

Offline Dadoo
Avatar
11692 příspěvků moje polička 28. února 2019 21:28

Děkuju všem za pomoc, rady jsem předala :-)

Offline viktorka_od splavu
Avatar
49372 příspěvků moje polička 28. února 2019 21:28

Karja jakýkoliv jizvy samozřejmě. jj oni vědí

Offline continuity
Avatar
43187 příspěvků moje polička 28. února 2019 21:37

Sweet Potato tak dej vedet, jak se ti to libilo, ty knihy jsou takove obycejne, zadne treskute napadite vrazdy s peti dotockama o 180 stupnu. ja hledala neco, co budu moct cist ve slovenstine. a toto mi vyhovuje moc, hlavne kvuli jazyku. on Dan byl/mozna jeste je detektiv a navic se povida, ze to neni jeden autor, ale vic - ne vsechny ty knihy jsou uplne stejne/podobne, co se stylu tyce. 

Offline Ginevra
Avatar
911 příspěvků moje polička 01. března 2019 12:18
Reakce na Jiná Realita:

POMOC!

před chvílí jsem si zřejmě zničila zcela nové šaty přípravkem herbadent. kdo to nezná, je to tmavěhnědý bylinný roztok v alkoholu určený na dásně (byla jsem u zubaře). nechápu jak, ale vylila jsem to na sebe. už dávno vím, že ten flek nejde ničím dolů. a fakt nejde.

šaty byly drahé, o to ale ani nejde, ale hlavně už takové neseženu a mám k nim několik dalších věcí, které mi budou celkem k ničemu.

nemáte někdo třeba náhodou tip, čím by šel odstranit hnědý bylinný flek? dala jsem to okamžitě do studené vody, dala na to citron, sůl, žlučové mýdlo, jelení mýdlo, kefír. nic nepomohlo ani o procento. teď šaty leží ve studené vodě, aby ten flek úplně nezaschnul, ale jako šanci si myslím nemám.

​Tak jak to dopadlo, zabralo něco?

Já ještě doporučuju benzinový čistič. 

Offline Samantha
Avatar
3298 příspěvků moje polička 01. března 2019 12:47
Reakce na Bledule:

Kokoska Třeba to nebude vonět i páníčkovi a popotáhne psa dál.

​Aby se nestalo, že se ani Kokoska nedostane pro samý smrad do baráku

Offline Janulik03
Avatar
20308 příspěvků moje polička 01. března 2019 13:09

Samantha a popritom navyše ešte šliapne do h.......

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 01. března 2019 13:15

Ginevra no jo, já jsem ani nenapsala!

+ všichni, kdo mi radili.

dala jsem na to asi všecko, líh, vanish, benzin pořád nemám, ten ještě zkusím. taky ďáblíka na skvrny, žlučové mýdlo, sůl a kdovíco.

a víceméně to pustilo. vidět to pořád je, ale snad, když to budu pokaždé prát s tím, že na to dám ještě vanish, to časem pustí úplně.

edit: takže děkuji všem za účast a rady :)

Offline Kokoska
Avatar
35019 příspěvků moje polička 01. března 2019 13:26

Samantha Janulik03 Dámy, děkuji vám za povzbuzení 

Ještě teda doplním - koupila jsem nějaký sprej a posyp, píšou, že "vůně" není psům příjemná. Posyp hodlám použít na trávu, sprej na podezdívku plotu a branku, které pejskové taky rádi značkujou, včetně toho našeho. Jen teda nevím, jaká to bude vůně, jestli spíš chypre nebo květinová... 

Offline Janulik03
Avatar
20308 příspěvků moje polička 01. března 2019 13:28

Kokoska ja vždy rada 

Offline Kokoska
Avatar
35019 příspěvků moje polička 01. března 2019 13:32

Janulik03 dobrák vod kosti, taková zgruntu hodná ženská