Stěžovací vlákno

10. srpna 2014 17:31
Offline Pavlena
Avatar
6908 příspěvků moje polička 20. února 2021 12:53

Mirka EDITH4B prosim o info, kdy tohle pubosstvi kulminuje? U nas (12) je zatim jeste klid. Pred bouri...

Offline barbucha blogger
Avatar
35652 příspěvků moje polička 20. února 2021 12:57

Zarinya 

Souhlasím že to není spravedlivý, ale takovej život je Nemá přece cenu, aby i ty očkovaný museli mít stejný omezení jak neočkovaný, nevidim v tý nucený solidaritě žádnou logiku, ty snad jo? Leda ukazovat prstem jak ve školce - když nemůžu já, tak ať Pepíček taky ne! Mimochodem do školky ti neočkovaný dítě taky nevemou...  

A PS: co teda říkáš na dohodu Řecka s Izraelem?

Online viktorka_od splavu
Avatar
49200 příspěvků moje polička 20. února 2021 12:58

barbucha no a já bych chtěla výhody na základě protilátek, ne očkování

(teďka můžu akorát do maďarska, tam je podmínkou pro vstup prodělání covidu 6 měsíců zpět:P

Offline barbucha blogger
Avatar
35652 příspěvků moje polička 20. února 2021 13:07

viktorka_od splavu 

No však i přirozený (a změřený) protilátky by se mohly/měly vzít v potaz, nic proti tomu!

Offline EDITH4B
Avatar
2128 příspěvků moje polička 20. února 2021 13:10
Reakce na Pavlena:

Mirka EDITH4B prosim o info, kdy tohle pubosstvi kulminuje? U nas (12) je zatim jeste klid. Pred bouri...

​U nás to bylo nejhorší tak ve čtrnácti a půl... Od tý doby občas něco bouchne, ale spíš výjimečně. V květnu bude mít Bára šestnáct a už je super (nerada bych to zakřikla).

Online viktorka_od splavu
Avatar
49200 příspěvků moje polička 20. února 2021 13:12

barbucha jo, já totiž i přesně vím, že je mám a mám jich dost, narozdíl od "jenom" očkovanýho, kterýmu se můžou a nemusí vytvořit. takže když už by se lidi měli dělit na vyvolený a ty ostatní, hlásím se hodně hlasitě do první kategorie

Offline dynda
Avatar
7291 příspěvků moje polička 20. února 2021 13:13

viktorka_od splavu 

To se ti vrátí na dětech jsem taky slýchávala, už tenkrát jsem to brala jako fakt

Offline barbucha blogger
Avatar
35652 příspěvků moje polička 20. února 2021 13:13

viktorka_od splavu 

Tě předběhnu. Mám vakcínu i změřený protilátky

Offline Pavlena
Avatar
6908 příspěvků moje polička 20. února 2021 13:14

EDITH4B tak to mam jeste cas, malou chvilku..

Offline EDITH4B
Avatar
2128 příspěvků moje polička 20. února 2021 13:15

viktorka_od splavu taky si myslím, že hlavní by měla být hladina protilátek. To je podle mě směroplatný, jak říká Máňa

Offline EDITH4B
Avatar
2128 příspěvků moje polička 20. února 2021 13:18

Pavlena ale každá to má jinak, že ? Moje ségra (třináct let) v tom lítá slušně. A už nějakou chvilku. To jsem říkala, že má můj tatínek za odměnu...

Online viktorka_od splavu
Avatar
49200 příspěvků moje polička 20. února 2021 13:19

dynda fakt? já teda ne, já: "tss a co jako?":-)

Offline Pavlena
Avatar
6908 příspěvků moje polička 20. února 2021 13:32

EDITH4B no ja mam plany, na cem budu trvat a jak vytycim komunikacni pravidla. No haha, myslim to brzy vezme za sve...

Offline Garfie
Avatar
28450 příspěvků moje polička 20. února 2021 14:29

Pavlena Já tady teda připomenu moji oblíbenou výchovnou poučku (okopírovanou od Betty MacDonald), která myslím na puberťáky docela funguje-spousta lásky a pevná pravidla. Protože puberta je fakt strašné období, kdy máš pocit, že tě nikdo nemá rád a nikdo ti nerozumí-a navíc se potřebuješ proti něčemu bouřit a revoltovat! :-) 

Jinak dcera (má 12 a půl) měla fakt děsné období zhruba před rokem, byla protivná, drzá, nejen na nás, ale i na moji ségru nebo mámu (na tu teda nejmíň) a úplně krutě nepříjemná byla na bráchu. Ale asi 2x jsem si s ní střihla takový rozhovor na téma "už jsi veliká a je to tvoje věc, jak se k lidem chováš, ale pořád si ještě můžeš vybrat, jestli tě budou mít rádi, nebo tě budou jen trpět, protože rodina..." a docela to zabralo, teď je úplně v pohodě. Ale beru to jako generálku na opravdickou pubertu a dost se děsím. 

Offline EDITH4B
Avatar
2128 příspěvků moje polička 20. února 2021 14:40

Pavlena budu držet pěsti

Offline 999
Avatar
19721 příspěvků moje polička 20. února 2021 14:43

Pavlena Naše dítě mělo opravdu velkej dvůr, o dost větší než její vrstevníci. Ale pak bylo několik málo pravidel, která se nesměla nikdy překročit. Sednou s nějakým kamarádem do auta, na motorku; v okamžiku, kdy měla být doma o půlnoci a nestíhá, ihned volat nebo psát a tak. Před odchodem ukazovala, že má peníze na taxíka. A nejlepší na pubertu je nějaký sport nebo koníček, který miluje. To je pak všechno o hodně snazší, je blbý bejt hnusná na matku když víš, že toho trenéra zaplatit potřebuješ :-).

Offline EDITH4B
Avatar
2128 příspěvků moje polička 20. února 2021 14:45

Garfie měla jsem s naší Bárou podobný rozhovor a její odpověď byla(v podstatě očekávaná), že je jí jedno co si kdo myslí a jak se kdo bude chovat na oplátku k ní. Ale je to fajn holka, pubertou si každej musí nějak projít, tak to tak je potřeba brát. Ale ta láska a ukázat, že nám na těch dětech záleží, to je nejvíc.I když je to někdy na toho panáka.

Offline Jennyfor
Avatar
2000 příspěvků moje polička 20. února 2021 14:46

Tak já tu povahu své dcerky tuhle popisovala a v pubertě se to teda ještě vyostřilo, mám takový pocit, že ta tu pubertu měla od šesti do třiceti, občas tam něco probleskne i teď, ale už jsem dost imunní.

Jednou to před vánoci bylo fakt velký, to už se přijímaly sázky, která tu druhou zabije dřív a tak si děvče zabalilo baťůžek a odjelo na druhou stranu Prahy k babičce, protože máma (tedy já) je strašná. 

Následoval telefonát od mojí mámy, co té děvence malé dělám, jak se k ní chovám, já mám být ta starší a rozumná...

Za dva dny mi tu děvenku poslala zpátky, že se to nedá vydržet

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 20. února 2021 14:49
Reakce na barbucha:

Zarinya 

Souhlasím že to není spravedlivý, ale takovej život je Nemá přece cenu, aby i ty očkovaný museli mít stejný omezení jak neočkovaný, nevidim v tý nucený solidaritě žádnou logiku, ty snad jo? Leda ukazovat prstem jak ve školce - když nemůžu já, tak ať Pepíček taky ne! Mimochodem do školky ti neočkovaný dítě taky nevemou...  

A PS: co teda říkáš na dohodu Řecka s Izraelem?

​prosim te dokud je naockovanych par lidi 80+,zdravotnici a par VIP,tak se nema cenu vubec bavit o zavedeni o.pasu.A Recko at si dela dohody s kym chce,dokud to nechce po me tak je mi to fuk a v evropskym parlamentu jim to neproslo.

a do skolky ti nenaockovany dite nevezmou,ale duvod neni,ze neni vakcina.

Offline Lav
Avatar
383 příspěvků moje polička 20. února 2021 14:55

Prosím vás, je tu někdo, komu dítě pubertu ve 14 naopak ukončilo? Nejstarší syn je fakt výživný už od 11, on je hodně napřed ve spoustě věcí,  takže v tomto bohužel taky. A přestože naštěstí nedělá nic z toho,  co zmiňovala continuity a třeba student je opravdu dobrý, tak je to s ním často fakt těžké. A já se snažím utěšovat tím, že už to přece musí pomalu končit...