Knihy - co jsme přečetli, doporučení...

09. srpna 2014 03:09
Offline Potrefenáhusa
Avatar
38678 příspěvků moje polička 25. zaří 2018 09:04

Sweet Potato já jsem ještě pak někde četla Primánky se rojí a Věrka vede kvartu nebo tak nějak....bylo to od stejný autorky jak ta Manka z první lavice.....ale bylo to pro mě fakt jak z naprostýho pravěku...

ale uplně nej byli Študáci a kantoři

Offline Garfie
Avatar
28428 příspěvků moje polička 25. zaří 2018 09:10

Vilemina Tak ale to není prvorepublikový románek! :-) A je to oblíbená kniha mého dětství, už ji čte i dcera. Loni moje máma dostala k narozeninám první vydání všech dílů, je to u nás srdcovka (z Valašska pochází celá naše rodina). 

Potrefenáhusa Ta Věrka mi zní povědomě...

Offline Sweet Potato
Avatar
40130 příspěvků moje polička 25. zaří 2018 09:11

Vilemina Tu jsem neměla moc ráda, vadilo mi, jak Gabra s tou Málinkou strašně vyjebává.

Potrefenáhusa 

A tím se zvolna dostáváme k filmům pro pamětníky, o víkendu jsem si užívala s Madlou z cihelny.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
38678 příspěvků moje polička 25. zaří 2018 09:18

Sweet Potato já Pane, vy jste vdova! (ať to nemáme až zas tak moc pamětnický)

Offline Sweet Potato
Avatar
40130 příspěvků moje polička 25. zaří 2018 09:21

Potrefenáhusa To taky

Offline Vilemina
Avatar
2360 příspěvků moje polička 25. zaří 2018 09:28

Garfie Jo, to vím, mi ty knihy o nich  připomněli Hýta a Batul. Jinak babička měla v knihovně taky červenoknižní skvosty, ale už mi selhává paměť, co to přesně bylo :-)

Offline Vilemina
Avatar
2360 příspěvků moje polička 25. zaří 2018 09:31

Jinak kolem těch deseti let foglarovky, mayovky a verneovky. A svázaný ročníky Abíčka, kde vycházely komiksy - Návrat malého boha, Kruanova dobrodružství apod. Každej pátek jsem byla nasáčkovaná v knihovně :-)

Offline Garfie
Avatar
28428 příspěvků moje polička 25. zaří 2018 09:34

Vilemina Jejda, Malý bůh  ještě si z Abíčka pamatuju Vzpouru mozků. 

Offline Vilemina
Avatar
2360 příspěvků moje polička 25. zaří 2018 09:37

Garfie Ony ty komiksy vyšly onehdá souborně, v několika dílech, takže je mám doma :-) Jo, Vzpoura mozků je tam taky!

Offline Garfie
Avatar
28428 příspěvků moje polička 25. zaří 2018 09:38

Vilemina Budu se po tom muset podívat, ještě že už to můžu kamuflovat nákupy pro děti 

Offline Vilemina
Avatar
2360 příspěvků moje polička 25. zaří 2018 09:44

Garfie tady první díl

Offline Garfie
Avatar
28428 příspěvků moje polička 25. zaří 2018 09:50

Vilemina Díky moc!  Galaxia, nebylo to o tom, jak je omotávali ti obří pavouci? 

Offline Vilemina
Avatar
2360 příspěvků moje polička 25. zaří 2018 09:56

Garfie to bylo spíš toto

Offline Garfie
Avatar
28428 příspěvků moje polička 25. zaří 2018 10:01

Vilemina To ani neznám, ale už jsem to dohledala, byla to Galaxia, nechci dávat obrázky, ať se tady zase někdo nevyděsí :-) tak aspoň wikipedie

Offline Vilemina
Avatar
2360 příspěvků moje polička 25. zaří 2018 10:10

Garfie Jo, vidíš, to mi vypadlo úplně. Budu to muset zase prolistovat :-) jinak moje letošní nejvíc čtenářský zážitky byla Hana a Malý život, čímž děkuju místním za tipy, je to tu nebřeberná pokladnice inspirací.

Offline Sweet Potato
Avatar
40130 příspěvků moje polička 25. zaří 2018 10:32

Garfie To bylo v Ohníčku. Počátek mé arachnofobie. Popojedem.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
49183 příspěvků moje polička 25. zaří 2018 10:35

Sweet Potato arachnofobie+odpor ke komiksum, fuj

Offline slniecko admin
Avatar
19514 příspěvků moje polička 25. zaří 2018 10:40
Reakce na MP Marge:

​Tak u me to bylo presne naopak  Maminka se mi pokusila podstrcit Vecne zpivaji lesy a to me vubec nebavilo, odlozila jsem to po par kapitolach. Zato Jih proti Severu jsem zhltala snad za tri dny - a miluju to dodnes 

​A potom babo raď, no

Offline slniecko admin
Avatar
19514 příspěvků moje polička 25. zaří 2018 10:43

Apropó, k tým Verneovkám. Ja som ich síce hltala, ale takým tým spôsobom, že tie rozvláčne opisy som preskakovala, niekedy aj niekoľko strán naraz, občas mi ušlo kus deja a vracala som sa nazad.

Moja dcéra dala jednu, aj to nadávajúc presne na tie opisy a s ďalšími to vzdala.

Offline Vilemina
Avatar
2360 příspěvků moje polička 25. zaří 2018 10:57

slniecko taky jsem přeskakovala :-) pro dnešní děti vyšly v zjednodušeném přepisu od Ondřeje Neffa tyhlety