Knihy - co jsme přečetli, doporučení...

09. srpna 2014 03:09
Offline slniecko admin
Avatar
19514 příspěvků moje polička 05. listopadu 2017 15:44
Reakce na wendulka:

Jaj, no to hej. Ale v titule sú predsa tiež.

Offline wendulka admin
Avatar
16642 příspěvků moje polička 05. listopadu 2017 15:55
Reakce na slniecko:

To jsou, ale já mám dojem, že barbucha tu narážku od mmija22 pochopila tak, jakože ta bába v knížce nosila nějaký parfém, jako se třeba ve Slepá bohyně: Advokátka od Anne Holtové objevuje Shalimar. Tak jsem to myslela.

Offline brrr
Avatar
12302 příspěvků moje polička 05. listopadu 2017 16:19
Reakce na wendulka:

Stejně ji vidím fialovou, případně hnědou. No, počítat znova budu večer, teď nemám čas.

Offline slniecko admin
Avatar
19514 příspěvků moje polička 05. listopadu 2017 16:48
Reakce na wendulka:

Tak už chápem.

Offline wendulka admin
Avatar
16642 příspěvků moje polička 05. listopadu 2017 16:54
Reakce na brrr:

Tak to bude možná jiným nastavením monitoru.

Offline barbucha blogger
Avatar
35632 příspěvků moje polička 05. listopadu 2017 16:57
Reakce na wendulka:

Jo, myslela jsem že nosila něco konkrétního, co mi vypadlo...

Jinak teda je to pěknej podvod zase - ten název sice po mocný nápovědě slniecko  mám, ale až na kdovíkolikátej pokus. Protože přece Chamade od Francoise Sagan!! 

Offline wendulka admin
Avatar
16642 příspěvků moje polička 05. listopadu 2017 17:02
Reakce na barbucha:

Ale houbeles podvod. Dyk už ta nápověda od mmija22 byla jasná - pouze koncentrace extrait a eau de toilette. Tak jakápak Chamade. Ta je má všechny. To jsi parfumaniačka?

Offline michaela
Avatar
337 příspěvků moje polička 05. listopadu 2017 17:07
Reakce na wendulka:

Ty si mi na to prišla. Som rada. 

Offline barbucha blogger
Avatar
35632 příspěvků moje polička 05. listopadu 2017 17:09
Reakce na wendulka:

Ale no jo porád. Mně nestačí napovědět, mě musíš praštit kladivem do hlavy.

Ani jsem netušila, že to bylo zfilmovaný, na rozdíl od tý Chamade - C. Deneuve...

Offline michaela
Avatar
337 příspěvků moje polička 05. listopadu 2017 17:10

A teda: existuje aj iná kniha, ktorá sa volá rovnako ako nejaká vôňa? 

Offline vanilka
Avatar
2160 příspěvků moje polička 05. listopadu 2017 17:13

Tak dlouho jsem se vyhýbala Sněhulákovi a Nesbovi vůbec, až jsem si ho v knihovně půjčila. 510 stránek přelousknuto jedním tahem za sobotu. Jen jsem si na chvíli odskočila k plotně uvařit hladovým krkům rychlý oběd. Líbilo. A přestože filmové zpracování schytalo oproti knížce kritiku, stejně to chci vidět. Kvůli Fassbenderovi .

Offline barbucha blogger
Avatar
35632 příspěvků moje polička 05. listopadu 2017 17:19
Offline wendulka admin
Avatar
16642 příspěvků moje polička 05. listopadu 2017 17:45
Reakce na barbucha:

Ale ne, tahle zfilmovaná nebyla.

To zase motáš.

Mmija22 psala, že když jsme psaly o tom, že když jsme psaly, že některá díla byla i zfilmovaná, tak že zkusila dílo, podle nějž byl pojmenovaný nějaký parfém.

Jako film existuje jen ta Chamade a pak ten Shalimar, na který jsi dala odkaz. Jinak spíš vznikly parfémy, pojmenovaný podle nějakého literárního díla, většinou spíš niche.

Edir: Aha, tak teď koukám pořádně, že přece jen jednou byla zfilomovaná. Někdy v třicátejch letech. Tak to jsem taky nevěděla.

Offline barbucha blogger
Avatar
35632 příspěvků moje polička 05. listopadu 2017 17:51
Reakce na wendulka:

Podle csfd zfilmovaná byla 

Offline wendulka admin
Avatar
16642 příspěvků moje polička 05. listopadu 2017 17:52
Reakce na barbucha:

Jo, už jsem to teď editovala, že jsem si všimla, že přece jen ve třicátých letech jednou byla zfilmovaná. Ale řekla bych, že to možná nevěděla ani mmija22 .

mmija22 Nebo věděla?

Offline barbucha blogger
Avatar
35632 příspěvků moje polička 05. listopadu 2017 17:53
Reakce na wendulka:

To jsem spíš zamotala ten Shalimar - to nebyla kniha (na kterou se mmija ptala), jen film.

Offline michaela
Avatar
337 příspěvků moje polička 05. listopadu 2017 17:58

Už som trochu zamotaná. A ani vy sa prosím radšej nemotajte. 

Moje literárne aj filmové poznanie nie je až tak oslňujúce, ani Chamade ani Shalimar som nepoznala v podobe knihy ani filmu. 

Naozaj som mala na mysli ten tretí “Guerlain”.

Offline Zina
Avatar
6322 příspěvků moje polička 05. listopadu 2017 18:02

Teda kajícně přiznávám, že ty parfémové nápovědy mi nic neříkají, což je po roce, nebo jak dlouho tu už jsme, docela ostuda!

Offline Mulen
Avatar
4986 příspěvků moje polička 05. listopadu 2017 18:29

A já pořád nemám ten sníh a ty dva v nemocnici. I přes veškeré nápovědy

Offline Zina
Avatar
6322 příspěvků moje polička 05. listopadu 2017 19:09
Reakce na Mulen:

Nemocnice

Autor krom téhle vyobrazené napsal i jinou velmi slavnou knihu, v níž se postavy obávají kletby, že se v jejich rodě narodí dítě s prasečím ocáskem, což se pak i naplní.

Druhá, ta už fakt na vlastní nebezpečí:

Autor by se dal považovat za zakladatele magického realismu.