Kytičky aneb zelené prsty...

01. února 2015 13:31
Offline vanilka
Avatar
2160 příspěvků moje polička 14. listopadu 2021 10:16

Tak už jsem se dočetla, kde je chyba. Mám kaktus v obýváku nahoře na polici a máme tu na něj moc teplo. Jak jsem se dozvěděla, v takovém případě se mu bude sice dařit, ale květů se nedočkám. Potřebuje max 15 stupňů. Tak nic no, člověk se furt učí. Jdu ho dát na chodbu . Studený odchov potřebuje!

Online Pinot Noir
Avatar
29788 příspěvků moje polička 14. listopadu 2021 10:20

vanilka nám nekvete nijak extra bohatě, ale kvete každoročně, v ložnici, tam je tak 20 stupňů. 

Offline Sweet Potato
Avatar
40152 příspěvků moje polička 14. listopadu 2021 10:23

brrr To je hezký článek, dík. Strašně bych chtěla ochutnat jablka svého dětství.
A pán je navíc fešák.

Online Pinot Noir
Avatar
29788 příspěvků moje polička 14. listopadu 2021 10:25

Jinak u nás chryzantémy ještě pořád jedou, sem tam nějaká drobnost, a teď rozkvetly petrklíče.

Offline continuity
Avatar
42738 příspěvků moje polička 14. listopadu 2021 10:53

brrr díky, hrozně tomu fandím. Babička měla na zahradě asi 20 jabloní a z toho bylo asi pet stejných na uskladnění do bedynek, jinak každá jiná a každý strom měl jmeno.

Offline vanilka
Avatar
2160 příspěvků moje polička 14. listopadu 2021 11:24

Pinot Noir a světlé místo nebo temnější?

Offline Sweet Potato
Avatar
40152 příspěvků moje polička 14. listopadu 2021 12:17

vanilka Jak jsem dávala fotku té rozkvétající kaktusové kokedamy, je na stejném okně jako jiný, který zatím ani ťuk. Ovšem ten loni na tomtéž místě kvetl jak o život. Tak nevim.

Offline vanilka
Avatar
2160 příspěvků moje polička 14. listopadu 2021 12:22

Sweet Potato čert aby se v tom vyznal

Online Pinot Noir
Avatar
29788 příspěvků moje polička 14. listopadu 2021 12:26

vanilka místnost je to světlá, ale kaktus je kus od okna nahoře na knihovně. Tak asi něco mezi.

Online brrr
Avatar
12303 příspěvků moje polička 14. listopadu 2021 14:58

Sweet Potato A má i bráchu, ten teda vypadá jak indián, dlouhé černé vlasy, černé oči a peyracovská jizva.

continuity Nám už na zahradě zbývají dvě poslední po pradědovi, ostatní už nejsou. Ony ty stromy nevydrží věčně, proto je fajn, že se těmi starými odrůdami někdo zabývá.

Offline Vlm
Avatar
897 příspěvků moje polička 14. listopadu 2021 15:29

Pinot Noir podzim není tak smutný, krásný záhon

Offline moora
Avatar
8667 příspěvků moje polička 14. listopadu 2021 17:30

Janulik03 krasne ti kvetou

Offline continuity
Avatar
42738 příspěvků moje polička 15. listopadu 2021 14:44

brrr tak ta zahrada je na dně přehrady.

Fakt na ty stromy vzpomínám ráda. 

Offline Sweet Potato
Avatar
40152 příspěvků moje polička 16. listopadu 2021 18:44

continuity Ach ne.

Online brrr
Avatar
12303 příspěvků moje polička 16. listopadu 2021 19:08

continuity To je mi líto. Měli jste ten sad na Liptovské Maře?

Offline continuity
Avatar
42738 příspěvků moje polička 16. listopadu 2021 20:26

brrr ne ne, to byla Žilina. 

Tak stará zas nejsem . Liptovská Mara byla mnohem dřív. Ta se zatopila zhruba, když jsem se narodila. 

Online brrr
Avatar
12303 příspěvků moje polička 16. listopadu 2021 21:57

continuity Promiň, Mara a Gabčíkovo jsou jediné slovenské přehrady, které znám.

Offline continuity
Avatar
42738 příspěvků moje polička 16. listopadu 2021 23:43

brrr tato je relativně nová a není zas ničím zajímavá. Ještě je zajimava Oravská priehrada ta je najväčší po Gabcikove 35 km2 a Zemplínska Šírava - ta je treti, co se plochy týče. 

Zajímavé je,že všechny stránky to Gabčíkovo ingnoruji, a udávajú jako největší rozlohu tu Oravskou.

Jinak Gabčíkovo není podle Gabčíka, jako si to myslela jedna moje známá. Je to vedle stejnojmenného městečka. 

Online Pinot Noir
Avatar
29788 příspěvků moje polička 16. listopadu 2021 23:48
Reakce na Vlm:

Pinot Noir podzim není tak smutný, krásný záhon

​Děkuju.

Online Pinot Noir
Avatar
29788 příspěvků moje polička 16. listopadu 2021 23:49

Sweet Potato myslím, že moje lantany i mandevilly už to mají za sebou. Jsou z nich jen suché klacíky.