Janulik03 nemas ji moc mokrou? Cim vetsi chlad, tim min potrebude vodu.
Kytičky aneb zelené prsty...
continuitymas ju krasnu,
Co ja viem mam tu cca + 10 st. A viac, mozno fakt zima?
crazydaisy Ale preliata nie je. No asi ju tada dam dnu, aj ked pomaly neviem kam.
Janulik03 oni všade píšu, že im stačí 10 stupňov. ale predsa len, je to tropická rastlina z nižších nadmořských výšok.
Nie som úplne priaznivcom dávania pôvodne tropických rastlín do zimy, oni to niekedy prežijú, ale dobre im to nerobí. Tam kde rastú pôvodne žiadne chladné ročné obdobie nie je a teplota tam ani v noci určitě neklesá pod 15 stupnov (skôr 20).
Dostala jsem úplně nejvíc roztomilé želvičky. ![]()

Sweet Potato si taka zberatelka krasnych kvetin ![]()
Dalia ďakujem❤️Tu je jedna odfotená detailne. A stále sú čerstvé, ešte nevädnú.
milacka Ne nadarmo se růži říká "královna květin". Nádherné! ![]()
Už to jede, už to frčí!

Ty monstery... já mám dvě podobný - jednu koupenou a druhou z ní namnoženou. Obě ve stejným pokoji, t.j. ve stejný teplotě, stejně zalívaný...
A první, původní je blíž k oknu (ale ne přímo na sluníčku) a roste pomalejc a žloutnou jí listy:

A druhá namnožená roste jak ďas a listy má krásně zelený všechny - je úplně nejdál od okna až u dveří:

Tak já si myslím, že jim nesvědčí světlo ![]()
barbucha fiha ty ich mas krasne vykrojene, no asi nie une pri okne.
Ja mam este styri normalne vsetky z jednej namnozene a teda kazda je ina.
Ta prva je opicia a dari sa jej lepsie ako tej v zimnej.




Tuhle mám taky
Je u okna, ale stíním ji závěsem. Doufám, že nový listy budou všechny "roztrhaný".

barbucha tie roztrane listy su velmi zaujimave, bez nich monstera vyzera tak nudne. A mas ju teda tiez krasnu.
Je pěkná, jen ze začátku jsem měla trochu obavy že mi domů zatáhla nějakou chorobu - najednou se jí objevily hnědý fleky na listech, ale myslím že to bylo právě ze sluníčka. Ostříhala jsem ty flekatý, zastínila, a cajk! Už se nový neobjevily.
Janulik03 já si tvoju opiciu monsteru pamätám. sa mi páčila tak, že som si kúpila tú svoju. ![]()
Na klasickú už nemám miesto.
Victoria můžu se ještě zeptat? Zmínila jsi záplevák, tak předpokládám, že máš zkušenost. Mám jich několik druhů, včetně těch nejvyšších. Někde jsem četla, že se můžou na jaře? na začátku léta? seříznout a nevyrostou pak do takové výšky a jsou košatější. O košatění mi ani nejde, ale spíš by se mi hodilo, kdyby na jednom záhonku byly o něco nižší. Máš s tím zkušenost? Předem děkuji.
Omlouvám se za pozdní odpověď, nejsem tu pořád. Upřímně, nemám vůbec tušení. Zápleváky pěstuju výlučně jako květinu k řezu a naopak preferuju ty vysoké kultivary. Během růstu je nezastříhávám a i bych se bála to udělat. U rostlin obecně platí, že se zastřiháváním rozvětvují, což je u některých dokonce žádoucí. Třeba cinie a krásenky, aby měly více květů, tak je třeba je jako malé rostliny zaštípnout. U některých se to musí udělat pouze v určitý čas. U těch zápleváků bych se fakt bála, protože bych mohla přijít o květy. Pokoušela jsem se o tom něco rychle najít, ale neúspěšně. Kultivary zápleváků se dělí právě z hlediska výšky, tak asi nezbývá než si pořídit ty nižší. Anebo vyzkoušet to zastříhnutí, maximálně se přijde o kvetení:-)
Na mých oblíbených stránkách o zahradních rostlinách se tedy o zastřihávání v době růstu nic nepíše:
Victoria no já se právě taky bojím.
Četla jsem to víckrát, ale byly to takové ty články v kategorii hobby někde na iDnes a podobně. Mám těch rostlin víc, tak to asi na jedné z nich zkusím. Děkuju.
Nejnovější komentáře k vůním
Nejnovější články
Esxence 2026: Podruhé. Teda pokračování.
Esxence 2026: Poprvé. Doslova.
Guerlain Masterclass a my


