Kytičky aneb zelené prsty...

01. února 2015 13:31
Offline Pinot Noir
Avatar
29772 příspěvků moje polička 24. února 2022 08:33

Vilemina to není zlatice, to je ten jasmín nahokvětý, on kvete od prosince do jara.

Offline Pinot Noir
Avatar
29772 příspěvků moje polička 24. února 2022 08:37

Vilemina a co ty dřevěné tabule? My máme ty nejlevnější, ale jsou i hezčí, rodiče si teď koupili takové zdobnější z pevnějších destiček a jsou mic hezké. Mame tyhle, zvenku to vypadá líp, protože tam není ten drátěný plot. A pár lidí se tu už na to ptalo, že se jim to líbí...

Offline Vilemina
Avatar
2360 příspěvků moje polička 24. února 2022 08:41

Pinot Noir jo, něco takovýho by nebylo špatný, šlo by o cca čtyři - pět metrů, zbytek plotu je porostlej psím vínem a to teda cloní na 100 %. Dík za tip, jdu pátrat

p.s. jasmín jsem nepoznala, hanba mi!

Offline Pinot Noir
Avatar
29772 příspěvků moje polička 24. února 2022 08:47

Vilemina tak na takový kousek určitě najdeš nějaké pěknější. My toho máme 50 metrů.

Offline Vilemina
Avatar
2360 příspěvků moje polička 24. února 2022 08:52

Pinot Noir uff, to je dýlka! Jo, teď jsem koukala jen na nabídku Obi a i tam by se dalo vybrat.

Offline Janulik03
Avatar
20155 příspěvků moje polička 24. února 2022 11:02

Vileminaurcite si vyberies aj tam a navyse sa to da napustit  a tym to budes mat krajsie. My sme tiez skusali ten lacny bambusovy, ale uz je na rozpadnutie

Offline Vilemina
Avatar
2360 příspěvků moje polička 24. února 2022 11:04

Janulik03 jo, ten bambus vydržel cca dva roky a úplně se rozpadl, včera jsem vytahala zbytky, co ještě na pletivu držely. Určitě se pochlubím, jestli seženu něco pěknýho.

Offline Sweet Potato
Avatar
40135 příspěvků moje polička 24. února 2022 17:38

Offline černá káva
Avatar
2114 příspěvků moje polička 24. února 2022 17:51

Sweet Potato Parádní

Offline Pinot Noir
Avatar
29772 příspěvků moje polička 24. února 2022 17:52

Sweet Potato ta je úžasná

Offline Sweet Potato
Avatar
40135 příspěvků moje polička 24. února 2022 18:34

Pinot Noir Potřebuješ čemeřice, se s tim smiř.

Offline Pinot Noir
Avatar
29772 příspěvků moje polička 24. února 2022 18:42

Sweet Potato už jsem smířená! Brzo bude ta burza čemeřic...

Offline Janulik03
Avatar
20155 příspěvků moje polička 24. února 2022 18:53

Sweet Potato aaach

Offline notna
Avatar
9383 příspěvků moje polička 24. února 2022 22:19

Sweet Potato ta je krásná!

Offline Ginger
Avatar
1216 příspěvků moje polička 24. února 2022 22:33

Sweet Potato ta cemerice je nadherna

Offline Kan
Avatar
9637 příspěvků moje polička 25. února 2022 08:54

brrr Už ti někdo poradil?  To žlounutí může být zálivkou, v zimě se moc nezalévá a tuším fikus se ani nehnojí. Přesaď ji do jiného substrátu, prohlédni kořínky, ta zemina může být už strávená. Já mám ten fikus taky a roste mi oupínkovanej list. 

Offline brrr
Avatar
12302 příspěvků moje polička 25. února 2022 09:24

Kan Dík. Nehnojím vůbec (jsem macecha), zalívám jednou týdně. Zkusím ho přesadit. Mám tady pytel logru, tak mu tam něco přihodím. Jinak nahoře má listy krásně zelené, žloutnutí jde odspodu.

Offline Sweet Potato
Avatar
40135 příspěvků moje polička 25. února 2022 09:33

Donesla jsem si z povalentýnského výprodeje takový ten ubohý osamělý list srdíčkové hoyi kerri, moc šancí mu nedávám. Postavila jsem ho vedle starší rostliny, ať ví, co má dělat.

Offline notna
Avatar
9383 příspěvků moje polička 25. února 2022 12:06

Nevíte, zda je jedlá i černucha damašská? Někde na netu je damaššká uvedená jako jedovatá. Ale ne všude. na fotkách na netu u semínek ke konzumaci /černý kmín/ je podle mě fotka damašské. Mám v tom hokej. 

Ono mi to semínko chutná, dost jsem si jí posbírala. Ale teď nevím, jestli nepokračovat v konzumaci jen té kupované. Abych nás neotrávila, protože bych tu naši tipovala na damašskou Ona tu už na zahradě byla, nevysévala jsem ji.

Offline Sweet Potato
Avatar
40135 příspěvků moje polička 25. února 2022 21:25

Tuhle krásku jsem zlomila, když jsem vyhrabávala listí (radosti bydlení s dubovou džunglí přes ulici)