Kytičky aneb zelené prsty...

01. února 2015 13:31
Offline moora
Avatar
8667 příspěvků moje polička 23. března 2022 11:45

Pinot Noir ooo dekuji, moc rada si vezmu

Offline Sweet Potato
Avatar
40133 příspěvků moje polička 23. března 2022 12:01

Pinot Noir Moc ráda. A Karlín ideální. (Pankrác taky vlastně)

Offline Kan
Avatar
9637 příspěvků moje polička 23. března 2022 12:52
Reakce na eM:

Kan tina  A využíváte tu aloe k léčení? Čeho? Jak? Roste mi taky takhle zběsile a nenašla jsem, jak ji rozume "spotřebovat".

​Rozříznu list podélně a přiložím na popáleninu. Na spálený záda to želé z listů vydlabu a nechám na kůži působit. 

Offline eM
Avatar
1740 příspěvků moje polička 23. března 2022 13:09

Kan tina 

Diky. Popáleniny naštěstí nebývají, odreniny a akné občas jo, zkusíme aloe.

Online Pinot Noir
Avatar
29768 příspěvků moje polička 23. března 2022 19:01

Edge to je moc hezké, máte zahradu precizně upravenou!

Offline Edge
Avatar
1739 příspěvků moje polička 24. března 2022 10:27

Pinot Noir dík :-) už se moc těším, až z toho v létě bude zarostlá džungle a až nebude vidět k sousedům

Offline Edge
Avatar
1739 příspěvků moje polička 24. března 2022 16:37

Máte někdo zkušenost s těmahle kvetinacema? Přemejšlím, jak je osadím, aby z nich netekla voda s hlínou

Offline Edge
Avatar
1739 příspěvků moje polička 24. března 2022 16:40

Už začaly kvést sasanky

Online Pinot Noir
Avatar
29768 příspěvků moje polička 24. března 2022 16:55

Edge mám taky jednu . Doufám, že to s nimi nedopadne jako se sněženkami a nezůstane jen u té jediné. 

Online Pinot Noir
Avatar
29768 příspěvků moje polička 24. března 2022 16:58

Jinak u nás už je to na záhonech docela pestré! Ten fialový petrklíč kvete už tak od prosince, normálně v záhonku. 

Offline Edge
Avatar
1739 příspěvků moje polička 24. března 2022 17:00

Pinot Noir to je krása Sasankam držím pěsti. Já koupila loni asi 20 cibulek a přemejšlela, abych je nezasadila vzhůru nohama, protože u nich nebyl žádnej návod...

Offline Edge
Avatar
1739 příspěvků moje polička 24. března 2022 17:05

U nás jedou macešky. Loni mi je sežrali slimaci, tak jsem je dala do truhlíku 

 

Online Pinot Noir
Avatar
29768 příspěvků moje polička 24. března 2022 17:05

Edge já je právě taky sázela loni na podzim, nikdy jsem je neměla, nemám s tím zkušenost. Ale lezoucí lístky už vidím, tak jsem je asi dala správným směrem. A připomněla jsi mi, jak jsem si loni touhle dobou objednala bohyšky, nějak mi nedošlo, že vlastně vůbec nemůžou mít listy... Přišlo deset igelitových pytlíků, v každém hrstka zeminy a chuchvalec suchých klacíků, fakt jsem nevěděla, jak to mám do země dát. Jedná teda nevyrostla, ale zbytek jo, tak buď jsem to trefila, nebo je to jedno.

Offline Edge
Avatar
1739 příspěvků moje polička 24. března 2022 17:08

Pinot Noir Já si objednala ve Spomyšli javor červenolistý. Na fotce měl červený listy, název taky jasnej, no a přišel stromek se zelenejma listama. Tak tam píšu, jestli to není nějakej omyl, a prej ne, že se vybarvi na podzim

Offline Sweet Potato
Avatar
40133 příspěvků moje polička 24. března 2022 17:11

Edge Jednou jsem to zkusila, velký špatný.

Ale já jsem zahradnické nemehlo.

Offline Ginger
Avatar
1216 příspěvků moje polička 24. března 2022 17:12
Reakce na Edge:

Máte někdo zkušenost s těmahle kvetinacema? Přemejšlím, jak je osadím, aby z nich netekla voda s hlínou

​tenhle kvetinac mam. Vystlala jsem to tenkou geotextilii a Na dno jsem dala kus igelitu. Osazene to mam suchomilnymi rostlinami. Po zaliti z toho trochu tece voda, zalezi kolik vody tam naraz nalijes. Docela funguje zalevaci nadobka, co se zapichne do zeminy (nevim jak se to spravne jmenuje). 

Offline continuity
Avatar
42716 příspěvků moje polička 24. března 2022 17:25

Offline continuity
Avatar
42716 příspěvků moje polička 24. března 2022 17:26

Nejde mi to moc vyfotit.

Offline Edge
Avatar
1739 příspěvků moje polička 24. března 2022 17:27

Ginger dík, to by mohlo klapnout 

Sweet Potato já taky nejsem moc zkušená zahradnice, metoda pokus-omyl je na denním pořádku

Offline SunEclipse
Avatar
3469 příspěvků moje polička 24. března 2022 17:39

continuity vypadá to, jako by byl košík pověšený za hyacint