Kytičky aneb zelené prsty...

01. února 2015 13:31
Offline Sweet Potato
Avatar
40132 příspěvků moje polička 14. dubna 2022 16:46

Na Zelený čtvrtek posílám sluneční pozdrav od žluťásků.

Offline Sweet Potato
Avatar
40132 příspěvků moje polička 14. dubna 2022 17:26

Donesla jsem si z květinové štafety tyhle mrňousky. Co s nimi?

Offline Janulik03
Avatar
20155 příspěvků moje polička 14. dubna 2022 20:45

Sweet Potatoco to je? Najprv som si myslela ze mas zelene lúčne kobylky

Offline Janulik03
Avatar
20155 příspěvků moje polička 14. dubna 2022 20:48

Uuuuz kvitne mirabelka. Veeelka bzučiaca nádhera. 

Offline dorota
Avatar
1226 příspěvků moje polička 14. dubna 2022 21:02

Janulik03 Krásne. Milujem rozkvitnuté stromy.

Offline Janulik03
Avatar
20155 příspěvků moje polička 14. dubna 2022 21:06

dorota tiez 

Offline letolet
Avatar
742 příspěvků moje polička 14. dubna 2022 21:11

Sweet Potato položit do květináče s hlínou, oni už si poradí. Nějak takto: 

Offline Kan
Avatar
9637 příspěvků moje polička 14. dubna 2022 21:41

Sweet Potato Jestli je to senecio raindrops, tak ten jsem před necelým rokem umořila, měla jsem dva a úspěšně v mé péči zesnul jeden i druhý. Jsem zvědavá.

Offline Sweet Potato
Avatar
40132 příspěvků moje polička 14. dubna 2022 21:55

Kan S.herreianus. Tož uvidíme.

letolet Díky, doufala jsem, že tak nějak by to mohlofungovat.

A propos, nemáte prosím někdo náduť? Kdysi jsem je měla a hrozně mne bavilo, jak se rozmnožují

Offline Ginger
Avatar
1216 příspěvků moje polička 14. dubna 2022 22:02

Sweet Potato tenhle starcek jsem taky umorila. Vubec jsem neprisla na to, jak ho zalevat. 

Offline Hanka H
Avatar
2914 příspěvků moje polička 14. dubna 2022 22:24

Sweet Potato Náduť jsem před lety musela vystěhovat z bytu - opakovaně se mi snažila zakořenit v koberci.

Offline Janulik03
Avatar
20155 příspěvků moje polička 14. dubna 2022 23:21

Sweet Potato ja som senecio takmer umorila, zostala mi iba jedna stonka teraz sa pomaly spamatava, ale musi byt v zimnej zahrade a dalej od okna. Som zvedava ci prezije a som zvedava ako sa bude darit tvojmu starcekovi.

Offline Pinot Noir
Avatar
29768 příspěvků moje polička 14. dubna 2022 23:26

Ty sasanky jsou boží, asi jich potřebuju víc. 

Offline letolet
Avatar
742 příspěvků moje polička 15. dubna 2022 07:51

Sweet Potato tak pokud je to starček, tak něco málo k pěstování zde:

Offline letolet
Avatar
742 příspěvků moje polička 15. dubna 2022 08:01

A u nás v práci mají luxusní starček v kanceláři pánové. Je fakt nádherný, ale ptát se, čím to je, je zbytečné. Prostě se mu nikdo nevěnuje, je to jejich jediná kytka na severním okně, občas k němu asi vyliji zbytek vody ze sklenic.

Offline Ginger
Avatar
1216 příspěvků moje polička 15. dubna 2022 08:43

letolet dik za navod na starcek. Moje neuspechy bylo stridave uhnivani a prestipovani stonku, kdyz prerostly kvetinac. 

Offline letolet
Avatar
742 příspěvků moje polička 15. dubna 2022 08:51

Ginger ještě přidám zdroj informací. A když to tady tak čtu, tak příští týden v práci kousek starceku uzmu a zkusím ho taky vypěstovat 

Offline Sweet Potato
Avatar
40132 příspěvků moje polička 15. dubna 2022 08:52

letolet Moc děkuju. Zalévat do podmisky zvládnu. Ale jinak jste mne nepotěšily. Bílá rašelina? Kůrový substrát? Že bych mu předžvejkala kus mulčovací kůry a šoupla ho tam? 
Nic mne ti mrňouskové nestáli, ale bude mi jich líto.

Offline Janulik03
Avatar
20155 příspěvků moje polička 15. dubna 2022 08:54

Pinot Noir sasa ky sa celkom rychlo rozrastaju, aspon teda ja ich musim korigovať

Offline letolet
Avatar
742 příspěvků moje polička 15. dubna 2022 08:57

Sweet Potato já bych se tím moc netrapila, něco jsou ideální podminky a něco jen podmínky. To, co jsem viděla u nás v práci v květináči starceku, vypadalo jak beton.