Kytičky aneb zelené prsty...

01. února 2015 13:31
Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 13. dubna 2022 10:01

Pinot Noirnebo modreho a bileho,ze bych to namixovala?

Offline Pinot Noir
Avatar
29768 příspěvků moje polička 13. dubna 2022 10:13

Zarinya joj, tak to nevím. 

Bíle kvetou některé rozchodníky, bílá a modrá by se našla i šalvěj, modrý je určitě i rozrazil. Ale s ničím nemám zkušenost, jak to roste v nádobě. Třeba se někdo ozve. Třeba MP Meri je tu přes nádobové pěstování.

Offline Candance
Avatar
5633 příspěvků moje polička 13. dubna 2022 10:15

Pinot Noirjdes mi do rany s tvarnicemi. Nejake tipy co do nich? Chtela bych vyssi i nizsi.

Offline Candance
Avatar
5633 příspěvků moje polička 13. dubna 2022 10:16

Dalsi dotaz, chtela bych do velkeho kvetinace nejake ozdobne travy. Tak stredne vysoke. Kterou bych mela vybrat a ktere se vyhnout?dekuji

Offline Pinot Noir
Avatar
29768 příspěvků moje polička 13. dubna 2022 10:24

Candance moc neporadím, mám v nich hlavně stáleplodící jahody, pak ty tařičky, tařici, a všelijaké další skalničky, kosmatec, ty netřesky, plazilku. Taky mátu, protože mátu v zahradě chci, ale už v životě si ji nedám do záhonu , takže ji drží na uzdě ta tvárnice. V těch tvárnicích zemina hodně vysychá a v zimě zase vymrzá, takže to chce něco nenáročného. Ty jahody v létě zalívám aspoň obden, to je trochu crcání, ale zase jsou ty jahody hezky čisté, takže nemusím řešit, jestli děti nesní s jahodou i hlínu. 

Offline Sweet Potato
Avatar
40132 příspěvků moje polička 13. dubna 2022 10:25

Zarinya Skalkové floxy, levanduli nebo rozmarýn třeba. Nebo kosmatce.

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 13. dubna 2022 10:26

Pinot Noirasi zkusim ten lomikamen.:-)A ten na tve fotce mas ze seminek?ze jsou dvoubarevne,to bych asi taky chtela.

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 13. dubna 2022 10:28

Sweet Potato to na fotce je co?

Ja jsem hrozna zahradniceale nadseni mam.

Offline Sweet Potato
Avatar
40132 příspěvků moje polička 13. dubna 2022 10:33

Zarinya To jsou ty floxy.

Sazeničky koupíš za pár korun, i ten lomikámen (u něj nevím, jestli mu tam nebude moc horko) Ale napadá mne, že bys asi chtěla spíš něco, co pokvete přes léto, až tam budete?

Offline Pinot Noir
Avatar
29768 příspěvků moje polička 13. dubna 2022 10:34

Zarinya ten mám tady z vietnamské večerky. . Maličký květináček, přesadila jsem to do většího a hned se to začalo hezky rozrůstat.

Offline Pinot Noir
Avatar
29768 příspěvků moje polička 13. dubna 2022 10:35

Sweet Potato Zarinya jo, to mě napadlo, že to všechno kvete dost brzo. Tak možná ty šalvěje? Ale to už je takový trochu keřík...

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 13. dubna 2022 10:37

Sweet Potatojj presne pres leto,jestli to do toho leta prezije.

Pinot Noirasi taky vezmu sazenicky,prvni zastavka po vyjezdu z lodi je naplanovana smer znamy zahradnik.

Offline Sweet Potato
Avatar
40132 příspěvků moje polička 13. dubna 2022 10:39

Zarinya Tak to on ti určitě něco vybere. 

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 13. dubna 2022 10:44

Sweet Potatojo to jo,ale my toho budeme brat vic a rozbity hrnec byl mimo plan.

tak jsem se chtela poradit tady.A ten lomikamen nekvete pres leto?

Offline Candance
Avatar
5633 příspěvků moje polička 13. dubna 2022 10:46

Pinot Noir jahody zvazuju. Ted je mam v takovych truhlikach. Takze cast ano a cast uvidim. Matu mam v malinach ale me moc neroste

Offline Pinot Noir
Avatar
29768 příspěvků moje polička 13. dubna 2022 10:48

Candance tak maliny a máta, to jsou rovnocenní soupeři nejspíš

Offline SunEclipse
Avatar
3466 příspěvků moje polička 13. dubna 2022 21:04

je to teda i do stěžovacího vlákna - koupila jsem loni u gardenistů 7 různých druhů tulipánových cibulek a darovala sestřenici. Dnes mi posílala fotku tulipánů, co jí rozkvétají - vypadají, že budou zcela obyčejné červené.  By mě zajímalo, kde se stala chyba - sestřenka se dušovala, že na místě, na které je vysadila,  žádné tulipány nebyly.

Offline Aranel
Avatar
6547 příspěvků moje polička 14. dubna 2022 12:09

Miru Letnit až po zmrzlejch!! Všichni jsou vycukaný třema dněma slunce, ale v noci je a bude ještě pěkná zima.

Online Miru
Avatar
16640 příspěvků moje polička 14. dubna 2022 12:10

Aranel 

Dík

...jojo, to vím... Já to myslela spíš jako obecně, jestli jde vůbec dávat ven.?.

Já jsem takový antipěstitelKoupím si jen kytku, která je odolná. A když zdechne, koupím jinou. Jako abych kupovala zeminu, přesazovala a tak, na to jsem moc dáma/líná

Offline chia
Avatar
příspěvků moje polička 14. dubna 2022 12:16

Zarinya a čo levandula? Mám aj v záhone aj v nádobách a bez problémov.