Kytičky aneb zelené prsty...

01. února 2015 13:31
Offline eM
Avatar
1740 příspěvků moje polička 26. dubna 2022 21:05

Sweet Potato A ještě letos zkouším špenát jahodový, doufám, že mi něco vyroste, páč jsem na takovou ufounskou kytku hrozně zvědavá. Do tvých truhlíků by šel určitě taky.

Offline Pinot Noir
Avatar
29760 příspěvků moje polička 26. dubna 2022 21:21

Sweet Potato tu rychlořeznici, jak tomu říkal předloni Ríša, strašně žerou slimáci. Ale fakt snad nejvíc z celé zahrady. Tak bacha, ať nejsou truhlíky brzo obydlené.

Offline Candance
Avatar
5633 příspěvků moje polička 26. dubna 2022 21:52

DruI ja ji mam v zimni zahrade. 

Offline Candance
Avatar
5633 příspěvků moje polička 26. dubna 2022 22:19

Sweet Potato jsou ty truhliky jako tak pevne? Mam si je koupit?

Offline Sweet Potato
Avatar
40130 příspěvků moje polička 27. dubna 2022 07:33

Candance Vypadají. Ale abys mne pak nebila.

Offline moora
Avatar
8667 příspěvků moje polička 27. dubna 2022 08:11

Karja jahody dej hlavne na slunicko. Na previsly se vykasli, zene to akorat kilometrovy slahouny, dej obyc

Offline moora
Avatar
8667 příspěvků moje polička 27. dubna 2022 08:15

Sweet Potato muzes tam dat taky ty mochyne, akorat ze nejsou na paradu. Zas se budou dobre sklizet

Offline SunEclipse
Avatar
3466 příspěvků moje polička 27. dubna 2022 08:19

moora mé pěstebnípokusy na balkóně vždu skončily chcípnutím plodin pod záplavou škůdců - myslím, že v širém okolí jsem byla oblíbencem všech mšic, molic, svilušek a třásněnek  = ta paní , co má pro nás hromadu jídla. Takže teď pěstuji jen ozdobné rostliny a říkám si Chemický Alí.

Offline Candance
Avatar
5633 příspěvků moje polička 27. dubna 2022 09:28

moora ty pestujes mochyne? Ja si je vysela ale mam je strasne malicke porad. (Doma za oknem v kelimkach)

Offline moora
Avatar
8667 příspěvků moje polička 27. dubna 2022 09:39

Candance loni poprve. Byly moc dobry. Letos zatim jeste klici

Offline continuity
Avatar
42703 příspěvků moje polička 27. dubna 2022 09:49

SunEclipse

Maximálně bylinky.

Letos už mám jedno kolo hubení msic 14 dní za sebou. Jedu teda v bioprostredcich, ale otravné je to i tak. 

Jahody jsem zkousela v truhlikach asi 3x a i kdyz jsem se dočkala plodů, nebyly vůbec sladké - balkon máme na JZ, sluníčko od 13 do večera a stejně to nestačilo. 

Offline milacka
Avatar
5881 příspěvků moje polička 27. dubna 2022 10:25

Rozkvitla

Offline Sweet Potato
Avatar
40130 příspěvků moje polička 27. dubna 2022 13:02

Tak jsem vás poslechla. Třikrát, sedmkrát běda vám, jestli neporostou!

Offline Pinot Noir
Avatar
29760 příspěvků moje polička 27. dubna 2022 13:14

Sweet Potato porostou

Jen teda jahody v nádobách hodně vysychají, chce to často zalévat. 

Offline Sweet Potato
Avatar
40130 příspěvků moje polička 27. dubna 2022 13:43

Pinot Noir A zároveň nepřemokřit, to je zase výzva.

Offline euridike blogger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 27. dubna 2022 15:27

Nepokoušel se tu někdo vypěstovat ořešák z naklíčeného ořechu...? Jeden takový jsem našla a mám chuť  to zkusit...

Offline Kan
Avatar
9637 příspěvků moje polička 27. dubna 2022 17:26

euridike Záleží na odrůdě, ale já bych mu dala šanci. První úrodu čekej až tak za pět let.

Offline vanilka
Avatar
2160 příspěvků moje polička 27. dubna 2022 18:45

Sweet Potato  Tý jo, ty truhlíkozáhony jsou boží!!! To jsem neměla vidět. Dlouho jsem tu nebyla a bylo to dobře!  Né, určitě je nepotřebuju.

 
Potřebuju ale poradit nějakou krásnou kvetoucí popínavku, samozřejmě ideálně rychlerostoucí .  Máme na terase na zdi takovou dřevěnou mříž, dost tam pere celé odpoledne slunce. Ale nebude zasazená v zemi, jen v květináči. Budu ráda za tipy. 

Offline SunEclipse
Avatar
3466 příspěvků moje polička 27. dubna 2022 18:48

vanilka já měla loni povíjnici a byla to teda Adéla, lezla až k sousedům

Letos zkouším hrachor.

Offline vanilka
Avatar
2160 příspěvků moje polička 27. dubna 2022 18:49