Kytičky aneb zelené prsty...

01. února 2015 13:31
Offline baltik
Avatar
4963 příspěvků moje polička 28. dubna 2022 21:55

Mha tak googlenim jsem nenasla, nejbliz je double shirley a danceline, ale ty tam maji vic barvy

Zkusim jeste zitra v mailu najit, kde jsem to vlastne objednavala (urcite sem dal nekdo odkaz a ja jsem se chytla)

Offline olte
Avatar
744 příspěvků moje polička 29. dubna 2022 05:00

Mha Kan včera jsem je koupila, zasadila a už nechala ns terase. Nadmořskà výška, to vůbec nevím, ale jsou tu ještě občas přízemní mrazíky. saláty už mám teda na záhonech, ale pod netkanou textilií a zatím dobry

Offline Magráta
Avatar
8114 příspěvků moje polička 29. dubna 2022 06:53

olte já už jsem je ven dala (na balkon), 2 týdny byly v chladné chodbě (buď přežijou, nebo ne)

Online Janulik03
Avatar
20154 příspěvků moje polička 29. dubna 2022 07:17

Dnešné ráno. Uz sa to konečne vyfarbuje tavolniky

 

 

Okrasná marhuľa

 

Online Janulik03
Avatar
20154 příspěvků moje polička 29. dubna 2022 07:26

Brunery, modrence, skalnicky 

Offline crazydaisy
Avatar
2667 příspěvků moje polička 29. dubna 2022 07:34

euridike strom z orechu, pecky atp ti v pohode vyroste. Ale plodi pozdeji nez roubovance ze skolky. Mame nekolik svestek a dva orechy. Prvni plody mel orech asi po 10 letech. U svestek o malinko driv.

Offline baltik
Avatar
4963 příspěvků moje polička 29. dubna 2022 07:43
Offline Mulen
Avatar
4986 příspěvků moje polička 29. dubna 2022 09:39

poradíte? Chci do obýváku větší kytku, aby tvořila předěl mezi pracovním stolem a zbytkem. Bude u zdi, moýná na nějakém zvýšeném květináči, cca 3m od (velkého) okna na východ.

mám vyhlídnutou zatím Dracenu, Yuku nebo Dypsus Lutescens (včera jsem byla v Bauhausu)

Šlo by něco z toho? Máte s nima zkušenosti?

Offline viktorka_od splavu
Avatar
49183 příspěvků moje polička 29. dubna 2022 09:48

Mulen juku bych urcite nechtela, je ostra

co monstera?

Offline Mulen
Avatar
4986 příspěvků moje polička 29. dubna 2022 09:53

viktorka_od splavu monstery máme dvě, obrovské až moc , chtěla jsem právě změnu. A asi ji neumím pěstovat, aby byla takhle kompaktní, nám se rozlízá hodně do šířky i výšky.

Offline letolet
Avatar
742 příspěvků moje polička 29. dubna 2022 10:41

Mulen dracena 3m od okna přežije, ale nebude hezká, dost opadá a bude dělat tenké výhonky, přes zimu shodí ještě víc listů s zůstanou jen ty tenké zkroucené stonky. 

Offline Pinot Noir
Avatar
29760 příspěvků moje polička 29. dubna 2022 10:43

Mulen Vzala bych tu areku, tu první. Mám ji, je to nezmar, nepotřebuje tolik světla, je velká, takže opravdu může tvořit předěl.

Offline Mulen
Avatar
4986 příspěvků moje polička 29. dubna 2022 10:44

letolet Pinot Noir Díky, ta Areka se mi i nejvíc líbí. Nezmara potřebuju!

Offline Pinot Noir
Avatar
29760 příspěvků moje polička 29. dubna 2022 10:46

Mulen Mám ji určitě nejmíň 15 let, i stěhování zvládla, místnosti už doma vystřídala taky všechny. 

Online Janulik03
Avatar
20154 příspěvků moje polička 29. dubna 2022 11:04

Mulentiez som za tu areku, je velka vydrzi vela a ked ju sem tam porosis vodou bude krasna

Offline euridike blogger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 29. dubna 2022 11:06

crazydaisy 

Díky, mně nevadí, že bude plodit později, mám velký starý ořešák, prostě to chci zkusit...

Offline Mulen
Avatar
4986 příspěvků moje polička 29. dubna 2022 11:11

Janulik03 Pinot Noir to jsem potřebovala slyšet

Offline Mulen
Avatar
4986 příspěvků moje polička 29. dubna 2022 11:13

Janulik03 Pinot Noir ještě dotaz, máte ji v bytě celý rok, nebo se musí na zimu přesouvat do chladna?

Online Janulik03
Avatar
20154 příspěvků moje polička 29. dubna 2022 11:17

Mulen cely rok nie pri okne. Potrebuje teplo a vlhkosť, takze ja  mam kvetináč položený na miske s kamienkami aby mala vlhko ale nestála vo vode a rosim.

Offline moora
Avatar
8667 příspěvků moje polička 29. dubna 2022 11:19

baltik ty jsou nadherny. Ja mam pro tyhle zelenkavy kvety slabost, mam takovy tulipany, denivky a trapatky.