Kytičky aneb zelené prsty...

01. února 2015 13:31
Offline Kan
Avatar
9637 příspěvků moje polička 27. dubna 2022 18:52

vanilka Černooká Zuzana? Fouká vám tam,nebo je to chráněné místo?

Offline vanilka
Avatar
2160 příspěvků moje polička 27. dubna 2022 18:53

Kan ani moc ne, je to chráněné barákem

Offline vanilka
Avatar
2160 příspěvků moje polička 27. dubna 2022 19:19

Jinak dnes jsem dokončila osazování nového 9metrového záhonu, mám z něj obrovskou radost. Cílem byl kvetoucí a barevný záhon od jara do podzimu, v zadní řadě keře, které budou clonit a trochu nahrazovat původní živý plot z psího vína (to pár let potrvá teda), vepředu kytky, spoustu kytek. Bude to asi divočina, padlo tam toho spousta (i peněz! ) ale to nevadí, však to můžu pak korigovat a přesazovat, že jo. Uvidíme. Takže z keřů je tam 2x komule, každá jiné barvy, kalina, jasmín, hortenzie latnatá, 2x vajgélie. A asi milion trvalek - modřenec, narcisky, hyacinty, plamínek, pivoňka, záplevák, dračík, několik barev krásnooček, srdcovka, třapatky, sasanky, čechrava, astry..... no říkám, divočina. Ale hrozně se na to těším!! 

Offline Pinot Noir
Avatar
29760 příspěvků moje polička 27. dubna 2022 19:24

Kan povíjnici, hrachor. A nebo mučenku, ta je krásná! Ale já ji nemám kam dát přes zimu.

Offline vanilka
Avatar
2160 příspěvků moje polička 27. dubna 2022 19:47

Pinot Noir to jsi asi chtěla zmínit mě a ne Kan, viď :-). Díky vám za tipy, asi zkusím tu povíjnici. 

Offline Pinot Noir
Avatar
29760 příspěvků moje polička 27. dubna 2022 19:48

vanilka jo, tebe, promiň Kan Ale ty tu mučenku můžeš zkusit taky.

Offline vanilka
Avatar
2160 příspěvků moje polička 27. dubna 2022 19:50
Offline Pinot Noir
Avatar
29760 příspěvků moje polička 27. dubna 2022 19:52

Musím ty řebčíky dát i sem, zdají se mi neuvěřitelné.

Offline euridike blogger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 27. dubna 2022 20:02

Kan 

Díky, mám ho vyloupnout ze skořápky, aby se mu lépe rostlo, nebo to mám nechat na přírodě a moc se do toho neplést?

Offline Kan
Avatar
9637 příspěvků moje polička 27. dubna 2022 20:03

euridike Tak jestli je to s ořechem stejně jako jiné klíčení, kde se nedoporučuje pomáhat, tak bych to nechala.

Offline Pinot Noir
Avatar
29760 příspěvků moje polička 27. dubna 2022 20:04

euridike a to ho chceš do zahrady? Ještě bych to zvážila, ty ořešáky v zahradách jsou celkem komplikace.

Offline euridike blogger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 27. dubna 2022 20:05

Kan

Díky, uvidíme, jak to dopadne.

Offline euridike blogger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 27. dubna 2022 20:15

Pinot Noir 

Já už na zahradě ořešák mám, ale úplně poprvé v životě jsem narazila v měkké půdě na naklíčený ořech, tak mám velkou chuť zkusit, jestli mi z něj něco vyroste. Tyhle pokusy mě baví, jako dítě jsem tajně dědovi sebrala krmení pro holuby, směs hrachu, kukuřice a obilí - a jak mi to krásně vyrostlo, sice na úkor babiččiny petržele a pažitky, to je pravda, ale pěstitelský úspěch to byl.

Offline moora
Avatar
8667 příspěvků moje polička 27. dubna 2022 20:20

euridike mne bezne na zahrade semenace rostou.

Offline moora
Avatar
8667 příspěvků moje polička 27. dubna 2022 20:21

Pinot Noir ty jsou krasny, jak natisteny

Offline euridike blogger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 27. dubna 2022 20:27

moora 

No a jaktože mně ne? Cítím se ochuzena...

To bude tím, že okolo ořešáku nemají moc prostoru, kde se nějak uchytit, tenhle ořech jsem našla o kus dál, zřejmě ho přemístila nějaká veverka nebo pták, každopádně ho zasadím a uvidí se.

Offline moora
Avatar
8667 příspěvků moje polička 27. dubna 2022 20:30

Dalsi varka tulipanu

Offline 0zero7
Avatar
11729 příspěvků moje polička 27. dubna 2022 20:37

Ty jo to je krasy! Ty tulipany vsech hlavne, nadhera!!

@Zarinya Mas sloni ucho? krasna, budes ji nechavat venku?

Offline vanilka
Avatar
2160 příspěvků moje polička 27. dubna 2022 20:57

moora To je krása!

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 27. dubna 2022 21:18

0zero7jj venku.:-)A diky za ceskej nazev,jsem nekolik dni vzpominala jak se to jmenuje.I kdyz mi zahradnik rekl,ze alokazie....ted uz to nezapomenu.

Zatim mi uhynula jedna maceska ze ctyr,ostatnim kytkam se vede dobre.