Kytičky aneb zelené prsty...

01. února 2015 13:31
Online Pinot Noir
Avatar
29746 příspěvků moje polička 22. listopadu 2022 12:13

Marbuša děkuju! Tohle je myslím čtvrtá sezóna. Ale vypadá to tak už další rok po zasazení, je to fakt rychlost! A nejdřív jsem zasadila ty vysoké (na fotce už odkvetlé) hvězdnice a chryzantémy, ale nevypadalo to moc dobře, jakoby z trávníku vyrůstala hradba květin, tak jsem o rok později ten záhon rozšířila dopředu a předsadila před to dlužichy a šalvěje (vpravo) a vlevo nízké keře a všelijaké drobné trvalky. Plus kde se udělá místo, tam vrznu nějakou letničku třeba, nebo se tam něco vysemení, takže to vypadá každý rok trochu jinak. 

Offline Marbuša
Avatar
1408 příspěvků moje polička 22. listopadu 2022 12:58

Pinot Noir 4 roky není tak dlouho. Třeba se k tomu někdy takhle dopracuju. Zatím zahradničíme metodou pokus-omyl - chcípne-přežije. Líp nám jdou keře, ty nežerou slimáci. Teď s novým štěnětem uvidíme, jak moc bude hrabat, jestli se ze zahrady nestane spíš hřiště:-)

Offline Sweet Potato
Avatar
40107 příspěvků moje polička 23. listopadu 2022 16:51

Zasázela jsem ty výprodejové cibule. Narcisové se mi některé rozpadly v ruce na prach, ale tulipánové jsou zdravé, svěží, lesklé.

Ale bych potřebovala, kdyby někdo vyšlechtil (GMO vítáno) cibule, které začnou v zemi varovně vřískat, když se k nim přiblížím se sázecí lopatkou.

Offline Garfie
Avatar
28418 příspěvků moje polička 24. listopadu 2022 22:58

Sweet Potato  já si to představila živě a ani ti nevím, jestli bych to chtěla, rozsekla bych ji tak jako tak! 

A mezitím u sousedů.....

Offline Kan
Avatar
9637 příspěvků moje polička 25. listopadu 2022 09:36

černá káva Takže jsem šla proti všem zásadám a půlku věnce jsem namotala po směru a druhou proti směru hodinových ručiček. Práce hrozná, času mi to zabralo dvojnásobek, než normálně a drát mi upadl asi 100x  Já mám prostě svůj systém a toho se držím, potom jsou výkony, že jo.  Věnec je na dveře.

Offline černá káva
Avatar
2114 příspěvků moje polička 25. listopadu 2022 09:54

Kan Jsi ohromná. Ten venec je nádherný (já ještě nemam ani vázací drát)

Offline Kan
Avatar
9637 příspěvků moje polička 25. listopadu 2022 09:58

černá káva Díky.

Offline Sweet Potato
Avatar
40107 příspěvků moje polička 25. listopadu 2022 10:05

Kan Ale je krásnej!

Offline continuity
Avatar
42647 příspěvků moje polička 25. listopadu 2022 13:16

Kan krásnej, nějakou podobnou střapatou věc mám v plánu, ale teda nevím, nevím. 

Offline Kan
Avatar
9637 příspěvků moje polička 25. listopadu 2022 13:32

Sweet Potato Díky.

continuity Díky, je to jednduché a na náklady levné, prakticky jsem kupovala jen ten Eukalyptus, slaměný korpus a drát. To bílé roští je borůvčí z chalupy a nastříkané bílou barvou, zelená je thuje ze zahrady a šišky z lesa. Borůvčí jsem si teda svázala do mini kytiček, kvůli manipulaci. 

Offline Stará existence
Avatar
286 příspěvků moje polička 25. listopadu 2022 13:38

Kan To je moc pěkný věnec! Borůvčí máme, ale kde prosím seženu tu bílou barvu na nastříkání?

Offline Kan
Avatar
9637 příspěvků moje polička 25. listopadu 2022 13:40

Stará existence Koupila jsem nějakou bílou matnou ve spreji na všechno, dřevo, kov, beton, v prodejně barvy-laky. 

Offline Stará existence
Avatar
286 příspěvků moje polička 25. listopadu 2022 14:32

Kan Fajn, díky!

Offline 711990
Avatar
18311 příspěvků moje polička 25. listopadu 2022 14:55

Kan ten je krasnej

Offline Kan
Avatar
9637 příspěvků moje polička 26. listopadu 2022 13:00

711990 Díky.

Online Pinot Noir
Avatar
29746 příspěvků moje polička 26. listopadu 2022 17:03

Kan hrozná práce i čas ale stojí za to, je fakt krásnej.

Offline Biely kvet
Avatar
4145 příspěvků moje polička 26. listopadu 2022 17:33
Reakce na Kan:

černá káva Takže jsem šla proti všem zásadám a půlku věnce jsem namotala po směru a druhou proti směru hodinových ručiček. Práce hrozná, času mi to zabralo dvojnásobek, než normálně a drát mi upadl asi 100x  Já mám prostě svůj systém a toho se držím, potom jsou výkony, že jo.  Věnec je na dveře.

​Krásny!

Offline berush
Avatar
460 příspěvků moje polička 26. listopadu 2022 21:21

v létě viju kytice, v zimě věnce... a někdy mám chuť výt (zvlášťkdyž je tak hnusná inverze jako dne)

Offline continuity
Avatar
42647 příspěvků moje polička 26. listopadu 2022 22:04

berush parádní,mě se tato bílo zelená kombinace líbí letos nějak nejvíc. 

Offline Biely kvet
Avatar
4145 příspěvků moje polička 27. listopadu 2022 08:21

berush Krásny!