Kytičky aneb zelené prsty...

01. února 2015 13:31
Offline Sweet Potato
Avatar
40106 příspěvků moje polička 11. ledna 2023 17:07

Offline euridike blogger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 11. ledna 2023 17:22

monis 

Hezké květináče jsem viděla na webu hm /terakota s glazurou/, ale vysoké jen 23 cm; velké má bonami, vypadají dobře, ale jsou betonové.

Offline andulka01
Avatar
12781 příspěvků moje polička 11. ledna 2023 17:25

Sweet Potato no nene... 
co čemeřice, přežila?

Offline Garfie
Avatar
28418 příspěvků moje polička 12. ledna 2023 07:36

Janulik03 Ten skalník máš nádherný  i když pravda je, že ve sněhu by krásně vyzněl. :-)

Tady zase ve velkém kvetou narcisky, doslova na každém rohu. Nejvíc se mi ale líbí v tom "podzimním" vyznění. :-)

Offline moora
Avatar
8667 příspěvků moje polička 12. ledna 2023 07:43

Garfie v tom cervenym keri jim to obzvlast slusi

Offline Janulik03
Avatar
20125 příspěvků moje polička 12. ledna 2023 07:45

Garfie narcisky , s tou jesennou vizážou to vyzerá tak inak. 

Offline baltik
Avatar
4963 příspěvků moje polička 12. ledna 2023 08:15

monis ty velke kvetinace mivaji v takovych tech vetsich venkovnich zahradnictvich, jestli u vas neco takoveho mate

Offline Sweet Potato
Avatar
40106 příspěvků moje polička 13. ledna 2023 10:28

Garfie Narcisky!
Už se na ně těším. Na podzim jsem jich zase zasadila hromadu.

andulka01 Čemeřice ti mává!

Offline Garfie
Avatar
28418 příspěvků moje polička 13. ledna 2023 11:18

Dnes jsem potkala super vyvýšené minizáhonky u obytného domu, už jsem to posílala jako inspiraci kamarádce, která plánuje stavbu, moc se mi to líbilo! 

Offline Garfie
Avatar
28418 příspěvků moje polička 13. ledna 2023 11:19

A taky super vjezd do garáže! :-)

Offline moora
Avatar
8667 příspěvků moje polička 13. ledna 2023 14:06

Garfie to je moc hezky

Offline Ounz
Avatar
20471 příspěvků moje polička 13. ledna 2023 19:55

monis jen se ještě zeptám, jak ti to v tý terakotě schne? Máš suchý kraje listů? Nebo to vadne? Jestli spíš nemáte suchej vzduch...obecně většina kytek zajde na přelití než na nedolití..já jsem něco naopak cíleně přesunula do terakoty a hlíny, abych to neulila..(a fakt se teď držim s timn zalejváním!) 

Offline Kan
Avatar
9637 příspěvků moje polička 13. ledna 2023 20:38

Garfie Krásný záhonky! Já dnes nakoupila  semena Starčeku a  nízký slaměnky. Už se těším. Doufám, že mi to pěkně vyklíčí, protože vloni Semo Smržice hodně špatný.

Offline monis
Avatar
1608 příspěvků moje polička 13. ledna 2023 20:45

Ounz já prostě málo zalívám vzdušnou vlhkost máme celkem vysokou, máme vlhkoměr a většinu roku mi jde i calathea, takže to by neměl být problém. Když začala být móda dávat všechno do terakoty a plast byl sprostý slovo (kvitka v byte), tak jsem to zkusila a fakt to nešlo. Takže jsem to zase přesadila zpět a v terakotě mám asi tři kytky, co vím, že to s mým stylem zalívání zvládnou. Pro mně je ideál ta glazovaná keramika.

Online continuity
Avatar
42645 příspěvků moje polička 13. ledna 2023 21:01

monis pokud ti funguje keramika, proč se trápit? Já mám kytky v plastu a ty v keramice bez odtoku. Prosperují, mě se to líbí, tak to neřeším. 

Offline Ounz
Avatar
20471 příspěvků moje polička 13. ledna 2023 22:14

monis tak to jo :) já sem právě spíš zalejvač..musela jsem se naučit krotit se.. tak se na terakotu vy..já jsem koukala na zielony parapet, tam maji kde co, ale největší měli 22..ještě bych zkusila chladka (jestli bydlíš v pze). Obi a spol už malš asi oběhlý? Kdyžtak to jistí plast a okrasnej obal, no..

Offline Garfie
Avatar
28418 příspěvků moje polička 15. ledna 2023 12:58

Krásný živý plot! 

Offline Tak Betty
Avatar
6079 příspěvků moje polička 16. ledna 2023 12:08

Tak za víkend fikus shodil další tři listy. Nejsou vůbec poškozené, krásně zelené, lesklé. Dala jsem ho na okno, ale asi ho říznu protože vypadá jako chuděra.

Online continuity
Avatar
42645 příspěvků moje polička 16. ledna 2023 12:12

Tak Betty to je ale divné, fakt nebyl v průvanu, ani chvilku při větrání?

Offline Sweet Potato
Avatar
40106 příspěvků moje polička 16. ledna 2023 13:08

Tak Betty Mně taky fíkusky někdo odspodu oholil. Jednomu zbyl už jen vrcholek. Ale spadané listy takhle pěkně nevypadají.