Kytičky aneb zelené prsty...

01. února 2015 13:31
Offline Kan
Avatar
9637 příspěvků moje polička 02. ledna 2023 22:06

Sweet Potato A ten je pěkný, žíhaný.

Online Sweet Potato
Avatar
40107 příspěvků moje polička 08. ledna 2023 19:36

Kvetou kaliny.

Offline Pinot Noir
Avatar
29746 příspěvků moje polička 08. ledna 2023 20:01

Sweet Potato těchto kalin, kvetoucích v zimě, je tu plný park. Parádně to vypadá, když je sníh.

Online Sweet Potato
Avatar
40107 příspěvků moje polička 08. ledna 2023 20:21

Pinot Noir Jo, kalina vonná, teď je její čas.

Offline Tak Betty
Avatar
6079 příspěvků moje polička 08. ledna 2023 23:09

Opadava mi fikus,  v krátké době sedm listů.  V průvanu není. Nechci o něj přijít. 

Offline continuity
Avatar
42647 příspěvků moje polička 08. ledna 2023 23:27

Tak Betty není prelitej?

Ale v zimě často opadávají, zvlášť Benjamin. Ten znovu obrazi, nemusíš se bát. Pokud elastica, je to trochu horší, zkus tu zálivku a má dost svetla?

Offline Candance
Avatar
5633 příspěvků moje polička 08. ledna 2023 23:42

Tak Betty vis, ze jsem se na to chtela zeptat uz dyl. Mne opadava fikus lyrata (?asi) a opadava uz druhy kus.  A zacal i neonovy potos. Ten byl asi ve studenu. Jinak nevim proc. Prelite nejsou.

Ted se divam ze i opici monstera ma 2 zlute listy. Kazda kytka je jinde a kazda kytla ma nejaky  problem. 

Offline moora
Avatar
8667 příspěvků moje polička 09. ledna 2023 07:58

Pinot Noir ja si ted dve kaliny bodnanske vysadila na podzim, at je ta zahrada v zime veselejsi. moc jsem od nich letos necekala, ze jsou male, ale maji tesne pred rozpukem obe. A za chvili bude i jasmin

Offline Pinot Noir
Avatar
29746 příspěvků moje polička 09. ledna 2023 08:03

moora taky o ní uvažuju. A náš jasmín je nějak napřed, každý rok kvete už od prosince. Teda já píšu náš, přitom je sousedů. . Ale roste k nám, tak je i náš!

Offline moora
Avatar
8667 příspěvků moje polička 09. ledna 2023 08:07

Pinot Noir vas souseduv jasmin je nejlepsi. Je hrozne rozpinavej, zakorenuje z vetvicek jak divej,  jen at si ho sousedi nechaj rozpinat u sebe a kvest u vas :)

Offline Janulik03
Avatar
20125 příspěvků moje polička 09. ledna 2023 08:12

Pinot Noir moora a mne sa jasmin nedal zakorenit. To je jednajedna z mála rastlín ktorej sa u mňa nedari. A pritom to vsade rastie ako burina.

Offline MP Meri
Avatar
5672 příspěvků moje polička 09. ledna 2023 09:04

Jestli ty pokojovky shazují jen spodní listy, tak to odpovídá vegetačnímu období. Musí se vydržet.

Pomůže je dát fakt co nejvíc na světlo, i jižní parapet je v tomhle počasí málo. Méně zalévat a samozřejmě bez pruvanu, žádný kytky u větračky apod.

Offline brrr
Avatar
12299 příspěvků moje polička 09. ledna 2023 09:51

MP Meri Mi to fikus lyrata udělal někdy v létě. Listy postupně žloutly a padaly, zbyly jen nahoře. Ale roste dál, kromě toho, že vypadá jak kus klacku se čtyřmi listy na chocholce, s nim nic není. Mám ho několik roků, udělal to poprvé. Je stále na stejném místě, na jižním okně.

Offline Janulik03
Avatar
20125 příspěvků moje polička 09. ledna 2023 13:04

To padanie listov sa teraz deje aj mne. Muz cez sviatky kuril drevom a teda horko tu bolo strašne. A niektore kvety chudinky, to nedali. Monstera obrovska ma uz len tri listy, fikus uz je skoro holy, papradie zdochli. 

Ale v zimnej sa im zas dari. A zakorenili mi vo vaze ihlicnate vetvicky.

Offline Janulik03
Avatar
20125 příspěvků moje polička 09. ledna 2023 13:08

A ked ste spominali tie kaliny, tak aj nasa sa chysta 

A zahrada je bez snehu hrozne smutná a škaredá, este tak skalnik trochu vylepšuje vzhľad. 

Offline moora
Avatar
8667 příspěvků moje polička 09. ledna 2023 14:40

Janulik03 krásnej ten skalník máš. na kalinu se dost těším

Offline Janulik03
Avatar
20125 příspěvků moje polička 09. ledna 2023 14:44

No tiez sa teším az sa rozvinie, som zvedava. 

A ten skla ik bola dobrá voľba, ked kvitne prekrasne vonia. 

Offline monis
Avatar
1608 příspěvků moje polička 09. ledna 2023 17:05

Nevideli jste nekde takove velke kvetinace s podmiskou? Potrebovala bych velikost 25 cm + s odtokovou dirkou a idealne glazovany. V obyc terakote mi vse schne. Do tech 20 cm jsem kupovala v hm home, ale vetsi rozmery uz nikde nemuzu najit....

Offline Ginger
Avatar
1216 příspěvků moje polička 09. ledna 2023 21:51

Kalina bodnantska mi taky kvete. Vedeme doma dlouholety spor, jestli tahle kalina voni nebo ne. Muz tvrdi, ze citi zpocene podpazdi nebo zatuchlou kredenc a dava jednoznacne prednost kaline vonne. Ta voni opravdu krasne.

Offline moora
Avatar
8667 příspěvků moje polička 09. ledna 2023 23:17

Ginger az rozkvete, tak ti ji ocucham :)