Kytičky aneb zelené prsty...

01. února 2015 13:31
Offline Pinot Noir
Avatar
29746 příspěvků moje polička 27. ledna 2023 07:49

moora a co jsi zatím vybrala?

Offline moora
Avatar
8667 příspěvků moje polička 27. ledna 2023 08:03

Pinot Noir urcite nejaky floxy, hlavne creme de la creme, kterej mi vloni vyprodali, tak to letos nesmim prokaucovat. A jeste doplnim lilie, zvlast ty "divoky". Vloni jsem brala hodne i hosty, muzu doporucit, chytlo se vsechno.

Online brrr
Avatar
12299 příspěvků moje polička 27. ledna 2023 09:56

moora Floxy máme od lukon bulbs z loňska taky, ještě jiřiny a kaly. Nevykvetla mi jedině jedna kala a ty jiřiny, co sežrali slimáci, jinak bylo všechno ok.

Offline Pinot Noir
Avatar
29746 příspěvků moje polička 27. ledna 2023 23:25

moora ach, tak ten je

Do floxů se bojím investovat, všechny mají nějakou plíseň, nebo padlí, nebo co. Myslím, že by se to rozšířilo i na nově pořízené.

Offline Sweet Potato
Avatar
40106 příspěvků moje polička 01. února 2023 13:32

Seznamte se s mým fíkusem.

Online brrr
Avatar
12299 příspěvků moje polička 01. února 2023 17:05

Sweet Potato Co se mu stalo?

Offline Kan
Avatar
9637 příspěvků moje polička 01. února 2023 17:15

Sweet Potato Pohledem, tak to ber s rezervou. Květináč se mi zdá zbytečně velký, ficus se stejně jako zamio, rád mačká. A hlína je jaká? Já nedám dopustit na umíchanou vlastní kompostovku s rašelinou 1:1. Nic není ztraceno, dala bych tomu šanci, pokud ovšem stonek pruží.

Offline MP Meri
Avatar
5672 příspěvků moje polička 01. února 2023 17:43

Sweet Potato  Hezky pekne. Nahoře je zárodek nového listu. Je zdravý nebo uhnily? Pokud vypadá zdravě, nech jak je, málo zalejvej a on se ještě vzpamatuje. Pokud je mrtvej, serizni kmen a postupuj stejně, na jaře obroste znovu. Pokud teda není samozřejmě mrtvej komplet.

Jinak to tipuju na kombo chlad+tma+hodně vody. Taková zimní klasika.

Offline Sweet Potato
Avatar
40106 příspěvků moje polička 01. února 2023 17:50

Kan Nepruží.
MP Meri Hodně vody u nás nehrozí. 
Stane se, no. 

Online continuity
Avatar
42645 příspěvků moje polička 01. února 2023 18:30

Sweet Potato počkej uz do jara, zalévaj spíš teplejší vodou - 30C klidně, stejně s tím teď nic neudelas. A stejně jako Kan si myslím, že má príliš velký kvetináč. 

Offline Sweet Potato
Avatar
40106 příspěvků moje polička 04. února 2023 19:14

Nesmělé, ale statečné.

Offline Ginger
Avatar
1216 příspěvků moje polička 04. února 2023 20:45

Sweet Potato taky jsem dnes videla taloviny a spousty snezenek. Tak snad to pristi tyden nezmrzne. Uz se zacinam tesit na jaro.

Offline Kan
Avatar
9637 příspěvků moje polička 04. února 2023 21:01

Sweet Potato Už? Krása, která se nikdy neomrzí.

Offline Sweet Potato
Avatar
40106 příspěvků moje polička 04. února 2023 21:06

Kan No, už, jak co. Ta aubrieta kvete vlastně nepřetržitě už od podzimu.

Offline Kan
Avatar
9637 příspěvků moje polička 04. února 2023 21:15

Sweet Potato Aha, tak u nás je sníh a zase padá, takže si počkáme.

Offline Sweet Potato
Avatar
40106 příspěvků moje polička 04. února 2023 21:20

Kan Kupodivu zvládla i ty mrazy v půlce ledna.

Offline Garfie
Avatar
28418 příspěvků moje polička 05. února 2023 04:30

Sweet Potato  to je krása. Tady už to taky hezky kvete...(podle starého japonského kalendáře už je jaro, ale teda počasí tomu zatím neodpovídá)

Offline moora
Avatar
8667 příspěvků moje polička 05. února 2023 08:12

Garfie to je krasa! Taky uz chcem jaro. Mam 2 nechutny objednavky v zahradnictvi

Offline Ronna
Avatar
1088 příspěvků moje polička 05. února 2023 08:30

Ahoj, chtěla bych si namnožit tchynin jazyk, myslíte, že stačí listy zapíchat do zeminy? A lze list přepůlit a mít tak dva řízky?

Offline Kan
Avatar
9637 příspěvků moje polička 05. února 2023 09:04

Ronna Jde to, ale zkušenost nemám, já tchyni dělím při přesazování. Na youtube jsou  různé návody.