Kytičky aneb zelené prsty...

01. února 2015 13:31
Offline Dadoo
Avatar
11615 příspěvků moje polička 16. ledna 2023 13:48

Tak Betty taky se mi stalo. Narizla jsem kminek, vložila kamínek, zabalila do rašeliny,  igelitu a držela vlhké.

V řezu se objevily kořínky. Potom jsem odřízla úplně a zasadila. A fikus byl zachráněn

Online Tak Betty
Avatar
6079 příspěvků moje polička 16. ledna 2023 14:08

Dadoo no já vím , ale ten muj byl už pěkně velkej. Zase začnu od začátku. Dala jsem dceři asi 150centimetrovy a chci si vypěstovat podobny .

Offline Sweet Potato
Avatar
40106 příspěvků moje polička 16. ledna 2023 19:33

Offline Pinot Noir
Avatar
29746 příspěvků moje polička 16. ledna 2023 19:54

Sweet Potato nádherná.

Offline crazydaisy
Avatar
2667 příspěvků moje polička 16. ledna 2023 20:37

Dadoo fíkus zakoření klidně i jen ve vodě.

Online continuity
Avatar
42645 příspěvků moje polička 16. ledna 2023 20:37

crazydaisy jak komu. Mě se to ještě nepovedlo. 

Offline crazydaisy
Avatar
2667 příspěvků moje polička 16. ledna 2023 20:44

continuity fakt? Nám vždycky všechny druhy co máme. Nejrychleji benjamin, ale i elastica (zeleny i panašovaný), lyrata. Po řezu nechám zaschnout tak 2hod, pak dám do vody a občas ji vyměním.

Offline SunEclipse
Avatar
3463 příspěvků moje polička 16. ledna 2023 21:50

continuity a jaký druh? Můj panašovaný gumovník (ficus elastica) ořezávám pravidelně, kořeny pustily všechny, má už i "vnoučata"

Online continuity
Avatar
42645 příspěvků moje polička 16. ledna 2023 22:31

SunEclipse ja měla v průběhu let hodně různých fíkusů, aktuálně šest. A nezakorenilo nic. 

Offline Janulik03
Avatar
20125 příspěvků moje polička 17. ledna 2023 09:03

Je to tu nákazlivé. Starý fikus prišiel už takmer o všetky listy, monstera vedľa neho ma posledné dva aj tie nevyzerajú pekne. Tak pre istotu uz mam vo vode monsteru, fikus len poskracujem a uvidím či obrazi.

Offline Janulik03
Avatar
20125 příspěvků moje polička 17. ledna 2023 09:14

A asi ma trochu sklamala kalina bodnantes . Kvitne tak nejako divno. Mam dve, jedna maxstale len puky, druha sa zacina otvárať. A aby som vedela ci a kedy strihať, tak som  ostrihala polovicu krika koncom leta. Najviac kvetov je na ostrihanej časti aj je rozkonarena. Zvysok su len dlhe pahyle. No som zvedava. 

Offline Mrs.Robinson
Avatar
591 příspěvků moje polička 17. ledna 2023 10:26

Janulik03 continuity Já jsem rozřezala jednoho takového chudáka, a přežily tři kusy z pěti. Ale dávala jsem řízky rovnou do hlíny. Napřed teda obrazily všechny řízky, nakonec z těch holých klacíčků zůstal jeden. Ale vrcholový řízek bez problémů a ten původní pahýl vyrazil čtyři větve. Je to lepší dělat na jaře. Ale to asi všechny podobné zásahy. Mezi první a druhou fotkou je rozdíl pět měsíců. A ti z poslední fotky jsou ti dva, co to nakonec nedali.

Online Tak Betty
Avatar
6079 příspěvků moje polička 17. ledna 2023 12:52

Mrs.Robinson A dala jsi i ten vrcholový robnou do hlíny? 

Offline Mrs.Robinson
Avatar
591 příspěvků moje polička 17. ledna 2023 13:24

Tak Betty Ten vrcholový taky

Offline MP Meri
Avatar
5672 příspěvků moje polička 17. ledna 2023 16:34

Tak Betty To je zvláštní, to jsem ještě neviděla. Fakt neofouknul?

Online Tak Betty
Avatar
6079 příspěvků moje polička 17. ledna 2023 16:53

MP Meri určitě ne, nic se nezměnilo,  stejné místo , stejná zálivka, jednou týdně. 

Offline Kan
Avatar
9637 příspěvků moje polička 17. ledna 2023 21:14

Mrs.Robinson Asi se zeptám jak debil, ale tys tu kytku řezala pilkou na železo?

Offline Mrs.Robinson
Avatar
591 příspěvků moje polička 17. ledna 2023 22:48
Reakce na Kan:

Mrs.Robinson Asi se zeptám jak debil, ale tys tu kytku řezala pilkou na železo?

​Ano, přesně tou

Offline Garfie
Avatar
28418 příspěvků moje polička 27. ledna 2023 07:40

Já dnes potkala tady toho minikrasavce. Úplně mě zahřál u srdce! :-)

Offline moora
Avatar
8667 příspěvků moje polička 27. ledna 2023 07:43

Garfie nadhera! Zrovna dneska rano jsem si rikala, ze jen 2 mesice a je tu jaro. To jde

a dorazil jarni katalog od lukon bulbs, uz vybiram