Kytičky aneb zelené prsty...

01. února 2015 13:31
Offline Pinot Noir
Avatar
29745 příspěvků moje polička 20. dubna 2023 08:21

Victoria taky myslím, tady jsou slimáci aktivní už od ledna, vlastně téměř nepřerušili sezónu. Hyacinty a tulipány vykoukly ze země rovnou okousané.

Offline Sweet Potato
Avatar
40098 příspěvků moje polička 20. dubna 2023 08:25

Victoria Je to docela pravděpodobné, i když nikde ani stopa slizu. Snažila jsem se vyčíst něco o chorobách a škůdcích narcisů, ale nikde jsem nic podobného nenašla. Akorát dost podobně vypadají květy kosatců, když je napadne pilatka kokoříková.

Offline Victoria
Avatar
1414 příspěvků moje polička 20. dubna 2023 08:26

Tak jsem vyběhla na zahradu a našla to... 

Offline Sweet Potato
Avatar
40098 příspěvků moje polička 20. dubna 2023 08:27

Victoria Je tam? Hajzl!

Offline Victoria
Avatar
1414 příspěvků moje polička 20. dubna 2023 08:28

moora Soucítím. Mě hlavně hrozně štve, že když to nepokvete letos, tak až prostě až příští rok, že je to tak fatální... Ono jich stačí několik a spasou to strašně rychle. 

Offline Victoria
Avatar
1414 příspěvků moje polička 20. dubna 2023 08:30

Sweet Potato Taky nevidím sliz. Jenže si myslím, že ten teď tolik nepotřebují. Je konstantně vlhko, tak se jim leze dobře. Myslím, že sliz produkují hlavně při suchu, aby jim to tolik nedrhlo...

Offline Victoria
Avatar
1414 příspěvků moje polička 20. dubna 2023 08:31

Pinot Noir Jo, i když mrazy byly, tak oni se dobře zahrabou a zima je neničí.

Online RoSa
Avatar
10088 příspěvků moje polička 20. dubna 2023 08:32

uááá, posekala jsem včera omylem orlíčky! vyrostou ještě?

Offline Sweet Potato
Avatar
40098 příspěvků moje polička 20. dubna 2023 08:34

RoSa Myslím, že jo.

Online RoSa
Avatar
10088 příspěvků moje polička 20. dubna 2023 08:39

jinak u mě všechny cibuloviny v pořádku: hyacinty, narcisky, tulipány - nic vožranýho...

ale pozoruju, že mám na zahradě hrozně moc (dřív jsem si nevšimla) takovejch mrňavejch hlemýžďů, ale fakt mini, tak 1-1,5cm... to je nějakej druh, nebo je to mládež od klasickejch?

Offline andulka01
Avatar
12780 příspěvků moje polička 20. dubna 2023 09:47

moora tady nahoře zatím slimáci moc nejsou, rebarbora je nedotčená a roste jak v vody, jupí!

Offline andulka01
Avatar
12780 příspěvků moje polička 20. dubna 2023 09:50

Victoria zmetek malej...
Já se škůdcema v tom začátečnickým nadšení vůbec nepočítala. A teď čtu - sežraný hvozdíky, těch mám asi 20 sazeniček. Nejenže mi to možná nepokvete kvůli mý nešikovnosti, ale ještě se přidají hmyzáci a slimáci

Offline Sweet Potato
Avatar
40098 příspěvků moje polička 20. dubna 2023 18:18

Fakt se mi chce plakat. 

Offline Sweet Potato
Avatar
40098 příspěvků moje polička 20. dubna 2023 18:20

Aspoň že tyhle mrňousky ta pohroma minula!

Online RoSa
Avatar
10088 příspěvků moje polička 20. dubna 2023 18:33

Sweet Potato voni fakt nahlodaj už poupata! a vidím protislimáčí granule?

Offline Sweet Potato
Avatar
40098 příspěvků moje polička 20. dubna 2023 18:38

RoSa To jsem tam sypla teď, abych viděla, jestli tam fakt někde poblíž jsou. V těch poupatech jsem nikoho nenašla.

Online RoSa
Avatar
10088 příspěvků moje polička 20. dubna 2023 18:45

Sweet Potato a nemůže to bejt nějaký háďátko?

Offline Sweet Potato
Avatar
40098 příspěvků moje polička 20. dubna 2023 18:59

RoSa Našla jsem tři potenciální viníky, háďátko zhoubné, narcisovou mouchu a roztoče narcisového. Ani u jednoho popis zcela neodpovídá, nicméně zítra zkusím nějaké cibule vyndat a prohlédnout.

Online RoSa
Avatar
10088 příspěvků moje polička 20. dubna 2023 20:06

Sweet Potato ono toho může bejt víc koukám: viry, ptáci, škvoři...

spec. o narcisech tady