Kytičky aneb zelené prsty...

01. února 2015 13:31
Offline RoSa
Avatar
10088 příspěvků moje polička 23. dubna 2023 21:08

Sweet Potato mně vožrali i bazalku! zustala jen kostra listů, jak z výuky přírodopisu... to vůbec nechápu, dyk je to tak hrozně moc aromatický, že je to neporazí?!

a to s tou lupinou mi taky neni jasný: roste to přece kolem dálnic jak plevel, tam slimáci nejsou?

Offline Pinot Noir
Avatar
29745 příspěvků moje polička 23. dubna 2023 21:15

RoSa možná proto, že ta planá je jedovatá, zatímco ty zahradní vyšlechtěné kultivary ne? Nevím. Ale jak píše Sweet Potato - snad žádná rostlina je u nás na zahradě neláká víc. 

Offline Sweet Potato
Avatar
40096 příspěvků moje polička 23. dubna 2023 21:22

RoSa Tipuju, že kolem dálnic moc slimáků nebude, tam by se jim asi moc nedařilo.

Offline Jos
Avatar
příspěvků moje polička 23. dubna 2023 21:29

Sweet Potato Ja mam ty plane. Proste horsky svah, roste to jak plevel. Lupina, divizna a digitalis. Tem se dari. 

Offline Sweet Potato
Avatar
40096 příspěvků moje polička 24. dubna 2023 08:07

Jos Asi to bude souviset i s nadmořskou výškou.

Offline Jos
Avatar
příspěvků moje polička 24. dubna 2023 09:06

Sweet Potato to urcite. Tyhle rostliny rady vykacene svahy. Samovolne se objevuji na me improvizovane skalce. 

Offline andulka01
Avatar
12780 příspěvků moje polička 24. dubna 2023 09:26

Osadila jsem tři nové záhony, růže, osela kus louky, celou sobotu fakt nepřetržité práce. V neděli jsem se zapovídala se sousedkou a ona: "No hezky jste to tam udělali, moc pěkně. A růže jste taky sadila, že? No, to vám všechno zmrzne!" Tak dííííík

Jo, a narcisy samozřejmě ožrané, tulipány taky. Aspoň, že na louce jsou nějaké zdivočelé narcisy, tak si chodím užít tam. Protislimáčí granule jsem spotřebovala půl krabice, no jsem zvědavá.

Offline Sweet Potato
Avatar
40096 příspěvků moje polička 24. dubna 2023 09:48

Právě jsem zjistila, že už proti smilákům existují i elektrické ohradníky!!!

Offline Monulinecenka
Avatar
409 příspěvků moje polička 24. dubna 2023 10:19

continuity Sweet Potato Máte pravdu, je to kalanchoe, dneska jsem byl v práci kouknout na "mateřskou" rostlinu a vypadá více jako ta moje malá kalanchoe. Takhle se prostě jen hodně vytáhla nahoru a nedrží. Zkusím to nějak ostříhat a uvidím. Díky za rady.

Offline Pinot Noir
Avatar
29745 příspěvků moje polička 24. dubna 2023 10:25

andulka01 růže mráz vydrží, co omrzne, se odstřihne a růže jede dál. Baba je nějaká nepřející, kašli na ni.

Offline Kan
Avatar
9637 příspěvků moje polička 24. dubna 2023 11:07

andulka01 Jo tady ty sousedky přes plot vidí až za plot! 

Offline Janulik03
Avatar
20122 příspěvků moje polička 24. dubna 2023 12:19

Josvzdy ked citam o tom ako sa rastliny samy od seba vysemenuju tak zavidim, h nas nie. A uz vobec nie lupiny, ani stracky, ani digitalisy. 

Offline milacka
Avatar
5881 příspěvků moje polička 24. dubna 2023 14:06

Janulik03 no zato burina sa vysemeňuje jedna radosť, u teba nie? 

Offline Garfie
Avatar
28411 příspěvků moje polička 24. dubna 2023 14:16

U sousedů

Offline Sweet Potato
Avatar
40096 příspěvků moje polička 24. dubna 2023 14:23

Garfie Něco tymiánovitého?

Offline Garfie
Avatar
28411 příspěvků moje polička 24. dubna 2023 14:29

Sweet Potato Vůbec nevím, na tymián to má velké květy, ale zkusím zítra ochutnat. :-)

Offline Sweet Potato
Avatar
40096 příspěvků moje polička 24. dubna 2023 14:42

Garfie Radši jen přivonět! 
(Zrovna čtu, jak se někdo místo medvědím česnekem najedl ocúny)

Offline Pinot Noir
Avatar
29745 příspěvků moje polička 24. dubna 2023 14:55

Janulik03 mně se tedy hlavně vysemeňují orlícky, a to tak, že hodně, loni už jsem si dala pozor a květy zavčas ustřihla, protože to je teda hrozně úporná rostlina, vůbec nejde vytrhnout, i malinká se drží strašnou silou.

Offline Janulik03
Avatar
20122 příspěvků moje polička 24. dubna 2023 17:16

milacka bez debaty ta je upqlne nádherná, dobre zivena

Offline Janulik03
Avatar
20122 příspěvků moje polička 24. dubna 2023 17:18

Pinot Noir ha pravdu máš a este brunery objavujem na uplne zvláštnych miestach