Kytičky aneb zelené prsty...

01. února 2015 13:31
Offline Pinot Noir
Avatar
29745 příspěvků moje polička 24. dubna 2023 17:51

Janulik03 no, a brunera mi úplně vymizela, zůstaly dva ubohé lístečky. Myslela jsem, že to ani není možné, aby nějaká rostlina, která je vlastně mnoho jednotlivych rostlin, takhle komplet zmizela.

Offline Sweet Potato
Avatar
40096 příspěvků moje polička 24. dubna 2023 17:56

Pinot Noir Pomněnkovec? Ten mám každým rokem menší a ještě menší, až bude nejmenší na celém světě. 

Offline Pinot Noir
Avatar
29745 příspěvků moje polička 24. dubna 2023 18:01

Sweet Potato no na ten můj určitě nemá!

Offline milacka
Avatar
5881 příspěvků moje polička 24. dubna 2023 21:41

V záhrade mám vysadenú prilbicu modrú, to som nevedela, že je veľmi jedovatá, až teraz. A keďže mám chrtíčky, asi by bolo namieste vykopať ich, že?

Offline Sweet Potato
Avatar
40096 příspěvků moje polička 24. dubna 2023 23:30

milacka Chrtíčky určitě nevykopávej!
A kytky, nevím, myslíš, že hrozí, že je budou okusovat? Spousta rostlin je jedovatých. Ale pokud bys neměla klid, tak je pryč dej.

Offline milacka
Avatar
5881 příspěvků moje polička 25. dubna 2023 05:55

Sweet Potato to práve neviem, doteraz si ich nevšímali, mám aj brečtan, všeličo posadené, občas, čo som si všimla, okusovali len trávu. Rastliny doteraz nikdy. 
A neboj, chrtíčky nechám v našej rajskej záhrade dožiť v plnej spokojnosti, pri mojej mordovačke, čo obnáša jej údržba, zakopú skôr mňa, odmietajú mi pomáhať.

Offline moora
Avatar
8667 příspěvků moje polička 26. dubna 2023 07:05
Offline Sweet Potato
Avatar
40096 příspěvků moje polička 26. dubna 2023 08:24

A tohle je zase co? Nějaká plíseň?

Neví prosím Victoria ?

Offline Pinot Noir
Avatar
29745 příspěvků moje polička 26. dubna 2023 12:22

Sweet Potato není to mrazem?

Offline Sweet Potato
Avatar
40096 příspěvků moje polička 26. dubna 2023 12:53

Pinot Noir To určitě ne.

Offline Kan
Avatar
9637 příspěvků moje polička 26. dubna 2023 13:30

Sweet Potato Nějaká mykoza? Asi bych to vyryla a cibule nechala oschnout a potom před výsadbou smočila v nějakým utrejchu.Ale mají pěknou barvu.

Offline Sweet Potato
Avatar
40096 příspěvků moje polička 26. dubna 2023 13:32

Kan Mohly být krásné.
Vyryju je každopádně, ať se to kdyžtak nešíří. Hned vedle jsou nějaké obyč červené, těm není nic.

Offline Sweet Potato
Avatar
40096 příspěvků moje polička 26. dubna 2023 15:46

Kan Tak jsem jich pár vyrýpla (ty potvory zalezly strašně hluboko!), cibulky jsou hodně malé, ale zcela bez poskvrny. Tak nevím.

Offline Kan
Avatar
9637 příspěvků moje polička 26. dubna 2023 16:25

Sweet Potato Že jo, já jsem chtěla vyrýt kamarádce tulipány i s cibulkou, je to dva roky starý odpis, určitě jsem to tak hluboko nedávala a rýčem jsem měla co dělat a né vše jsem vyryla. Košíky si koupím.

Offline Sweet Potato
Avatar
40096 příspěvků moje polička 26. dubna 2023 16:45

Kan Ona je to známá věc, že ti lumpové zalézají hloub a hloub. Já si kdysi košíky zakoupila, v červnu vše vyndala, uskladnila...a obsah pak zcela nepoužitelný vyhodila. Tak jsem to vzdala.

Offline Victoria
Avatar
1414 příspěvků moje polička 26. dubna 2023 18:15

Sweet Potato Mám to na několika také. Jsem přesvědčená, že mrazem a pak ta omrzlá část začne vlhkem hnít. Jako tulipány nějaké choroby asi mají, ale ty určitě napadají více cibule než květy. Letos to počasí fakt není úplně jednoduché. 

Offline Victoria
Avatar
1414 příspěvků moje polička 26. dubna 2023 18:18

Sweet Potato A ještě tedy doplním svoje pozorování, že ač tulipán, tak ta odolnost jednotlivých kultivarů se liší. Některé jsou v pohodě a pak je vedle jeden, který je poškozený. Jak pěstuju hodně různých kultivarů k řezu pěkně v dlouhém záhoně jeden vedle druhého, tak je to dobře vidět. 

Offline Kokoska
Avatar
34630 příspěvků moje polička 26. dubna 2023 21:00

moora to je nadhera! Byli jsme tam asi pred 14 dny, kvetly narcisy a cemerice, spousta ruznych druhu plicniku, jinak jeste nic moc. Tulipanky jen takove ty skalkove, ale byly krasne. To abych si zapsala do diare tulipany :)

Offline Ignis
Avatar
1334 příspěvků moje polička 27. dubna 2023 06:43
Reakce na Sweet Potato:

Tak jedna úplně odjinud. Rebutia.

​Mám trochu zpoždění, ale je to nádhera.

Offline Sweet Potato
Avatar
40096 příspěvků moje polička 27. dubna 2023 07:37

Victoria Děkuju, omrznutí je nejlepší varianta, lepší než nějaká hnusná infekce. Ale je to zvlášní, jsou jedny z pozdějších. Asi budou tedy nějak extra citlivé.