Kytičky aneb zelené prsty...

01. února 2015 13:31
Offline Sweet Potato
Avatar
40096 příspěvků moje polička 27. dubna 2023 07:38

Ignis Děkuju. Škoda, že kvetou tak krátce. Mívala jsem velkou sbírku, teď už jen pár kousků.

Offline Ignis
Avatar
1334 příspěvků moje polička 27. dubna 2023 08:30

Sweet Potato ano, moc krátce a některé druhy ještě jenom asi 2 hodiny kolem poledne

Já kaktusy miluju, ale většina zůstala u rodičů, takže když kvetou, nic z toho nemám.

Offline Sweet Potato
Avatar
40096 příspěvků moje polička 27. dubna 2023 08:50

Ignis Já jsem o většinu sbírky přišla při povodních. Ne že by je přímo spláchly. Ale pořád lilo (letnila jsem na balkoně), chytly plíseň a já měla úplně jiné starosti, tak jsem včas nezasáhla. Pak přišly děti a už jsem se ke kaktusům nikdy nevrátila. Přitom to byla taková láska! Dokonce jsem sklízela semínka, celkem úspěšně vysívala...

Offline Ounz
Avatar
20470 příspěvků moje polička 27. dubna 2023 15:55

Dneska je rostlinna štafeta

Offline Sweet Potato
Avatar
40096 příspěvků moje polička 27. dubna 2023 17:09

Ounz Ještě že jsem si to nepřečetla dřív!

Offline Ounz
Avatar
20470 příspěvků moje polička 27. dubna 2023 17:30

Sweet Potato škoda  ale teda přšla sem tam a tam stála vyskládaná řada supíků, který čekali až někdo něco přinese a okamžitě se na to snesli. Obsah mý tašky zmizel za 5 sekund..a teda chtěla bych moc citronovej muškát, byl tam 'řízek' v papíru, no když jsem to rozbalila, zjistila jsem, že jsou to jen ulomeny listy, že to někomu za to stoji..

Offline Sweet Potato
Avatar
40096 příspěvků moje polička 27. dubna 2023 17:48

Ounz Mně tam taky jednou cosi ženské rvaly rovnou z ruky. Přitom to bylo celkem obyč. Jestlis tam nesla to, cos dala na ig, tak to radši dones nám!

Offline Ounz
Avatar
20470 příspěvků moje polička 27. dubna 2023 18:09

Sweet Potato hele byl to obyč epipremnum golden a scindaps, tak golden asi máš a scindaps ti odříznu, roste jak zběsilej  mám tu i ten svícník pro tebe a Janulik03 , jenže ten je zatim takový malý řídký chudátko!

Offline Sweet Potato
Avatar
40096 příspěvků moje polička 27. dubna 2023 18:12

Ounz Děkuju.

Offline Ounz
Avatar
20470 příspěvků moje polička 27. dubna 2023 18:14
Offline Janulik03
Avatar
20122 příspěvků moje polička 27. dubna 2023 20:18

Ounz jeej ty na mňa myslíš? Si zlatá, len neviem či by to nebolo pre mňa škoda. Mala som ten guličkový starček a uhynul. Asi nemam tie správne podmienky na také špeciality.

Ale mám toto. Síce neviem ako sa volá, ale je to pekné a má to už hádam aj 15 rokov. 

Offline Ounz
Avatar
20470 příspěvků moje polička 27. dubna 2023 20:23

Janulik03 no tak samozřejmě, jak budeš chtít  

tahle je teda parádní! Není to nolina? 
edit, ale fakt nevím, ale uřcitě někdo vědět bude..

Offline Sweet Potato
Avatar
40096 příspěvků moje polička 27. dubna 2023 20:24

Janulik03 To je nolina (beukarnea)

Starček je rozmazlenec, svícník zvládneš.

Offline Janulik03
Avatar
20122 příspěvků moje polička 27. dubna 2023 20:30

Sweet Potato Ounzjezis fakt slonia noha! Som už úplne blbá s tou pamäťou, ešte že vás mám.

Offline Pinot Noir
Avatar
29745 příspěvků moje polička 27. dubna 2023 21:15

Tak jsem ti vyfotila ten můj pomněnkovec. Loni byl rozrostlý tak na metr čtvereční a letos toto. A ještě v zajetí plevelu.

Offline Pinot Noir
Avatar
29745 příspěvků moje polička 27. dubna 2023 21:26

Ale asi ten uchcíplý pomněnkovec přežiju.

Offline andulka01
Avatar
12780 příspěvků moje polička 27. dubna 2023 22:14

Pinot Noir to je nádhera!

Offline moora
Avatar
8667 příspěvků moje polička 27. dubna 2023 22:15

Pinot Noir mas to paradni! Hezky se ti to rozrostlo. A jsem moc zvedava na ten zvlnenej zahon, dokumentuj

Offline Pinot Noir
Avatar
29745 příspěvků moje polička 27. dubna 2023 22:29

andulka01 moora díky!

Offline Pinot Noir
Avatar
29745 příspěvků moje polička 27. dubna 2023 22:32

moora zatím to vypadá, že baptisie, která tam měla být hlavní hvězda, se neuchytila! . Vzala jsem dva kultivary, jeden za pár korun a jeden sakra drahý a můžeš hádat, který vypadá, že dobaptisioval!