Kytičky aneb zelené prsty...

01. února 2015 13:31
Offline milacka
Avatar
5881 příspěvků moje polička 29. dubna 2023 09:45

Pinot Noir moora ako píše Janulík, ma nese..e, máte to nádherné, ale aj ja sa pochválim, aha čo si nesiem v aute:

Offline Biely kvet
Avatar
4145 příspěvků moje polička 29. dubna 2023 17:38

milacka Čo to je? To je nádhera!

Offline Janulik03
Avatar
20122 příspěvků moje polička 29. dubna 2023 18:50

milacka bugenvilea? Oo tak drzim palce , je to krasne , len horsie sa zimuje. 

Offline milacka
Avatar
5881 příspěvků moje polička 29. dubna 2023 19:47

Biely kvet Janulik03 Janulík, trafila si sa. Vždy som ich v Chorvátsku obdivovala, včera som ich videla v záhradkárstve a neodolala som. Čítala som, že nie sú mrazuvzdorné, tak ju budem zazimovávať vedľa u syna v zimnej záhrade. Postupne budem presádzať do väčšieho črepníka. Sama som zvedavá, ako sa jej bude dariť. 

Offline Janulik03
Avatar
20122 příspěvků moje polička 29. dubna 2023 20:23

milacka to bude fungovať

Offline MaeGandal
Avatar
1632 příspěvků moje polička 29. dubna 2023 22:42

Sweet Potato tavolník, vážně? měla jsem pocit, že ten má měkké listy, tyhle jsou takové tvrdé, ale je pravda, že květy jsou dost jako od tavolníku. děkuji, to mi hodně pomohlo

Offline Sweet Potato
Avatar
40096 příspěvků moje polička 29. dubna 2023 23:10

MaeGandal Ještě to teď hledám, řekla bych t.nipponský. Ale můžu se mýlit,

Offline Archivářka
Avatar
příspěvků moje polička 30. dubna 2023 06:13

milacka máme ji několik let. Zimujeme ji jen tak v bytě v květináči. Ale přes zimu není moc dekorativní - opadává, rostou jí dlouhé tenké šlahouny s malými lístky a tak. Na jaře ostříhám ty nejdelší. Ven ji dávám na jaře napřed jen přes den, nesnese teplotu pod 10 stupňů. Na léto ji přesazujem do kamenného koryta, kvete a je krásná. Ale tak velkou jako v Chorvatsku, a pnoucí se u domu, jak bych chtěla, ji nikdy mít nebudu...

Offline milacka
Avatar
5881 příspěvků moje polička 30. dubna 2023 07:48

eArchivářka ďakujem za rady, kamenné koryto musí byť dekoratívne a v ňom takáto kráska, viem si to predstaviť. Môžem poprosiť foto?
 V Chorvátsku sú teplejšie zimy, hoci aj tam sú už výkyvy, pri ich veľkostiach im možno teplota pod 10 stupňov už neublíži. Nakoniec aj u nás, kde bývam, sú zimy mierne, skôr taká jeseňzima, ale v kvetináči by skutočne uhynula, to je fakt. 

Offline Sweet Potato
Avatar
40096 příspěvků moje polička 30. dubna 2023 08:44

Cizí peří.

Offline EDITH4B
Avatar
2128 příspěvků moje polička 30. dubna 2023 09:17

milacka  Jedna krása z Portofina

Offline milacka
Avatar
5881 příspěvků moje polička 30. dubna 2023 12:21

EDITH4B tak tam by som aj s radosťou bývala

Offline Janulik03
Avatar
20122 příspěvků moje polička 30. dubna 2023 18:27

MaeGandal a nie je to bršlen? Euonymus japonicus. Ja ro mam v tvare ministromku a kvitne. Ma už nasadené puky. 

Offline EDITH4B
Avatar
2128 příspěvků moje polička 30. dubna 2023 19:16
Reakce na milacka:

EDITH4B tak tam by som aj s radosťou bývala

​No to já taky

Offline MaeGandal
Avatar
1632 příspěvků moje polička 30. dubna 2023 19:37

Janulik03 to by taky mohlo být. Asi budu muset počkat, až vykvete a porovnat ještě květy. 

Offline Janulik03
Avatar
20122 příspěvků moje polička 30. dubna 2023 19:47
Offline Rhaenys
Avatar
350 příspěvků moje polička 01. května 2023 13:30

Netušíte, prosím, co je to za trvalku? Máme po rekonstrukci domu, předzahrádka je zničená, ale pár rostlin se přesto dere ven. Tohle nepoznám

Offline Victoria
Avatar
1414 příspěvků moje polička 01. května 2023 13:58

Rhaenys Hosta neboli funkie neboli bohyška

Offline monis
Avatar
1608 příspěvků moje polička 01. května 2023 17:10

Škoda, že nešla vyfotit ta vůně

Offline Tak Betty
Avatar
6079 příspěvků moje polička 01. května 2023 17:11

Rhaenys ano, má tři názvy a je to nezmar , mám ji ráda.