Kytičky aneb zelené prsty...

01. února 2015 13:31
Offline brrr
Avatar
12298 příspěvků moje polička 06. zaří 2023 20:07

notna Lukon bulbs, zahradnictví Spomyšl, Prima kytky

Offline notna
Avatar
9358 příspěvků moje polička 07. zaří 2023 06:11

eM brrr Děkuji, ale to byl nějaký zahraniční e-shop a ty cibule byly po stovkách kusů. Jestli si to pamatuji dobře. 

Offline Kan
Avatar
9637 příspěvků moje polička 07. zaří 2023 06:25

notna Jo, to tu někdo psal a potom ty cibule vyhazuje na kompost, ale kdo, nebo kde, nevím. 

Offline brrr
Avatar
12298 příspěvků moje polička 07. zaří 2023 06:27

notna Kan nebyla to Victoria ?

Offline Kan
Avatar
9637 příspěvků moje polička 07. zaří 2023 07:10

brrr Vůbec nevím, já si vždycky pamatuji příběh, né lidi. Jsem v tom hrozná. Blbé je, když je to po srážce s blbcem, ty zapomínám totiž  taky. 

Offline Mrs.Robinson
Avatar
591 příspěvků moje polička 07. zaří 2023 07:58

notna Louky květ má balení až 500ks. Louky květ

Offline Victoria
Avatar
1414 příspěvků moje polička 07. zaří 2023 08:26
Reakce na notna:

Loni tu proběhl odkaz na e-shop, kde se dají objednat cibule tulipánů ve větším množství. Myslela jsem, že jsem si ho uložila, ale teď ho nemůžu najít. Můžete mi ho sem prosím někdo dát?

​Někdo mě přivolal:-) To jsem asi byla já. Eshop, kde se prodává po stovkách je tento:

https://www.greengardenflowerbulbs.nl

Nakupuji u nich každý rok, tak si dovolím přidat nevyžádáná upozornění a zkušenosti:

- fungují skvěle

- doručuje DPD, při objednání si můžete vybrat týden, ve kterém má být zboží doručeno a dodrží to

- objednávka je minimálně 250 EUR (bez dopravy!). Pokud neobjednáte za tuto částku, nepustí to dál. Podle množství krabic se navyšuje cena za dopravu, je třeba počítat určitě s 50 EUR minimálně

- cena cibule vychází několika násobně níže. To přesně dělají české eshopy, objednaní to u velkoobchodníků za 3 Kč za cibuli a pak prodávají za 15...

- u tulipánů i dalších cibulovin doporučuji objednávat největší cibule, ta informace je tam uvedená, např. tulipán 12+, ty jsou většinou v boxu po 500 kusech, pokud je cibule menší, množství v boxu u tulipánů je třeba 700.. níže je link pro tulipán Black Parrot, snad je jasné, co mám na mysli

https://www.greengardenflowerbulbs.nl/en/black-parrot-v0002011008002701-43060

Ty větší cibule jsou určitě lepší, hlavně je to méně kusů a ten cenový rozdíl není zas tak velký. Ale pokud je třeba opravdu velké množství, i cibule velikosti 10/11 je také fajn. 

Koukala jsem se tedy na nabídku a možností po 500 kusech je tedy už míň, tedy pokud vám jde o tulipány.

Klidně se dál ptejte:-)

Offline Victoria
Avatar
1414 příspěvků moje polička 07. zaří 2023 08:35

notna Pokud nechcete množství po několika stovek kusech, ale třeba "jen" sto kusů, pak je vhodnější tento eshop:

https://www.bulbi.nl/en/

Je to "větev" toho eshopu z předchozího příspěvku, mohl by pro vás být lepší, nemám tušení o jaké množství vám jde. Výběr tam nebývá tak bohatý, ale pro parádní zahradu to určitě stačí:-)

Nejde si tam vybrat velikost cibule, někdy to nebývá úplně top zboží, cibule jsou spíše menší, ale nikdy jsem neměla problém, že by něco významně nekvetlo.

Offline notna
Avatar
9358 příspěvků moje polička 07. zaří 2023 09:53

Victoria Děkuji! Byla jste to vy a je to ono. Pokud se nedomluvím s kamrádkou, tak určitě mě bude zajímat spíše ten druhý e-shop. A děkuji za ochotu. Určitě nějaký dotaz budu mít, jak se do toho ponořím.

Mrs.Robinson Díky i za tento tip.

Offline clothilde
Avatar
2040 příspěvků moje polička 08. zaří 2023 17:08

notnajá jsem teď, na zkoušku, koupila cibule tulipánů a narcisů v Lidlu, 2-kilove balení za 199;- nebo 30 ks za 150,-

Edit: vložení fotek

Offline notna
Avatar
9358 příspěvků moje polička 08. zaří 2023 17:25

clothildeDík za tip. Loni to měli taky. Ač normálně Lidl bojkotuju, tak pro cibule jsem tam šla. Samozřejmě je neměli.Tak jsem u Lidlu zase na pár let vyléčená

Offline clothilde
Avatar
2040 příspěvků moje polička 08. zaří 2023 17:28

notnajá na ně narazila náhodou, byly v regálu uprostřed obchodu. Měli i hyacinty a další jarní cibuliviny

Offline Sweet Potato
Avatar
40096 příspěvků moje polička 08. zaří 2023 18:34

clothilde Loni jsem tam taky pořídila. A nádherné cibule hvězdníků měli.

Offline Kan
Avatar
9637 příspěvků moje polička 09. zaří 2023 18:39

notna Tak jsem vlítla po práci u nás do Lídlu a taky už cibulky tulipánů neměli.

Offline Kan
Avatar
9637 příspěvků moje polička 09. zaří 2023 18:44

Co dokáže opylování. Bílá je od mámy. Oranžovobílá a oranžová rostla u mne na zahrádce a vedle sebe.

Foto smazáno

Offline moora
Avatar
8667 příspěvků moje polička 11. zaří 2023 19:25

Nabizim cibulky patrove / egyptske cibule

Offline Sweet Potato
Avatar
40096 příspěvků moje polička 11. zaří 2023 19:31

KanTo je jedna odrůda? Zajimavé.

Offline andulka01
Avatar
12780 příspěvků moje polička 12. zaří 2023 11:34

Hlásím, že v průhonickém Lidlu mají cibuloviny. Jednodruhové i mixy, některé pečlivě balené a tedy neomlácené a za velice zajímavé ceny. Pro mě jako dělané, vím, že nebudu schopná je v létě vyndat ze záhonu, už tam prostě zůstanou a musí se poprat s bylinkama. Takže mě nebude tolik mrzet, když zplaní nebo u nás kvůli tmavému místu nevzejdou všechny.

notna Kan Sweet Potato 

Offline Kan
Avatar
9637 příspěvků moje polička 12. zaří 2023 13:36

Sweet Potato Bílá je Baby Boo a oranžová je nějaká tykvička okrasná, oboje vypěstováno ze semen od Semo Smržice.

Offline Kan
Avatar
9637 příspěvků moje polička 12. zaří 2023 13:37

andulka01 Díky, mrknu ještě jednou.