Kytičky aneb zelené prsty...

01. února 2015 13:31
Offline Myrtila
Avatar
5255 příspěvků moje polička 16. zaří 2023 17:54

Zkusím se zeptat, nechtěla by se nějaká brňačka ujmout mé voskovky? Je zdravá, ale už nás tu trochu utlačuje, má cca 50 cm průměr Navíc mně dělá větší radost to piplat z řízku (i tahle je vypiplaná), tyhle velké jsou už... moc velké netuším, co je to za varietu, má takové světlé flíčky na listech, viz detailní foto. Letos poprvé kvetla. 

Offline Biely kvet
Avatar
4145 příspěvků moje polička 16. zaří 2023 17:58

Myrtila Nádherná!!!

Offline Myrtila
Avatar
5255 příspěvků moje polička 16. zaří 2023 18:05

Biely kvet Díky, chceš ji?

Offline milacka
Avatar
5881 příspěvků moje polička 16. zaří 2023 18:27

Ešteže som gauru neostrihala, je stále krajšia a väčšia.

Offline Len
Avatar
2673 příspěvků moje polička 16. zaří 2023 20:13

Myrtila Ta je nádherná! Já ráda piplám, ale stejně mám velkou radost z těch rozrostlých.

Offline Myrtila
Avatar
5255 příspěvků moje polička 16. zaří 2023 20:16

Len A nepojedeš někdy do Brna? Mně se ty velké taky líbí, ale nemám na ně tolik místa, takže když si mám vybrat, ustřihnu si řízek, velkou pošlu dál a jedu zase od začátku

Offline dorota
Avatar
1226 příspěvků moje polička 16. zaří 2023 22:13

Pinot NoirMy astry i cínie vysievame vždy priamo do záhona a nie je s tým problèm, krásne kvitnú.

Offline Garfie
Avatar
28411 příspěvků moje polička 16. zaří 2023 22:28

Pinot Noir Ta zahrada je parádní!

A tahle kráska roste u nás v parku.

Offline bublifuk
Avatar
příspěvků moje polička 16. zaří 2023 23:04

Pinot Noir máš to krásný! Ještě by to chtělo popisky co je co :)

Offline Sweet Potato
Avatar
40096 příspěvků moje polička 16. zaří 2023 23:47

milacka Páni! Krásná

Offline Len
Avatar
2673 příspěvků moje polička 17. zaří 2023 08:18

Myrtila Dobře nabízíš sloníka, já bych ho koupila, ale Brno je mi teď bohužel na hony vzdálený

Offline milacka
Avatar
5881 příspěvků moje polička 17. zaří 2023 08:20

Sweet Potato ďakujem. Na budúci rok sa kúpim aj bielu gauru, pozerala som na nete dlhokvitnúce letničky, plánujem prerobiť viac záhonov, ak máš nejaké tipy, budem rada, ak mi poradíš.

Offline Sweet Potato
Avatar
40096 příspěvků moje polička 17. zaří 2023 09:01

milacka Já to s letničkami nějak neumím. 

Offline milacka
Avatar
5881 příspěvků moje polička 17. zaří 2023 09:28

Sweet Potato skúsim osloviť odborníčku Pinot Noir , aký záhon s jednotlivými druhmi mi poradí. 

Offline Myrtila
Avatar
5255 příspěvků moje polička 17. zaří 2023 11:58

Len Je mi to jasný. 
Možná jsem měla ještě specifikovat, že bych ji darovala za hezký úsměv a příslib dobré péče

Offline Pinot Noir
Avatar
29745 příspěvků moje polička 17. zaří 2023 14:37

milacka jejda, nevím, jestli umím poradit. Z letniček mám nejradši cínie a krásenky, krásenky navíc stačí zasít jednou a už je máš v zahradě navždycky. Zrovna dnes jsem viděla záhon plný různobarevných cínií a byla to nádhera. Jeden rok jsem měla záhon slaměnek, jeden rok záhon se svlačcem trojbarevným, obojí bylo taky krásné. 

Offline Pinot Noir
Avatar
29745 příspěvků moje polička 17. zaří 2023 14:38

milacka ta gaura je

Offline Biely kvet
Avatar
4145 příspěvků moje polička 17. zaří 2023 14:59
Reakce na Myrtila:

Biely kvet Díky, chceš ji?

​Chcem, ale Brno je od nás od ruky....

Offline Biely kvet
Avatar
4145 příspěvků moje polička 17. zaří 2023 15:06

Poraďte mi nejaké letničky alebo trvalky do tieňa. Na také miesto, kde len poobede 2 hodinky svieti slnko. Teraz som tam nastrkala vresy a pár mini kríčkov a jednu baby borovicu, ale na jar alebo ešte aj teraz by som tam niečo chcela dosadiť.

Offline Biely kvet
Avatar
4145 příspěvků moje polička 17. zaří 2023 15:09