Kytičky aneb zelené prsty...

01. února 2015 13:31
Offline RoSa
Avatar
10088 příspěvků moje polička 17. zaří 2023 15:20

Biely kvet hosta/bohyška (je jich hodně druhů, tak i víc), bergenie, pérovník pštrosí, kalina...

Offline Pinot Noir
Avatar
29745 příspěvků moje polička 17. zaří 2023 15:23
Reakce na dorota:

Pinot NoirMy astry i cínie vysievame vždy priamo do záhona a nie je s tým problèm, krásne kvitnú.

​Tak to je super, díky za info.

Offline Biely kvet
Avatar
4145 příspěvků moje polička 17. zaří 2023 15:24
Reakce na RoSa:

Biely kvet hosta/bohyška (je jich hodně druhů, tak i víc), bergenie, pérovník pštrosí, kalina...

​Ďakujem

Offline continuity
Avatar
42638 příspěvků moje polička 17. zaří 2023 15:29

Biely kvetmůžeš tam zkusit i azalky. Ty taky lépe kvetou ve stínu. 

Offline Biely kvet
Avatar
4145 příspěvků moje polička 17. zaří 2023 15:33

continuity Skúsim

Offline milacka
Avatar
5881 příspěvků moje polička 17. zaří 2023 23:32

Pinot Noir ďakujem, na tvoje tipy sa pozriem a určite ti dám vedieť, čo som vybrala. Gaury som sadila tento rok, nečakala som, že takto krásne vyrastú. Neviem sa na ne vynadívať, plánujem ju kúpiť aj v bielej farbe. Dlho kvitne a to sa mi páči. 

Offline EDITH4B
Avatar
2128 příspěvků moje polička 18. zaří 2023 19:50

Myrtila pokud jsi voskovku ještě neudala, já bych se jí ráda ujala...

Offline Garfie
Avatar
28411 příspěvků moje polička 19. zaří 2023 06:40

Konečně pořádný květ, už jsem myslela, že se nedočkám! 

Zato muškáty! V životě nevypadaly tak hrozně a to jsem myslela, že jsou blbuvzdorné!! Začínám chápat, proč je tu nikdo nepěstuje...

Offline continuity
Avatar
42638 příspěvků moje polička 19. zaří 2023 07:11

Garfiekrásna barva. 

Muškáty jsou blbevzdorne, když mají podmínky. Moje jsou dočista křoví, ale jeden má třeba dva květy půlku léta. soudě podle těch alpských truhlíků, spíš jim vyhovuje slunce a chladněji. 

Offline Garfie
Avatar
28411 příspěvků moje polička 19. zaří 2023 07:19

continuity Já je mám doma na jižních oknech a daří se jim skvěle! Ale máš pravdu, možná je tady na ně až moc horko a třeba i vlhko? Muž je teď na služebce v ČR, tak si nechám přivést hnojivo, já se nevzdám!

Offline Myrtila
Avatar
5255 příspěvků moje polička 19. zaří 2023 07:27

EDITH4B píšu sz

Offline Pinot Noir
Avatar
29745 příspěvků moje polička 19. zaří 2023 07:29

Garfie myslím, že je tam na ně vlhko. Ony si přímo libují za těch dlouhých období sucha, kdy všechno jiné už je na pokraji smrti. A ti rakušáci je doslova prolívají hnojivy, aby tak zběsile kvetly, jsem slyšela.

Offline Garfie
Avatar
28411 příspěvků moje polička 19. zaří 2023 08:55

Pinot Noir Asi jo, protože to je asi jediný výrazný rozdíl, co tady je. Koupila jsem je ve zdejším OBI, ale fakt je, že nikdo je tu nepěstuje. 

Offline Kan
Avatar
9637 příspěvků moje polička 19. zaří 2023 09:02

Můj podzimní na dveře. Všechno, kromě dřevěných hříbků je z naší zahrady. Průměr věnečku 50 cm, máme velký dveře. :D

Foto odstraněno

Offline Sweet Potato
Avatar
40096 příspěvků moje polička 19. zaří 2023 09:22

Garfie Až moc horko jistě ne, možná to vlhko? I když to mají v Alpách taky.

Já mám na jednom okně, v jednom truhlíku dva stejné muškáty. Jeden je nádherný, druhý sotva přežívá.

Offline Garfie
Avatar
28411 příspěvků moje polička 19. zaří 2023 09:56

Sweet Potato Moje muškáty vždycky doma vypadaly krásně a kvetly celou sezonu, tady jsem vděčná, když se sem tam objeví květ, no uvidím, co s nimi udělá hnojivo. :-(

Offline barbucha blogger
Avatar
35596 příspěvků moje polička 19. zaří 2023 10:45

Garfie Sweet Potato 

Fakt to bude to vlhko. A mně vždycky nejvíc rozkvetou, když už jsou chladný/chladnější noci, v  létě jak nastanou vedra jsou jak polomrtvý, když je vedro furt. Že mi na ně praží celodenně, to se pak s tou studenější nocí srovná (možná proto mají tak krásný v těch Alpách?) a naopak jim to prospívá.

Offline Garfie
Avatar
28411 příspěvků moje polička 19. zaří 2023 11:24

barbucha Jo, asi jsi na to kápla! Tady jsou ty noci pořád hrozně teplý, je skoro 7 večer, už hodinu je tma a na teploměru mám pořád 30, v noci to neklesne pod 28, v létě to bylo pochopitelně ještě horší. 

Offline notna
Avatar
9358 příspěvků moje polička 19. zaří 2023 12:47

Garfie Taky myslím, ze je na muškáty u vás vlhko. Já je letos měla na 14 dni mimo parapet na trávníku, kde na ně pršelo a jsou z nich chcipaci, jaké jsem tu za celých 10 let ještě nikdy neměla.

Kan Jsi moc sikovná!

Offline Magráta
Avatar
8111 příspěvků moje polička 19. zaří 2023 13:09

Garfie já mám muškáty pod pergolou krásné, na parapetu hrozné a na terase průměrné, tak nevím :-)

Kan krásný věnec