Kytičky aneb zelené prsty...

01. února 2015 13:31
Offline černá káva
Avatar
2114 příspěvků moje polička 24. zaří 2023 14:38

Sweet Potato Je poněkud jiná nez z Harryho Pottera, že.

Offline Sweet Potato
Avatar
40096 příspěvků moje polička 24. zaří 2023 15:44

černá káva Nezkoušela jsem za ni tahat.

Online brrr
Avatar
12298 příspěvků moje polička 24. zaří 2023 16:39

Jiřiny už začínají

Offline Allysa
Avatar
893 příspěvků moje polička 25. zaří 2023 08:17

Místní odbornice na pokojovky, poradíte,  čím ošetřit ibišek od mšice v domácnosti s kockama a miminem?

 

Offline Allysa
Avatar
893 příspěvků moje polička 25. zaří 2023 08:19

A přidávám obdržené jiřiny

Offline Garfie
Avatar
28411 příspěvků moje polička 25. zaří 2023 12:51

A já letos skoro propásla spider lilie!

A u sousedů :-)

Offline Renusatko
Avatar
11684 příspěvků moje polička 25. zaří 2023 12:53

Allysa brrr Jiřiny jsou krásné. 

Offline Monulinecenka
Avatar
409 příspěvků moje polička 25. zaří 2023 20:56

Prosím pomoc. Zakoupila jsem v supermarketu (v Albertu) dva sukulenty za příznivou cenu. Moc jsem nečekala, ale jeden začal úplně opadávat a to mě mrzí, moc se mi líbil. Myslela jsem, že je přelitý, tak jsem ho nezalívala, ale bohužel, opadávání trvá a myslím, že to sukulent nepřežije. Ale kdyby někoho něco napadlo, jak ho zachránit, prosím poraďte. 

Offline Myrtila
Avatar
5255 příspěvků moje polička 25. zaří 2023 21:07

Monulinecenka Nejsem úplně expert na sukulenty, ale často opadávají, když jsou přelité. Možná má už třeba i uhnilé kořeny, mohlo by ho zachránit přesazení do nového substrátu a při tom kdyžtak odstranit shnilé kořeny. A nebo můžeš vzít ty lístky a položit je na lehce navlhčenou vrstvu substrátu, mohly by na nich začít růst nové rostlinky, jestli tě baví to piplat. 

Online brrr
Avatar
12298 příspěvků moje polička 25. zaří 2023 21:12

Monulinecenka Není to náhodou tlustice? Crassula? Jinak jak radí Myrtila , ty lístky možná zapustí kořeny

Offline Monulinecenka
Avatar
409 příspěvků moje polička 25. zaří 2023 21:16

MyrtilaDíky moc, zkusit to vypiplat mě napadlo, těch opadavých "lístků" mám hoooodě

Offline Monulinecenka
Avatar
409 příspěvků moje polička 25. zaří 2023 21:18

brrr to kdybych tušila, co to je za kytku, v obchodě to bylo popsáno jen jako "sukulent" a já se v tom právě moc nevyznám, ale kytky pěstuji ráda, ne že by mi to moc šlo, ale lepším se.

Offline continuity
Avatar
42638 příspěvků moje polička 25. zaří 2023 21:30

Monulinecenka jak je to dlouho? Mohl být přelitý a taky nastydnout v průvanu. 

Offline Myrtila
Avatar
5255 příspěvků moje polička 25. zaří 2023 22:03

Monulinecenka Někde jsem četla, že při přelití sukulenty pouští lístky právě proto, že to dělají i normálně v přírodě, když je mokro, právě protože pak mají šanci, že z těch lístků ve vlhku vyroste další generace. 

Offline Monulinecenka
Avatar
409 příspěvků moje polička 25. zaří 2023 22:20

continuity Doma ho mám tak tři týdny. Byly to takové tři nebo čtyři "kmínky" s hodně listkama/trubičkama, ten květináč byl plný. Teď jsem to přesadila a zvládl to jeden kmínek, ten druhý se rozpadl. Je pravda, že v tom obchodě mají stojan s květinami hned u dveří, tak mohl nastydnout. Tak uvidíme. Stal nějakých 60,- tak to škoda není, ale fakt se mi moc líbil.

Offline Monulinecenka
Avatar
409 příspěvků moje polička 25. zaří 2023 22:22

Myrtilaje pravda, že ty lístky nejsou vůbec nějaké uvadlé nebo nahnilé, vypadají zdravě, tak by to mohlo být tím. Už jsem jich několik zabalila do vlhkého ubrousku a pár dala do malé skleničky s trochou vody, třeba se uchytí

Offline Mrs.Robinson
Avatar
591 příspěvků moje polička 25. zaří 2023 23:40

Monulinecenka list sukulentu by se měl nechat den volně, aby zaschla a zacelila se ranka po odpadnutí  (což už se možná stalo, jestliže lístky samy odpadly) a pak položit na vlhký substrát a nechat tak. Kořínky a nové mladé lístky se vyprodukujou v podstatě z vlhkosti v tom listu. Voda je spíš na škodu.  Pokud jich máš dost, můžeš zkusit různé metody a prostředí. Něco o tom je třeba tady nebo tady

Offline Myrtila
Avatar
5255 příspěvků moje polička 26. zaří 2023 00:31

Monulinecenka Třeba z toho bude armáda nových sukulentů Mně se takto sama množí tlustice, i když list pustí jenom sem tam. 

Offline Kan
Avatar
9637 příspěvků moje polička 26. zaří 2023 07:06

Monulinecenka Mně to Shrekovo ucho taky opadalo, přitom tlustice množím o106.

Offline Garfie
Avatar
28411 příspěvků moje polička 26. zaří 2023 08:22

Moje první ikebana.