Kytičky aneb zelené prsty...

01. února 2015 13:31
Offline continuity
Avatar
42638 příspěvků moje polička 26. zaří 2023 09:03

Garfie

To nás musíš naučit.  

Offline Sweet Potato
Avatar
40096 příspěvků moje polička 28. zaří 2023 09:38
Reakce na Allysa:

Místní odbornice na pokojovky, poradíte,  čím ošetřit ibišek od mšice v domácnosti s kockama a miminem?

 

​Já jsem jednou v zoufalství vzala zamšicovanou kytku nějakým sprejem proti blechám. Celkem to zafungovalo.

Offline milacka
Avatar
5881 příspěvků moje polička 01. října 2023 20:18

Vrátim sa z dovolenky a gaura kvitne ešte krajšie ako pred mesiacom. Budúci rok ju kúpim aj v bielej farbe, mimoriadne vďačná trvalka. A to som chcela zrezať, chvalabohu, že som to neurobila.

Offline milacka
Avatar
5881 příspěvků moje polička 01. října 2023 20:20

Offline Sweet Potato
Avatar
40096 příspěvků moje polička 01. října 2023 20:39

milacka Teda ta je neskutečná! 

Offline milacka
Avatar
5881 příspěvků moje polička 01. října 2023 21:23

Sweet Potato tiež nechápem, že sa jej až takto darí, vysadila som ju pred tromi mesiacmi do obyčajnej zeme a za celý čas som ani neprihnonila. Jednoducho sa jej u nás páči.

Offline Kan
Avatar
9637 příspěvků moje polička 02. října 2023 07:17

milacka Nádherná je. Máš vyzkoušeno i do vázy? Je to vůbec kytka k řezu?

Online Pinot Noir
Avatar
29745 příspěvků moje polička 02. října 2023 08:22

milacka úžasná

Offline milacka
Avatar
5881 příspěvků moje polička 02. října 2023 09:05

Kan myslím, že nie je na rez. Na rez mám lúčne kvety, táto je na potešenie očí do neskorej jesene.

Offline milacka
Avatar
5881 příspěvků moje polička 02. října 2023 09:08

Pinot Noir darí sa jej. Posadila som viac kvetov, napríklad hortenziám sa až tak nedarí, prilbica začína až teraz kvitnúť, je vysoká, štíhla, no neviem, čo s ňou, až tak ma nenadchla, možno to chce opäť zmenu.

Offline Sweet Potato
Avatar
40096 příspěvků moje polička 02. října 2023 09:15

Kan Já bílý svíčkovec do kytek dávám, 2-3 stonky, něžně vyčnívají nad ostatními.

Offline Monulinecenka
Avatar
409 příspěvků moje polička 02. října 2023 12:58

Mrs.Robinson Myrtila Kan 

Moc všem děkuji za rady. Zkusila jsem poslední kmínek přesadit, část lístků dala do vody, část na vlhký kapesník a část na hlínu a odjela na 4 dny z domu. Po návratu jsem zjistila, že přesazení nepomohlo, sukulent shnil, lístky ve vodě shnily, lístkny na ubrousku shnily a tři kousky na hlíně zatím drží, ale ni nevypadají, že by něco dělaly. Uvidíme. Ale armáda sukulentů tedy nebude.

Ještě jednou díky za všechny rady. 

Offline Myrtila
Avatar
5255 příspěvků moje polička 02. října 2023 13:46

Monulinecenka Ono je taky úplně kldině možné, že ten sukulent byl přelévaný už v obchodě, na to se pak přijde až tak, že doma shnije. U těch lístků na hlíně může trvat opravdu dlouho, než se něco začne dít, klidně týdny. Pokud úplně nevyschnou, nebo neshnijou, pořád je šance. 

Offline Garfie
Avatar
28411 příspěvků moje polička 03. října 2023 07:04

černá káva Sweet Potato Ale kořeny opravdu připomínají člověka. :-) I když, které ne, při troše představivosti. Já si je vždcky (když jsem o nich v HP četla) představovala spíš jako mangrovy.

Ale mandragora má halucinogenní účinky, takže se pro fantasy účely určitě hodí víc! 

Já dnes potkala obří povíjnici, nejde to úplně posoudit, ale ty květy byly obrovské, skoro 2x větší než obvykle. Co se divím, v zemi Fukushimy a Hiroshimy! 

A takhle krásně nám to kvete u hřiště:

Offline Monulinecenka
Avatar
409 příspěvků moje polička 03. října 2023 15:11

MyrtilaJasně, nečekám, že by tomu v supermarketu věnovali nějakou extra péči, tak už jsme ho klidně mohla koupit předurčený ke zkáze. U výhonků na hlíně budu tedy trpělivá a uvidím. 

Offline Kan
Avatar
9637 příspěvků moje polička 04. října 2023 07:59

Lidl Třebíč má pivoňky.

Offline Archivářka
Avatar
příspěvků moje polička 05. října 2023 17:47

Už nevím, kdo se tu začátkem léta zajímal o bouganvilleu, ale hlásím, že tady byly v noci 4 stupně a náš otužilec to ještě nevzdal.

Offline milacka
Avatar
5881 příspěvků moje polička 05. října 2023 22:13

Dočkala som sa. Rozkvitla prvá prilbica. 

Offline milacka
Avatar
5881 příspěvků moje polička 05. října 2023 22:15

Archivářka mne už odkvitla, u nás je ešte teplo aj v noci, ale onedlho ju zazimujem. Pre istotu.

Offline Sweet Potato
Avatar
40096 příspěvků moje polička 05. října 2023 22:29

Archivářka Jak ji prosím zimuješ? Budu to letos zkoušet poprvé.