Kytičky aneb zelené prsty...

01. února 2015 13:31
Offline Archivářka
Avatar
příspěvků moje polička 06. října 2023 04:27

Sweet Potatopřesadím ji do květináče a máme ji dál od okna v ložnici. Zalívám občas. Blbé je, že opadá a je z toho sposta bordelu, a vyrážejí na ní strašně dlouhé šlahouny. Ty zastřihuju. A na jaře ji napřed nosím přes den ven na sluníčko a pak, když je teplo, teprve přesadím do koryta. 

Offline Sweet Potato
Avatar
40098 příspěvků moje polička 06. října 2023 08:07

Archivářka Díky, zkusím to. Na bordel ze zimovaných kytek jsem asi zvyklá. Na šlahouny jsou expertky mandevily, ty blwskurychle ovinou, co můžou. A navíc nepříjemně mléčí

Offline crazydaisy
Avatar
2667 příspěvků moje polička 07. října 2023 13:40

milacka prilbica je aconitum, ze. Aconitum je moc krasna rostlina, ale prudce jedovata, vsechny jeji casti. Dokonce muze i reagovat na kuzi pri kontaktu s ni, puchyre atd. Davej pozor

ed: miluju modry kytky, ale tuto jsem si radeji odeprela hlavne kvuli vnoucatum.

Offline milacka
Avatar
5881 příspěvků moje polička 07. října 2023 18:40

crazydaisy máš pravdu, je prudko jedovatá, zatiaľ mi neublížila aj keď som jej odtrhávala listy. Mám chrtíčky aj vnukov, rozmýšľam, či ich nevykopem a vytvorím nový  záhon. Prilbice kvitnú až teraz, hoci sú mimoriadne atraktívne, neviem, či mi stoja za to.

Offline crazydaisy
Avatar
2667 příspěvků moje polička 07. října 2023 19:36

milacka kvety jsou nadherny. Vzdycky se mi libily. Ja jsem mivala digitalisy ruznych barev a pes se o ne nezajimal. Ted mam uz jen par na tezce dostupnych mistech kvuli detem. Skoro vsechno co je hezky je jedovaty. Loni jsem nachytala vnuka, jak si strka do pusy lusk vistarie

Offline Garfie
Avatar
28411 příspěvků moje polička 10. října 2023 08:19

Opět se musím pochlubit svým ikebana dílem, tentokrát na podzimní chryzantémový motiv. 

Offline milacka
Avatar
5881 příspěvků moje polička 12. října 2023 12:10

Garfie si šikovná

Offline milacka
Avatar
5881 příspěvků moje polička 12. října 2023 12:14

Takýto október v záhrade môže trvať ešte aj mesiac, kochám sa kvitnúcou nádherou.

Offline milacka
Avatar
5881 příspěvků moje polička 12. října 2023 12:14

Offline milacka
Avatar
5881 příspěvků moje polička 12. října 2023 12:15

Offline Kan
Avatar
9637 příspěvků moje polička 12. října 2023 14:21

Poslední Dahlia. 

Offline Biely kvet
Avatar
4145 příspěvků moje polička 12. října 2023 14:50

Kan Och, prekrásne...

Offline Marbuša
Avatar
1408 příspěvků moje polička 12. října 2023 15:09

Kan Prosím Tě, jak máš ten krásný věnec, tak ty "penízky", jak se jmenuje ta kytka? Zrovna před pár dny jsem se to snažila vygůglit a nepodařilo se mi to. Je to trvalka, že?

Offline Kan
Avatar
9637 příspěvků moje polička 12. října 2023 15:51

Marbuša Myslíš tohle? Tak to je Lunarie, dvouletka, nenáročná, akorát chutná dřepčíkům a srncům, když kvete, pěkně voní.

Offline Mrs.Robinson
Avatar
591 příspěvků moje polička 12. října 2023 17:24

Taky přidám pár jiřin. Akorát mi připadá,  že to teprve začínají pořádně rozjíždět,  ale já už bych je pomalu potřebovala zazimovat, abych měla kam nacpat tulipány.  Mám to na směny...

Offline brrr
Avatar
12298 příspěvků moje polička 12. října 2023 20:45

Mrs.Robinson Jo,mi jiřiny taky teprve začínají. Některé ještě ani nezačaly kvést. Štve mě, že kvetou tak postupně, že to nedá na pořádnou kytku do vázy.

Offline Mrs.Robinson
Avatar
591 příspěvků moje polička 12. října 2023 20:58

brrr No, je to tak. A pak mě ještě štvou tím, že ve váze skoro nic nevydrží. Aspoň teda ty moje, tak tři dny max a pak začnou odcházet. 

Offline Biely kvet
Avatar
4145 příspěvků moje polička 12. října 2023 21:15

brrr Zato sú dokonalé!

Offline brrr
Avatar
12298 příspěvků moje polička 12. října 2023 23:39

Mrs.Robinson Jo, ve váze jiřiny moc nevydrží.

Biely kvet Děkuju, tyhle "bambulkové" jiřiny mám nejradši

Offline Pinot Noir
Avatar
29745 příspěvků moje polička 13. října 2023 00:12

Kan Mrs.Robinson brrr nádherné jiřiny máte

U nás už některé skončily, tyhle ještě kvetou.