Kytičky aneb zelené prsty...

01. února 2015 13:31
Offline Pinot Noir
Avatar
29745 příspěvků moje polička 13. října 2023 00:13

Ale mám radši cínie.

Offline Janulik03
Avatar
20122 příspěvků moje polička 13. října 2023 08:24

Pinot Noir cinie su naj. Ale aj georginy su krásne, len he s nimi práca. Všetko čo sa musí pred zimou vyberať zo zeme nie je pre mňa. 

Offline Mrs.Robinson
Avatar
591 příspěvků moje polička 13. října 2023 09:46

Pinot Noir S ciniemi mám velké plány pro příští rok :-) Ty tvé vypadají krásně

Offline Marbuša
Avatar
1408 příspěvků moje polička 13. října 2023 11:16

Ty cínie a jiřiny máte překrásné! Musím rychle do Botanické zahrady pokochat se, dokud kvetou.

Offline Marbuša
Avatar
1408 příspěvků moje polička 13. října 2023 11:17

Kan Aha, já pořád myslela penízovka, ale to je houba, proto jsem to na netu nenašla. Díky a jdu hledat, kde koupit semínka.

Offline Kan
Avatar
9637 příspěvků moje polička 13. října 2023 12:40

Marbuša Semínka ti můžu poslat zadarmo i s návodem na pěstování, mám letitou zkušenost. :D

Offline Pinot Noir
Avatar
29745 příspěvků moje polička 13. října 2023 13:26

Marbuša penízovku mám na zahradě já

Roste každý rok na pařezech po skácených jilmech. Ale nesebrali jsme odvahu ji jíst.

Offline berush
Avatar
460 příspěvků moje polička 13. října 2023 20:07

Kdo pozná, co mi dozrálo?

Offline Myrtila
Avatar
5255 příspěvků moje polička 13. října 2023 20:44

Chtěla bych se zeptat, máte někdo zkušenost, jestli cibuloviny vyrostou i v záhonu zamulčovaném kůrou? Trochu jsme přeorali předzahrádku, měla jsem tam nějaké pryskyřníky, modřence, řebčíky, ty tam někde v hloubi zůstaly, na okraji mám zatím nezamulčované mečíky. K tomu už mám nakoupené tulipány, narcisy a malé kosatce, které jsem pořídila, než jsme to nakonec udělali úplně jinak. Tak nevím, jestli má cenu tam přidávat další cibule. Na netu jsem našla dost neurčité info od "rostou skvěle", přes "moc nerostou" po "je to jedno, pod mulčem ty cibule sežerou hraboši". 

Offline 711990
Avatar
18311 příspěvků moje polička 13. října 2023 23:15

berush kakao?

Offline luciole
Avatar
1215 příspěvků moje polička 14. října 2023 02:06

berush 

Akébie?

Offline berush
Avatar
460 příspěvků moje polička 14. října 2023 05:10

luciole ano, akebie. Nečekala jsem, že by u nás mohla plodit, rostlinu mám 4 rokem. Plody jsou sladké, dužina má hodně semínek (asi jako mučenka).

Offline Makara
Avatar
3606 příspěvků moje polička 14. října 2023 09:37

Myrtila mne teď vysazoval trvalkovy záhon zahradnik a cibuloviny tam pod mulc dal. Tvářil se dost sebejistě - jakoze porostou, pokvetou

Offline luciole
Avatar
1215 příspěvků moje polička 14. října 2023 12:01

berush 

Jo, jo, plodí i u nás. Máme taky akébii, asi 6 let, začala plodit hodně brzo, plody má světle fialové a jsou moc dobré. Vysadili jsme právě proto rovnou dvě. Vyfotit nemůžu, jsou už všechny snědené. Tak aspoň kvetoucí... 

Offline Pinot Noir
Avatar
29745 příspěvků moje polička 14. října 2023 12:38

Myrtila pokud to není nějaká šílená vrstva, tak úplně normálně vyrostou. 

Offline Myrtila
Avatar
5255 příspěvků moje polička 14. října 2023 14:09

Makara Pinot Noir Moc velká vrstva mulče tam není, místy už prorůstá trávaTak já je tam dosadím, stejně teď nemám jiné místo, kam bych ty cibule dala. 

Offline Ronna
Avatar
1088 příspěvků moje polička 14. října 2023 15:05

luciole berush To plodí až v říjnu?

Offline luciole
Avatar
1215 příspěvků moje polička 14. října 2023 15:15

Ronna 

Naše akébie pětičetná plodí v září.

Offline Janulik03
Avatar
20122 příspěvků moje polička 14. října 2023 16:52

Myrtila dcera som vysadila tulipany a ona tam nadypala kamenný mulc. Vsetky statočne vyliezli. Vobec sa toho neboj. Mam fotku len keď začínali, neskôr vyliezli aj ružové. 

Offline Myrtila
Avatar
5255 příspěvků moje polička 14. října 2023 17:07

Janulik03 Když prorazily kamínky, tak kůru snad dají taky Zkusím to, snad pod ní nebude moc vlhko, že by třeba shnily, ale to jinak než vysazením asi nezjistím.