Kytičky aneb zelené prsty...

01. února 2015 13:31
Offline Janulik03
Avatar
20122 příspěvků moje polička 14. října 2023 17:20

Myrtila to by bol asi jediny problém, to vlhko. Inak cibule prerazia , su to silaci. 

Offline Janulik03
Avatar
20122 příspěvků moje polička 14. října 2023 17:22

Videla som tu mesacnicu (peniaztek),  take biele suche mince a rada by som nejaké typy, ako vysiat aby sa uchytili. Myslím že Kan ?

Offline Kan
Avatar
9637 příspěvků moje polička 14. října 2023 17:42

Janulik03 Hele je to úplně jednoduché, nám to roste ve stínu na zahradě,  naším na chalupě na slunci a tetě za barákem ve starým vejvoze. Vyseješ na podzim, první rok se nic neděje, pouze se tvoří listy a druhý rok vyrostou z listů stonky s fialovým květem, ten po odkvětu udělá ,,penízky" . V pravý čas utrhneš, usušíš, oloupeš a máš sušinu. Chceš fotodokumentaci? Mám to fakt vychytaný. :D

Offline Janulik03
Avatar
20122 příspěvků moje polička 14. října 2023 18:30

Kan ahha tak to vyzerá jednoducho. Dakujem, vyskúšam, idem pohľadať semienka. 

Offline berush
Avatar
460 příspěvků moje polička 14. října 2023 19:59
Reakce na Ronna:

luciole berush To plodí až v říjnu?

​mně dozrála teď, uvidíme příští rok

Offline Kan
Avatar
9637 příspěvků moje polička 14. října 2023 21:34

Janulik03 Semínek mám letošních hafo, klidně pošlu. 

Offline Sweet Potato
Avatar
40098 příspěvků moje polička 15. října 2023 16:49

Myrtila Mulč by cibulím vůbec neměl vadit.

Offline Sweet Potato
Avatar
40098 příspěvků moje polička 15. října 2023 16:50

Kan Kolektivní penízky? To bych prosím taky ráda vyzkoušela.

Offline Myrtila
Avatar
5255 příspěvků moje polička 15. října 2023 16:51

Sweet Potato Díky, dneska jsem je tam nastrkala, tak uvidíme na jaře

Offline Janulik03
Avatar
20122 příspěvků moje polička 15. října 2023 17:04

Kan si zlatá, nerada by som obťažovala, ale ak by to šlo rada kupim, prípadne vymením 

Offline Biely kvet
Avatar
4145 příspěvků moje polička 15. října 2023 17:17
Reakce na Kan:

Marbuša Semínka ti můžu poslat zadarmo i s návodem na pěstování, mám letitou zkušenost. :D

​Ak máš dosť, hlásim sa aj ja, poštovné samozrejme uhradím.

Offline Kan
Avatar
9637 příspěvků moje polička 15. října 2023 18:59

Janulik03 Biely kvetÚplně v pohodě, napište mi do sz adresu a já vám ještě tento týden semínka pošlu.

Offline Biely kvet
Avatar
4145 příspěvků moje polička 15. října 2023 20:16

Kan Písala som SZ.

Offline Marbuša
Avatar
1408 příspěvků moje polička 16. října 2023 07:28

Kan To bys byla moc hodná, pošlu SZ.

Offline Marbuša
Avatar
1408 příspěvků moje polička 16. října 2023 07:32

Pinot Noir Kde jsou ty časy, kdy nám na zahradě rostl klouzek. Ale zas nám teď přes ní běhá jezevec, no kdo z vás to má

Offline Marbuša
Avatar
1408 příspěvků moje polička 16. října 2023 07:35

berush Nevím, co to je, ale připomíná mi to perníček v rumu

Offline Kan
Avatar
9637 příspěvků moje polička 16. října 2023 08:46

Na podzim vysejete, klidně i teď, dokud nemrzne. První rok má rostlina pouze listy.

Offline Kan
Avatar
9637 příspěvků moje polička 16. října 2023 08:49

Druhý rok na jaře začne kvést, většinou jsou květy fialové, ale setkala jsem se i s bílým květem. Po odkvěu se začne tvořit malý tuhý dobře ohraničený lístek, nebo penízek, chcete-li. Fotku nemám.

Offline Kan
Avatar
9637 příspěvků moje polička 16. října 2023 08:53

Jakmile začnou rostlině dřevnatět stonky a penízky mají jasně definované semeno, můžete sklízet, já většinou sklízím uprostřed srpna, ale záleží na počasí. Jestliže byste utrhli dříve, penízky nebudou vyzrálé a nepůjdou loupat. Já suším na hambálku takto. Stuhy si prosím nevšímejte, poslala jsem děcko pro špagát a donesl mi umělé cosi.

Offline Kan
Avatar
9637 příspěvků moje polička 16. října 2023 08:55

Lunárie schne, když dobře, tak měsíc až dva. Potom už jen loupete a loupete.